Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Експертиза статевих станів.

Проведення такої експертизи регламентується „Правилами проведення судово-медичних експертиз з приводу статевих станів в бюро судово-медичної експертизи”.

Такі експертизи (огляди) проводяться на підставі постанови слідчого, дізнавала, судді або письмового відношення. У виключних випадках допускається проведення обстеження за заявою потерпілих. Про проведення такого обстеження експерт негайно повідомляє органи слідства, дізнання, суду.

Експертиза статевої зрілості осіб жіночої статі. В Україні така експертиза найчастіше проводиться у зв’язку з насильницькими статевими актами (ст. 152 КК України) та статевими зносинами з особою, яка не досягла статевої зрілості (ст. 155 КК України) у віці від 14 до 18 років. Під статевою зрілістю розуміється такий ступінь розвитку жіночого організму, який забезпечує можливість статевого життя, запліднення, вагітності, пологів і годування дитини без розладу здоров’я. Про досягнення статевої зрілості свідчать антропометричні дані: зріст стоячи – 150 см, сидячи – 80 см, довжина тулуба – 56-58 см, окружність грудної клітки – 78080 см, окружність правового плеча в середній третині – 30-31 см, окружність правої гомілки в середній третині – 40-41 см; розміри таза: відстань між остями – 23 см, гребінцями – 26 см, вертлюгами – 29 см, зовнішня кон’югата – 18 см.

У тих, що досягли статевої зрілості виражені вторинні статеві ознаки: оволодіння в пахвових ділянках, на великих соромітних губах, лобку, добре розвинуті молочні залози, соски обособлені, навколососкові кружки пігментовані.

Великого значення надається ступеню розвитку статевих органів, відсутність вад, вагінізму, пухлин. У жінок, які досягли статевої зрілості піхва достатньо ємна, тіло матки становить 2/3, а шийка – 1/3 всієї довжини матки.

Про здатність до зачаття свідчать регулярні менструації.

У чоловіків настання статевої зрілості пов’язане зі здатністю до статевих зносин і запліднення. Про досягнення статевої зрілості в чоловіків можна судити на основі аналізу сукупності даних загального розвитку, вираженості вторинних статевих ознак, ступеня розвитку зовнішніх і внутрішніх статевих органів.

Експертиза статі. Приводи для експертизи: неправильне встановлення статі при народжені; призов на військову службу, справи про розлучення, статеві збочення і статеві злочини; аліментні справи.

Гермафродитизм (двостатевість) характеризується наявністю у однієї людини ознак чоловічої та жіночої статі.

Істинний гермафродитизм характеризується наявністю у суб’єкта чоловічих і жіночих статевих залоз. Виявлення сперматозоїдів чи менструацій не є доказом належності особи до тієї чи іншої статі. Питання може бути вирішене тільки на основі гістологічного дослідження шматочків статевих залоз, вилучених в результаті пункції чи біопсії.

При фальшивому чоловічому гермафродитизмі статеві залози жіночі, а зовнішні статеві органи розвинуті частково за чоловічим типом, а при фальшивому жіночому навпаки.

Для визначення істинної статі проводять також досліджують гормону – 17-кортикостероїд сечі та дослідження статевого хроматину в крові.

Незайманість характеризує стан статевих органів осіб жіночої статі, що, як правило, не мали статевих зносин.

Основною ознакою незайманості є цілісність дівочої пливи. Дівоча пліва – складка слизової оболонки, що розміщена на межі передвір’я піхви і самої піхви; між шарами слизової оболонки розміщується сполучна тканина багата на судини та нервові закінчення. Повна відсутність дівочої пліви зустрічається як виняток. Вигляд і будова дівочої пліви різноманітні й умовно поділяють на 5 типів:

а) зарощена (непрободна);

б) кільцеподібна;

в) кильоподібна (губоподібна);

г) пів місяцева;

д) перегороджена.

Дівоча пліва може бути тонкою або м’ясистою, високою або низькою. Вільний край її буває рівним, хвилястим, виїмчастим, торочастим.

Звичайно, цілісність дівочої пліви порушується при першому статевому акті, при цьому розриви супроводжуються кровотечею – дуже незначною при тонкій та помітно більшою при м’ясистій пліві. Низька валикоподібна пліва досить добре розтягується і може залишатися аж до пологів. Цілість порушеної дівочої пліви не відновлюється, але розриви гояться досить швидко. Загоєння розривів тонкої пліви закінчується за 8-10 днів, м’ясистої – за 12-14 днів, при інфікуванні – 3 тижні. Після цього терміну встановити давність порушення цілісності дівочої пліви немає можливості. На місці розриву край дівочої пліви після за живлення стає закругленим, потовщеним, щільнуватим. Природні виїмки дівочої пліви на відміну від розривів - з тонкими краями на всьому протязі. Крім того, вони як правило, симетричні.

Ушкодження дівочої пліви можуть виникати також при травмах тупими твердими предметами (тоді травмуються і оточуючі м’які тканини), а також можуть бути наслідком деяких захворювань (дифтерія, віспа, сифіліс, нома - гангрена).

Експертиза статевої репродуктивної здатності. Дослідження статевої здатності у жінок складається із визначення можливості до статевих зносин, зачаття і дітонародження. Призначається така експертиза у справах про розірвання шлюбу, викрадення дитини, при визначенні ступені тяжкості тілесних ушкоджень.

Неможливість злягання у жінок зустрічається при дефектах статевих органів (коротка, звужена, зарощена піхва, пухлини), а також як наслідок вагінізму – рефлекторного тонічного спазму м’язів піхви і тазового дна. Неможливість до зачаття може бути пов’язана з віком, зумовлена гінекологічними захворюваннями (аднексіт, ендометрит, пухлини матки), гормональними змінами, хронічними інфекціями, інтоксикаціями, променевими впливами.

Експертиза здатності чоловіків до статевого життя складається з установлення можливості злягання і запліднення. Така експертиза призначається при статевих злочинах, розриві шлюбу, спірному батьківстві, при кваліфікації тілесних ушкоджень. Неможливістьдо статевих зносин у чоловіків може бути зумовлена анатомічними вадами зовнішніх статевих органів, тяжкими і виснажливими захворюваннями (цукровий діабет, рак), травмами і захворюваннями ЦНС, залоз внутрішньої секреції. Неможливість до запліднення може бути зумовлена відсутністю сперматозоїдів або їхньою нежиттєздатністю. До чинників, які виключають запліднення належать вади розвитку яєчок їхня відсутність, різного роду захворювання, отруєння, дія радіації, утворення рубців у придатках яєчок і сім’явиносних протоках.

Експертиза аборту. В судово-медичній практиці часто приходиться диференціювати два види аборту: мимовільний та кримінальний. Кримінальний аборт – незаконне проведення аборту особою, яка не має спеціальної медичної освіти (ст. 134 КК України).

Причини мимовільного аборту:

1) гострі інфекційні та запальні захворювання (грип, малярія, сепсис, пневмонія та ін.);

2) хронічні інфекційні захворювання (сифіліс, туберкульоз та ін.);

3) захворювання статевої сфери (ендометрити, трихомоніаз, запальні процеси придатків, інфантилізм статевих органів);

4) гострі та хронічні отруєння (алкоголізм, отруєння свинцем, ртуттю);

5) до захворювань пов’язаних з вагітністю, при яких настає мимовільний аборт, необхідно віднести токсикози вагітності та ураження нирок при них.

Штучне переривання вагітності може бути проведене самою вагітною та сторонньою особою. Способи переривання вагітності:

1) механічний. В порожнину матки вводять різні предмети (бужи, катетери, дерев’яні палички, пера, листя фікуса);

2) хімічні засоби поділяються на засоби загальної дії та місцевої дії. Речовини загальної дії приймаються всередину у вигляді лікарських препаратів (синестрол, пітуітрин, хінін, пахікарпін), розчинів (солі ртуті, фосфору, азотної, оцтової кислот), відварів і настоїв (ріжки, шафран, мускатний горіх). Засоби місцевої дії вводяться в порожнину матки за допомогою шприців, гумових груш, велосипедних насосів. Частіше вводяться такі розчини: марганцевий, йодний, нашатирного спирту, горілки, мила, кислот. Хімічні засоби як і механічні викликають тяжкі ускладнення, нерідко настає смерть жінки.

3) термічні засоби – гарячі ванни, грілки на живіт чи поперек, банки й гірчичники на ті самі ділянки. Зазначені засоби погіршують загальний стан вагітної, але до викидня призводять рідко. Виняток становить лише введення гарячих розчинів в порожнину матки.

В останні роки для штучного аборту застосовується простагландин (синонім – простин F), який викликає скорочення матки і виштовхування плоду. Застосовують цей препарат для абортів за медичними показниками. Кримінальний аборт – це аборт, зроблений за межами спеціальних лікувальних закладів.

Встановлення колишнього аборту проводиться у живої жінки і на трупі. Колишній аборт можна встановити за станом матки, змінах молочних залоз, пігментацією сосків та білої лінії живота, кров’янистими виділеннями з матки і наявності в них ворсин хоріону (оболонки плідного яйця).

 


Читайте також:

  1. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  2. Види станів.
  3. Гормони статевих залоз
  4. Громадська екологічна експертиза проекту: План дій.
  5. Державна експертиза у сфері ТЗІ
  6. Державна експертиза у сфері цивільного захисту.
  7. Державне регулювання інвестицій в будівництво. Державна експертиза інвестиційних проектів.
  8. Екологічна експертиза
  9. Екологічна експертиза
  10. Екологічна експертиза
  11. Екологічна експертиза водяних джерел підприємства
  12. Екологічна експертиза діючих об’єктів і комплексів




Переглядів: 1279

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Судово-медична експертиза стану здоров’я, удаваних і штучних хвороб. | Експертиза статевих злочинів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.