1. Поняття ємності характерне лише для провідників. Це доводиться експериментально; надання заряду діелектрику не призводить до перерозподілу заряду по поверхні і не формує еквіпотенційну поверхню.
2. Ємність провідника не залежить від сорту металу, умова еквіпотенціальності виконується для всіх провідників.
3. Ємність залежить від зовнішніх розмірів провідника (для сфери С~R), та від його форми, адже від форми залежить площа зовнішньої поверхні провідника і розподіл на ній зарядів.
4. Вміщення провідника у діелектричне середовище з діелектричною проникністю ε зменшує напруженість поля біля його поверхні. В ε разів також зменшується потенціал при збереженні заряду. З формули видно, що . φ¯ через те, що діелектрик поляризується через електростатичну індукцію, і виникаючий на його поверхні потенціал складається з потенціалом поверхні провідника, зменшуючи потенціал останнього.
Інакше кажучи, у випадку з діелектриком на провіднику треба розмістити більше зарядів для підвищення його потенціалу на 1В, що і означає збільшення ємності.
Можна запропонувати ще одну інтерпретацію збільшення ємності. Потенціал, що досяг якогось значення +j при зарядженні провідника зарядом +q, відштовхує нові заряди, тобто ємність наповнена зарядом. При наближенні діелектрика до провідника на ньому можна помістити більше зарядів до того стану, коли вони почнуть відштовхуватись набутим потенціалом.
5. Ще більших змін електроємності можна досягти, коли піднести до зарядженого провідника І інший заземлений провідник ІІ. У провіднику ІІ індукується більший заряд, ніж у діелектрику. Якщо початковий заряд на провіднику І є q0, а його потенціал j0, то в наближеному провіднику індукується заряд протилежного знаку –q1, який створює негативний потенціал -j1. Це зменшує початковий потенціал j0, але не до 0, бо між зарядом + q і – q1 є відстань r. Тепер у той самий провідник І вдається “загнати” більший заряд, ніж був у самотньому провіднику. Чим ближче заземлений провідник до зарядженого, тим сильніше зменшується початковий потенціал, тим більший заряд можна помістити на провідник, тобто тим більшою стає його ємність.
C ~ .
Видно, що коли d ®0,то С ®¥.
У крайньому випадку, коли d = 0, С=¥.
Якщо конденсатор, у якого d = 0, підключити до джерела