Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нервова активація та гіпертрофія

Проведені до цього часу дослідження щодо силової підготовки показують, що початкове збільшення довільної сили пов¢язане в основному з нервовою адаптацією. Вона включає: поліпшену координацію, поліпшене засвоєння, підвищену активність первинних двигунів.

Разом з тим довгочасні зміни сили найскоріше є результатом гіпертрофії тренованого м¢яза. Відомо, що були виявлені суттєві винятки з цього висновку. Результати 6-місячного дослідження, у якому брали участь спортсмени, які займаються силовими тренуваннями, показали, що нервова активація, а не гіпертрофія була основним чинником, що обумовив збільшення сили під час найбільш інтенсивних тренувань.

На початкове збільшення сили більшою мірою впливають нервові чинники, наступне довгочасне збільшення сили майже виключно є результатом гіпертрофії.

Гіпертрофія м¢зів

Якщо гіпертрофія виникає внаслідок силового тренування, то що викликає її? Вважають, що, принаймні частково, її виникнення обумовлює гормон тестостерон, оскільки однією з його функцій є забезпечення м'язового розвитку (росту). У чоловіків спостерігається більш значне збільшення розміру м'язів порівняно з жінками при заняттях за одними й тими ж програмами силової підготовки і навіть на фоні однакового відносного збільшення сили. Тестостерон — андрогенний гормон — речовина, що забезпечує чоловічі статеві ознаки. Анаболічні стероїди також є андрогенними гормонами. Добре відомо, що великі дози анаболічних стероїдів у сполученні з силовими тренуваннями призводять до значного збільшення м'язової маси

Хоча тестостерон відіграє головну роль у гіпертрофії, сам по собі він не визначає ступінь гіпертрофії внаслідок силових тренувань. Зокрема, його концентрація у крові має низький ступінь кореляції з величиною м'язової гіпертрофії, обумовленої тренуваннями. У деяких жінок спостерігається значна гіпертрофія внаслідок силових тренувань, тоді як в інших розмір м'язів практично не змінюється. Існує припущення, що у перших більш високе співвідношення між тестостероном та естрогеном, котре й обумовлює збільшення м'язової маси.

Як збільшується розмір м'язів? Існує два типи гіпертрофії: короткочасна та довгочасна. Перша являє собою «накачування» м'яза під час одного фізичного навантаження. Це відбувається, головним чином, внаслідок накопичення рідини (набряку), що надходить з плазми крові, в інтерстиціальному (проміжному) та внутрішньоклітинному просторі м'яза. Короткочасна гіпертрофія, як видно з назви, триває недовго. Рідина вертається у кров протягом кількох годин після фізичного навантаження.

Довгочасна гіпертрофія являє собою збільшення м'язового розміру внаслідок тривалих силових тренувань. Вона відображає дійсні структурні зміни у м'язі внаслідок збільшення числа м'язових волокон (гіперплазія) або збільшення розміру окремих м'язових волокон (гіпертрофія).


Читайте також:

  1. Вегетативна нервова система
  2. Вища нервова діяльність мавп. Основні особливості умовно-рефлекторної діяльності мавп. Рухові навички і інтелект мавп. Абстракція і узагальнення у мавп.
  3. Гіпертрофія.
  4. Дезактивація
  5. Дезактивація овочів, фруктів, грибів та ягід
  6. Дезактивація рибної продукції
  7. Дезактивація. Дегазація. Дезінфекція.
  8. І. Нервова регуляція тонусу судин.
  9. Нервова За участю НС
  10. Нервова регуляція діяльності серця. Роботи Павлова про регуляцію серцевої діяльності.
  11. Нервова регуляція судинного тонусу




Переглядів: 682

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аутогенне гальмування | Прямі докази переваги гіперплазії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.