МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Склад та класифікація доходів державного бюджету.Тема 5: Система доходів державного бюджету Лекція: 1. Економічний зміст доходів бюджету. 2. Склад та класифікація доходів державного бюджету. 3. Форми і методи мобілізації доходів бюджету.
1. Економічний зміст доходів бюджету. Доходи і видатки бюджету – це об’єктивні категорії, кожна з яких має специфічне суспільне призначення: доходи служать фінансовою базою функціонування держави, видатки - задовольняють загальнодержавні потреби. Згідно з Бюджетним кодексом України, слід розрізняти поняття «доходи бюджету» та «надходження до бюджету». Доходи бюджету – податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, плату за надання адміністративних послуг, власні надходження бюджетних установ). Надходження бюджету – ü доходи бюджету, ü повернення кредитів до бюджету, ü кошти від державних (місцевих) запозичень, ü кошти від приватизації державного майна (щодо державного бюджету), ü повернення бюджетних коштів з депозитів, ü надходження внаслідок продажу/пред'явлення цінних паперів. Доходи Державного бюджету — це бюджетні ресурси держави, що використовуються для виконання функцій, закріплених законами за державою. Доходи державного бюджету поділяються на: - доходи загального фонду - доходи, що не мають спеціального призначення і спрямовуються на фінансування поточних видатків установ і закладів, які утримуються за рахунок відповідного бюджету. Склад доходів загального фонду визначений Бюджетним кодексом (стаття 29 ). Якщо законом встановлено новий вид доходу державного бюджету, його зарахування до загального фонду визначається законом про Державний бюджет України на період до внесення відповідних змін до цього Кодексу. - доходи спеціального фонду - доходи призначені лише для фінансування конкретних заходів (цілей). Склад визначається Законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний рік. Закон про Державний бюджет України у виняткових випадках може відносити на відповідний бюджетний період окремі види доходів загального фонду Державного бюджету України (або їх частину) до спеціального фонду Державного бюджету України.
Доходи Державного бюджету України можна класифікувати за різними ознаками відповідно до вимог чинного законодавства: 1. За розділами бюджетної класифікаціїдоходи бюджету поділяють на: податкові надходження; неподаткові надходження; доходи від операцій з капіталом; трансферти. 2. За змістом доходи державного бюджету поділяються на: - доходи загального фонду - доходи, що не мають спеціального призначення і спрямовуються на фінансування поточних видатків установ і закладів, які утримуються за рахунок державного бюджету. Склад доходів загального фонду визначений Бюджетним кодексом (стаття 29 ). Якщо законом встановлено новий вид доходу державного бюджету, його зарахування до загального фонду визначається законом про Державний бюджет України на період до внесення відповідних змін до цього Кодексу. 1. - доходи спеціального фонду - доходи призначені лише для фінансування конкретних заходів (цілей). Склад визначається Законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний рік. Закон про Державний бюджет України у виняткових випадках може відносити на відповідний бюджетний період окремі види доходів загального фонду Державного бюджету України (або їх частину) до спеціального фонду Державного бюджету України. 3. За джерелами формування: - доходи, отримані від розподілу ВВП; - доходи від реалізації національного багатства. 4.За періодичністю зарахування доходи бюджету держави можуть мати характер - систематичних (податкові надходження, плата за державні послуги) - разових, що мають місце за певних обставин (доходи від приватизації, позики тощо). Читайте також:
|
||||||||
|