Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЙОГО ФУНКЦІЇ ТА МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ

 

Технічні вимоги до системи CDMA сформовані в ряді стандартів Асоціації промисловості зв'язку (TIA) США:

· IS-95 - CDMA-радіоінтерфейс;

· IS-96 - CDMA-мовні служби;

· IS-97 - CDMA-рухома станція;

· IS-98 - CDMA-базова станція;

· IS-99 - CDMA-служби передачі даних.

Система CDMA фірми Qualcomm розрахована на роботу в діапазоні частот 800 МГц, виділеному для стільникових систем стандартів AMPS, N-AMPS і D-AMPS. (Стандарти TIA IS-19, IS-20; IS-54; IS-55, IS-56, IS-88, IS-89, IS-90, (S-553).

Безпека або конфіденційність є властивістю технології CDMA, тому в багатьох випадках операторам стільникових мереж не буде потрібно спеціального обладнання для шифрування повідомлень.

Основні елементи мережі стільникового радіозв'язку CDMA показані на рис. 11.1.

 

Рисунок 11.1 – Основні елементи мережі стільникового радіозв'язку CDMA

 

· BTS (Base Tranceiver Station) - базова приймально-передавальна станція;

· BSC (Base Station Controller) – контролер базових станцій;

· OMC (Operation and Maintenance Centre) – центр керування й обслуговування;

· SU (Selector Unit) – пристрій вибору кадру;

· DB (Data Base) – база даних про абонентів і обладнання;

· MSC (Mobile Switching Centre) – центр комутації рухомого зв'язку – аналогічні тим, що використовуються в стільникових мережах з частотним (NMT-450/900, AMPS, TACS) і часовим поділом каналів (GSM, DCS-1800, PCS-1900, D-AMPS, JDC). Основна відмінність полягає в тому, що до складу КБС мережі CDMA включений пристрій оцінки якості і вибору кадрів (SU). OMC і DB включені в MSC.

Протоколи установлення зв'язку в CDMA, також як у стандартах AMPS і N-AMPS, засновані на використанні логічних каналів. У CDMA канали для передачі від базової станції називаються прямими (Forward), для прийому базовою станцією – зворотними (Reverse). Структура каналів у системі CDMA стандарту IS-95 показана на рис. 11.2.

 

 

Рисунок 11.2 – Структура каналів у стандарті IS-95

11.1 Прямі канали в CDMA

Канал керування – використовується абонентською станцією для початкової синхронізації з мережею і контролю за сигналами базової станції за часом, частотою і фазою.

Канал синхронізації – забезпечує ідентифікацію базової станції, рівень випромінювання пілотного сигналу, а також фазу псевдовипадкової послідовності базової станції. Після завершення зазначених етапів синхронізації починаються процеси установлення з'єднання.

Канал виклику – використовується для виклику абонентської станції. Після прийому сигналу виклику абонентська станція передає сигнал підтвердження на базову станцію, після чого по каналу виклику на рухому станцію передається інформація про установлення з'єднання і призначення каналу зв'язку. Канал персонального виклику починає працювати після того, як абонентська станція одержить усю системну інформацію (частота носійної, тактова частота, затримка сигналу по каналу синхронізації).

Канал прямого доступу – призначений для передачі мовних повідомлень і даних, а також інформації керування з базової станції на абонентську.

 

11.2 Зворотні канали в CDMA

Канал доступу – забезпечує зв'язок абонентської станції з базовою станцією, коли абонентська станція ще не використовує канал трафіка. Канал доступу використовується для установлення викликів і відповідей на повідомлення, передані по каналу виклику (Paging Channel), команди і запити на реєстрацію в мережі. Канали доступу сполучаються (поєднуються) з каналами виклику.

Канал зворотного трафіка – забезпечує передачу мовних повідомлень і керуючої інформації з абонентської станції на базову станцію.

Базова станція одночасно передає 44 канали, з яких 2 канали використовуються для синхронізації, 7 – для персонального виклику (Paging), інші 35 - для передачі мовних повідомлень (Traffic).

Кодування сигналів відбувається наступним чином. У прямому каналі модуляція сигналу функціями Уолша (бінарна фазова маніпуляція) використовується для розрізнення різних фізичних каналів даної БС; модуляція довгою псевдовипадковою послідовністю (бінарна фазова маніпуляція) – з метою шифрування повідомлень; модуляція короткою псевдовипадковою послідовністю (квадратурна фазова маніпуляція двома псевдовипадковими послідовностями однакового періоду) – для розширення смуги частот і розрізнення сигналів різних БС.

Рішення останньої задачі (розрізнення сигналів різних станцій) забезпечується тим, що всі БС використовують одну і ту саму пару коротких псевдовипадкових послідовностей, але зі зсувом на 64 дискрети між різними станціями. При цьому всі фізичні канали однієї БС мають одну і ту саму фазу послідовності.

 

11.3 Комутатор мережі CDMA

Як комутатор мережі CDMA може використовуватися обладнання CMX-5000 виробництва Siemens.

Технічні дані:

- CMX-5000 володіє високою готовністю (99,9994%) з повним часом простою системи 5,7 x 10-6 і нормою відмовлень модулів апаратних засобів ЕОМ 3% на рік;

- кількість абонентів (2G і 3G) – 1 200 000;

- кількість абонентів (3G) - 500 000;

- BHCA (Iu) - 700 000;

- BHCA (мобільний телефон) – 1 000 000;

- BHCA (транзит) – 4 000 000;

- навантаження (Ерл) - 20 000;

- SS7 сигнальних з'єднань до 1 500 зв'язків.

Головні інтерфейси :

- до BSC;

- Iu до RNC;

- ISUP сигналізація до інших MSC;

- BICC протокол до інших серверів MSC;

- Ethernet 10/100Base до IP мережі;

- Ethernet 10/100Base, X.25, до білінгового центру;

- SS7 вузькосмугові сигнальні лінії (56/64 кбіт/с) по TDM;

- SS7 широкосмугові сигнальні лінії (1.5/2 Мбіт/с) по ATM;

- E1, E3, STM-1, STM-4.

Комутатор мережі CDMA, сервер додатків, центр керування та контролер базових станцій звичайно розміщуються в одному приміщенні. В цьому ж приміщенні розміщуються обладнання однієї базової станції, а також приймально-передавальна апаратура (радіорелейні станції й апаратура ІКМ) для підключення БС. Найбільш доцільним місцем розміщення цього обладнання є, як правило, центр міста.

 

11.4 Сервер додатків

Це навіть не один, а дев'ять серверів, реалізованих на платформах Sun, і які забезпечують можливість використання абонентами CDMA-мережі різних додатків. Кожний із серверів обслуговує, як правило, один додаток, хоча очікується, що деякі, особливо ресурсномісткі додатки можуть вимагати установки до трьох серверів на один додаток.


11.5 Центр керування

Керування елементами мережі, одержання даних про її роботу, проведення експериментів, діагностика – все це можна здійснювати з робочого місця оператора. По суті, це "перед-OMC" (Operations and Maintenance Center) – "бета-версія", спрощений центр керування і контролю за роботою мережі. В складі обладнання згадується аналізатор протоколів. Радіочастина мережі виконана на базі обладнання NEC.

11.6 Контролер базових станцій

Контролер базових станцій (RNC – Radio Network Controller) виробництва Siemens NEC RN750. Контролер підтримує можливість роботи в двох режимах і має ємність до 420.000 BHCA і пропускну здатність до 16.500 Ерланг або 600 Мбіт/с з підтримкою комутації каналів (CS) і передачі даних у пакетному режимі (PS). Такий контролер може працювати з 1024 базовими станціями. Всі основні елементи контролера передбачають можливість дублювання (резервування).

Інтерфейсна частина контролера забезпечує можливість підключення до 54 STM-1 або 1024 каналів тракту E1.

11.7 Базові станції стандарту IS-95

У системі зв'язку CDMA використовуються як звичайні, так і секторні чарунки, тобто кожна чарунка розбита на три сектори (антени з шириною діаграми направленості 120 градусів).

Як обладнання БС можна використати обладнання Motorola SC 9600, SC 2400 з "суперстільниковою" архітектурою для мереж зв'язку CDMA.

Фірмою Motorola розроблені комплекси мережного обладнання SC 9600 і SC 2400 для створення систем зв'язку з "суперстільниковою" (SC) архітектурою, що поєднує нові й існуючі технології стільникового зв'язку і відкриває широкі можливості щодо удосконалювання керування обладнанням і функціями зв'язку. Об'єднання і централізація керування компонентами різних мереж у сукупності зі створенням уніфікованого гнучкого приймально-передавального обладнання визначає перспективність нового технічного рішення Motorola SC 9600.

Обладнання SC 9600 призначене для роботи в смугах частот 869-894 МГц – передача від базової станції; 824-849 МГц – передавання від абонентської станції і складається з радіочастотного модему (SIF), що забезпечує формування сигналів з різними протоколами зв'язку, лінійного підсилювача потужності (LPA) і підсистеми діагностики.

До складу радіочастотного модему може входити до 80 CDMA канальних плат і 16 CDMA прийомопередавачів, що можуть забезпечити підтримку 320 CDMA каналів. Для TDMA, AMPS, N-AMPS SC 9600 може містити до 96 прийомопередавачів мовних повідомлень і сигнальної інформації.

До складу BTS може входити до трьох лінійних підсилювачів потужності. Кожен підсилювач обслуговує усі виходи передавачів, що працюють на одну антену і забезпечує дистанційне настроювання під конкретні частоти.

Підсистема діагностики забезпечує контроль і підтримку працездатності обладнання BTS разом з центром керування радіопідсистемою (OMC-R).

Між SC 9600 і центром комутації стільникового зв'язку підтримується відкритий інтерфейс, що забезпечує сумісність цього обладнання з центрами комутації різних виробників.

У цілому устаткування SC 9600 забезпечує можливість обслуговування абонентів у стандартах CDMA, AMPS, N-AMPS і D-AMPS. Крім того, можливе використання цього обладнання в мережах стільникової цифрової пакетної передачі даних (CDPD).

Робочі смуги радіочастот:

· 869-894 МГц – передача від базової станції;

· 824-849 МГц – передача від рухомої станції;

· 1930-1970 МГц – передача від базової станції;

· 2180-2200 МГц 1850-1890 МГц – передача від рухомої станції;

· 2130-2150 МГц.

Загальна ємність: 48 фізичних каналів для аналогових стандартів і 160 фізичних каналів для цифрових стандартів.

 

11.8 Абонентське устаткування

Безпроводовий радіотелефон QCT-6000

Стаціонарний безпроводовий радіотелефон QCT-6000, що працює в стандарті CDMA, заміняє кабельні телефонні системи в житлових будинках і офісах.

 

QCT-6000 – це можливість:

- підключення рівнобіжних телефонів;

- передачі даних;

- переадресації дзвінків;

- прийому дзвінків під час розмови;

- тристоронньої телеконференції;

- і багато чого іншого.

 

Безпроводовий радіотелефон QCT-1000

Телефонний апарат QCT-1000, що має можливість передачі даних. Вбудовані в телефон функції модема дозволяють підключитися до мережі Інтернет без придбання додаткового устаткування. Досить з'єднати Ваш комп'ютер з телефоном QCT-1000 і система прийом/передача даних готова. Стаціонарний безпроводовий телефон QCT-1000 легко підключається до комп'ютера через вільний COM-port кабелем RS-232 і налаштовується як стандартний модем. Забезпечує швидкість передавання даних 14,4 кбіт/с.

Абонентський радіотелефон розміщується безпосередньо в приміщенні абонента з наявністю або без додаткової зовнішньої антени.

 


 


Читайте також:

  1. Автоматизоване робоче місце метролога
  2. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  4. Алгоритм знаходження ДДНФ (ДКНФ) для даної булевої функції
  5. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  6. Аналіз коефіцієнтів цільової функції
  7. Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду
  8. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  9. Асимптоти графіка функції
  10. Базальні ядра, їх функції, симптоми ураження
  11. Базові функції, логічні функції
  12. Банки як провідні суб’єкти фінансового посередництва. Функції банків.




Переглядів: 884

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МЕРЕЖ | ТА КОНТРОЛЕРОМ БАЗОВИХ СТАНЦІЙ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.