Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТРУКТУРА КАДРУ ТА ФОРМУВАННЯ КАНАЛІВ

 

Структура часових кадрів наведена на рис. 3.1.

Тривалість найдовшого інтервалу, названого гіперкадром, Тг = 3 г 28 хв 53,76 с. Він поділяється на 2048 суперкадрів тривалістю Тс = 6,12 с кожен. Суперкадр містить 51 мультикадр, кожен з яких складається з 26 TDMA-кадрів і триває Тщ = 6120/51 = 120 мс, або ж містить 26 мультикадрів по 51 TDMA-кадру та із Тм = 6120/26 = 253,385 мс. Окремий TDMA-кадр в обох випадках триває Тк» 4,615 мс. У гіперкадрі певному TDMA-кадру надається відповідний порядковий номер МР(0...2715647). Такий значний період гіперкадру зумовлений вимогами методу криптографічного захисту, в якому номер МР є вхідним параметром. Кожен TDMA-кадр поділено на вісім часових позицій (вікон) тривалістю Тв = Тк/8≈576,9 мкс. Конкретне вікно має власний номер і являє собою відтинок часу, протягом якого носійне коливання модулюється цифровим інформаційним потоком мовного повідомлення чи даних. Цей потік утворюється послідовністю пакетів, розміщених у відповідних часових інтервалах. Одне вікно вміщує 156,25 бітів, тобто швидкість передавання інформації радіоканалом становить 156,25/Тв= 270,833 кбіт/с.

Вікно є фізичним каналом, що використовується як для передавання мовних повідомлень і сигналів керування, так і для підстроювання носійної частоти, синхронізації та організації абонентського доступу до каналу. Для забезпечення вказаних функцій передбачено п'ять варіантів структури вікна, які протягом мультикадру почергово формуються на одній і тій самій часовій позиції. Одна із цих структур, так званийнормальний пакет (NB – normal burst), показана на рис. 3.1. У мультикадрі з 26 TDMA-кадрів NВ-пакет формується в усіх кадрах, крім 12 та 25-го, тому швидкість передавання мовної інформації у каналі становить 114×24/120×10–3 = 22,8 кбіт/с, що співпадає зі швидкістю на виході канального кодера. Інформаційний блок зі 114 бітів, що містить закодоване мовне повідомлення, розділено на два блоки по 57 бітів, між якими розташована так звана навчальна послідовність (26 бітів), яка потрібна для установлення коректора приймача відповідно до поточних характеристик радіоканалу. Це дозволяє коригувати амплітудно-частотну характеристику радіотракту кожні 4,6 мс, що ефективно запобігає багатопроменевим завмиранням.

 

При формуванні сигналів застосовують повільні (217 за секунду) стрибки частоти (SFH – Slow Frequency Hopping), завдяки чому повідомлення, що передається у наданому абоненту часовому інтервалі TDMA-кадру, у кожному наступному кадрі передається й приймається на новій фіксованій частоті зі збереженням дуплексного рознесення 45 МГц між каналами приймання і передавання. Технологія SFH забезпечує частотне рознесення у радіоканалах, що функціонують в умовах багатопроменевого поширення радіохвиль. Це збільшує ефективність кодування та перемежування при повільному русі РС.

Крім нормальної структури NВ, яка використовується для утворення логічних каналів навантаження і більшості керівних каналів, вікно передбачає ще такі структури (рис. 3.2).

Пакет підстроювання частоти FB (Frequency сorrection Burst). Періодично повторювані вікна цієї структури утворюють логічний канал підстроювання частотиFCCH (Frequency Сorrection Channel), в якому передається немодульована носійна частота з фіксованим зсувом відносно номінальної частоти каналу, що дозволяє синхронізувати носійну частоту рухомої станції.

Пакет синхронізації SB (Synchronization Burst). Відповідні вікна утворюють логічний канал кадрової синхронізації SCH (Synchronization CHannel), у якому передається 64-бітовий синхросигнал з номером ТDМА-кадру та ідентифікаційним кодом базової станції. Цей пакет завжди супроводжує FВ-пакет підстроювання частоти.

Установлювальний пакет DB (Dummy Burst) використовується для встановлення та тестування каналу зв'язку, має структуру, аналогічну NВ, (рис. 3.1), і містить установлювальну послідовність з 26 бітів, але не має бітів перевірки.

Пакет доступу AB (Access Burst). Потрібний для організації доступу РС до нової БС. Значний захисний інтервал (68,25 бітів, тобто 252 мкс) пояснюється тим, що у чарунках максимально дозволеного радіуса (35 км) тривалість поширення сигналу в прямому і зворотному напрямах становить 233,3 мкс.

 

Розрізняють такі логічні канали навантаження: повношвидкісний (на 22,8 кбіт/с)ТСН/F (ТСН/Full rate) і напівшвидкісний (на 11,4 кбіт/с)ТСН/Н (ТСН/Half rate). Умовно їх позначають відповідно як Bm i Lm. Фізичний канал може містити один логічний канал Bm або два Lm, що почергово користуються часовим вікном (через кадр). У каналі Bm можуть передаватися мовна інформація або дані зі швидкостями 9,6, 4,8 чи 2,4 кбіт/с. У каналі Lm з цих можливостей немає тільки передачі даних зі швидкістю 9,6 кбіт/с. Відповідно до конкретного призначення, до абревіатури ТСН/F чи ТСН/Н додається літера S (Speech – мова) або цифра, що вказує швидкість даних, наприклад, ТСН/Н2.4 – напівшвидкісний логічний канал навантаження для передачі даних зі швидкістю 2,4 кбіт/с.

Керівні логічні канали розподілені на чотири функціональні групи.

1 Спільні керівні каналиСССН (Common Control CHannel) односторонньої дії:

u канал викликуРСН (Paging CHannel). Використовується тільки для виклику рухомих станцій з боку БС;

u канал спільного доступуRACH (Random Access CHannel). За його допомо­гою РС надсилає на БС запит призначення індивідуального керівного каналу (групи SDCCH);

u канал дозволу доступуAGCH (Access Grant CHannel). Потрібний для передачі від БС до РС номера індивідуального керівного каналу, який дасть їй можливість доступу до каналу зв'язку.

2 Автономні виділені (індивідуальні) керівні каналиSDCCH (Stand-alone Dedicated Control CHannel) двосторонньої дії для зв'язку між БС і РС:

u виділений керівний канал з чотирма підканаламиSDCCH/4;

u виділений керівний канал з вісьмома підканаламиSDCCH/8.

Цими каналами БС запитує РС і отримує від неї інформацію про замовлюваний вид обслуговування, призначає РС канал навантаження тощо.

3 Суміщені керівні канали АССН (Assotiated Control CHannels) двобічної дії для зв'язку між БС і РС:

u швидкий суміщений керівний каналРАССН (Fast ACCH) для сигнальної взаємодії БС і РС у процедурі естафетної передачі;

u повільний суміщений керівний каналSАССН (Slow АССН) для передачі від БС до РС команд установлення потужності передавача, а від РС до БС даних про установлений рівень потужності, рівень та якість прийманих радіосигналів.

4 Канали керування передачею ВССН (Broadcast Control CHannels):

u канал підстроювання частоти РССН;

u канал синхронізації SСН;

u канал керування передачею ВССН, що використовується у процесі призначення спільних керівних каналів, утворення об'єднаних каналів тощо.

Суміщені керівні канали завжди об'єднуються у мультикадрі з каналами навантаження чи з автономними керівними каналами. Абревіатура назви об'єднаного каналу отримує розширення / F, /Н, /4 чи /8 при суміщенні з ТСН/F, ТСН/Н, SDССН/4 чи SDССН/8 відповідно, наприклад, SDCCH/H – індивідуальний керівний канал, суміщений з напівшвидкісним каналом навантаження. Зокрема, при суміщенні у 26-кадровому мультикадрі за варіантом SАССН/F кадри 0...11 та 13…24 використовуються для організації повношвидкісного каналу навантаження ТСH/F, кадр 12 – для каналу SАССН і кадр 25 залишається вільним. У варіанті SАССН/Н два напівшвидкісних канали ТСН/Н чергуються у кадрах 0...11 та 13...24, причому для одного з них суміщений керівний канал утворено у кадрі 12, а для другого – у кадрі 25.

Зазначимо, що для всіх керівних каналів, крім суміщених, організовуються 51-кадрові мультикадри.

У цілому системи стандарту GSM є суттєво завадостійкішими, а відповідні СМРЗ мають майже вдвічі менше БС, ніж NМТ-450. Блочне і згорткове кодування з перемежуванням та рознесене приймання, створене перемиканням частот протягом сеансу зв'язку (SFH), дозволили зменшити потрібне для приймання відношення сигнал/інтерференційна завада до 9 дБ порівняно з 15...18 дБ в аналогових стандартах. Використаний тип модуляції зі швидкістю зменшення бічних пелюсток спектра до 10-6 на декаду (GMSK) забезпечує нехтовно малі позасмугові випромінювання та відсутність впливу на суміжні радіоканали.


 


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. VІ. План та організаційна структура заняття
  3. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  4. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  5. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  6. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  7. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  8. Алгоритм формування статутного фонду банку
  9. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  10. Аналіз ефективності використання каналів розподілу
  11. Аналіз ефективності формування та використання банківських ресурсів
  12. АНАЛІЗ ОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА ДЖЕРЕЛАМИ ЇХ ФОРМУВАННЯ




Переглядів: 780

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
У СВІТІ ТА В УКРАЇНІ | ОСНОВИ ПОБУДОВИ МЕРЕЖІ СТІЛЬНИКОВОГО ЗВ’ЯЗКУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.