Інтегральна випромінювальна здатність тіла менша за випромінювальну здатність АЧТ
Для всіх тіл при даній температурі відношення випромінювальної здатності для будь-якої частоти до поглинальної здатності для тієї самої частоти є стала величина, яка дорівнює випромінювальній здатності абсолютно чорного тіла при тій самій температурі і для тієї самої частоти.
Рівняння (4) є виразом закону Кірхгофа в диференціальній формі. Закон справджується також для інтегральної випромінювальної і поглинальної здатності;
(5)
З закону Кірхгофа випливають такі наслідки.
1. Випромінювальна здатність будь-якого тіла за даної температури менша від випромінювальної здатності абсолютно чорного тіла за тієї самої температури. Справді, за формулою (5) маємо: Е(Т) = А(Т) * ε(Т), але А(Т) < 1, тому Е(Т) < ε(Т), тобто:
Це можна продемонструвати на такому досліді. Якщо на білий азбестовий диск нанести чорне кільце сажі, а після цього нагріти диск на електричній плитці в затемненій кімнаті, то зачорнені місця світитимуться яскравіше.
2. Згідно з формулою (4) тіло може випромінювати тільки такі частоти, які воно при даній температурі може поглинати. Справді, е(n, Т) = а(n, Т) * ε(n, Т), якщо а(n, Т) = 0, то і е(у, Т) = 0.
Проте не можна стверджувати протилежного, тобто якщо а(n, Т) = 1, то не обов’язково і е(у, Т) = 1, адже тіло може поглинати будь-які частоти (а(n, Т) = 1), але не випромінювати їх (е(у, Т) = 1).