Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прямі докази переваги гіперплазії

Гіпертрофія та гіперплазія волокон

Перші дослідження показали, що кількість м'язових волокон у кожному м'язі встановлюється при народженні або одразу після нього й залишається незмінною протягом життя. Якщо це дійсно так, то хронічна гіпертрофія може виникнути тільки внаслідок гіпертрофії окремого м'язового волокна. Це може бути пояснено великою кількістю міофібрил; великим числом актинових та міозинових філаментів; великою саркоплазмою; великою кількістю сполучної тканини; будь-яким сполученням наведених чинників. Інтенсивні силові тренування можуть значно збільшити площу поперечного розрізу м¢язових волокон. У цьому випадку гіпертрофія волокон, очевидно зумовлена підвищеною кількістю міофібрил, а також актинових та міозинових філаментів, котрі забезпечують велике число поперечних містків, продукуючи зусилля при максимальних скороченнях. Відмітимо, що подібне значне збільшення м'язових волокон не спостерігається в усіх випадках м'язової гіпертрофії.

Недавні дослідження, котрі проводилися на тваринах, дозволяють припустити, що гіперплазія може бути одним із чинників, що зумовлює гіпертрофію усіх м'язів. Дослідження, котрі проводилися на кішках, досить переконливо продемонстрували розщеплення волокна під час тренувань з дуже великим обтяженням. Кішок тренували пересувати значну масу передньою лапою, щоб отримати їжу. Вони навчилися продукувати значне зусилля. В результаті такого інтенсивного силового тренування вибрані м'язові волокна дійсно розщеплювалися навпіл, причому кожна половина потім збільшувалася до «батьківського» волокна.

У наступних дослідженнях, однак, гіпертрофія вибраних м'язів курчат, пацюків та мишей внаслідок постійних перевантажень була зумовлена виключно гіпертрофією волокон, а не гіперплазією.

Це змусило вчених, які проводили експерименти кішках, провести ще одне дослідження. На цей раз вони ураховували кожне волокно, щоб визначити, чи є гіпертрофія усього м'яза результатом гіперплазії чи гіпертрофії волокон. Після програми силового тренування, що тривала 101 тиждень, кішки могли піднімати однією лапою вагу, котра дорівнювала 57 % маси їх тіла. Маса м'язів у них збільшилася на 11 %. До того ж, учені виявили збільшення загального числа м'язових волокон на 9 %, що підтвердило процес гіперплазії.

Відмінності у результатах досліджень з участю кішок та інших тварин можуть бути зумовлені різним характером «тренувань» тварин. Тренування кішок мало «чисту» форму силового тренування — високий опір та невелика кількість повторень. Тренування інших тварин відрізнялося більшим акцентом на розвиток витривалості — невеликий опір та велика кількість повторень.


Читайте також:

  1. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  2. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  3. АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВНИХ НАПРЯМІВ|направлень| РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗПІЗНАВАННЯ
  4. АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВНИХ НАПРЯМІВ|направлень| РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗПІЗНАВАННЯ
  5. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  6. Аудиторські докази.
  7. Аудиторські докази: поняття та процедури отримання
  8. Беззондові (непрямі) тести.
  9. Бюджетування як інструмент оперативного контролінгу, його переваги і недоліки
  10. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  11. Види партнерств, їхні переваги та недоліки.
  12. Вироблення політичних напрямів




Переглядів: 687

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нервова активація та гіпертрофія | Механізми, що викликають гіпертрофію волокон

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.