Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Характеристика процесу стратегічного керування

По-перше, хоча розвиток самого підприємства, визначення цілей, формування стратегії, здійснення стратегічного плану з оцінкою діяльності і складають суть стратегічного менеджменту, насправді цих п'ять задач не є чимось ізольованим, а досить тісно взаємозалежні. Припущення про те, які дії почати, торкає питання з приводу того, чи можливо і яким образом успішно здійснювати стратегію. Питання про місії підприємства тісно зв'язані з визначенням цілей, які необхідно досягти. При встановленні сміливих, але реальних цілей менеджерам необхідно приймати в увагу як показники поточної діяльності, так і наявність стратегічних виборів, здатних підвищити рентабельність підприємства.

По-друге, п'ять задач стратегічного менеджменту здійснюються не ізольовано. Вони виконуються поряд з іншими повсякденними обов'язками менеджерів - контролем за щоденними операціями, дозволом кризових ситуацій, відвідуванням збор, готуванням звітів, рішенням проблем співробітників, а також виконанням додаткових обов'язків і суспільних доручень.

По-третє, розробка і реалізації стратегії - процес трудомісткий і жадає від менеджерів різних витрат.

По-четверте, потреба постійно приділяти досить часу стратегічному менеджментові продиктована необхідністю удосконалювання стратегії і методів її здійснення, максимізації внеску кожного співробітника в підвищення ефективності і якості стратегії.

Виконавчий директор на фірмі, як капітан корабля, є самим впливовим і відповідальним менеджером по стратегії. Посада виконавчого директора передбачає виконання функцій головного постачальника задач, розроблювача цілей, а також визначення стратегії і шляхи її досягнення для всього підприємства.

Віце-президенти по виробництву, маркетингові, фінансам, кадрам і іншим функціональним керівникам теж несуть відповідальність за розробку і здійснення стратегії. Звичайно віце-президент по виробництву контролює виробничу стратегію, віце-президент по маркетингу направляє зусилля на виконання маркетингової стратегії, віце-президент по фінансам відповідає за фінансову стратегію і т.д. Функціональні керівники, як правило, беруть діяльну участь і в реченні, і в розвитку ключових напрямків загальної стратегії; працюючи разом з виконавчим директором і домагаючись вироблення консенсусу, вони підвищують ефективність окремих частин стратегічного плану. Тільки в дуже маленьким, керованим одним менеджером, компаніях задача розробки і реалізації стратегії є його власною прерогативою.

Однак створення і виконання стратегічних планів не є винятковою компетенцією виконавчого директора, віце-президентів, власників компаній. Кожна важлива структурна одиниця, виробниче відділення, відділ підприємства, завод або регіональне бюро - звичайно грає лідируючу або допоміжну роль у розробці стратегічного (ігрового) плану.

Кожен менеджер розробляє і стежить за виконанням стратегії в рамках підзвітної йому області.

 


Читайте також:

 1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
 2. D-тригер з динамічним керуванням
 3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 4. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
 5. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
 6. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
 7. II. Поняття соціального процесу.
 8. IV. План навчального процесу.
 9. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
 10. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
 11. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
 12. Автокореляційна характеристика системи
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
П'ять задач стратегічного керування | Особливості стратегічного керування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.