Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості оподаткування прибутку фінансових посередників, його розподілу та використання.

Прибуток фінансового посередника розподіляється між акціонерами згідно з нормами діючого корпоративного права (Закон України “Про господарські товариства”) з урахуванням деяких особливостей. Законодавством, зокрема, встановлено особливий статус і порядок використання прибутку інвестиційних фондів відкритого та інтервального типу. Дивіденди по акціях або інвестиційних сертифікатах таких фондів не сплачуються, прибуток не розподіляється. Прибуток інвестиційних фондів закритого типу може розподілятись між акціонерами або учасниками. Порядок розподілу прибутку таких фондів визначається регламентом інвестиційного фонду закритого типу.

Оподаткування інвестиційних фондів в Україні регламентується Законом України “Про оподаткування прибутку” та Декретом КМУ “Про прибутковий податок з громадян”. На даний час в Україні запроваджено принцип прозорості.оподатковуються доходи лише кінцевого одержувача (принципала) так, нібито він самостійно вклав кошти в інвестиційний портфель, скориставшись послугами брокера.

Не оподатковуються операції по залученню коштів інвесторів та доходи від здійснення операцій з активами інвестиційних фондів. Згідно 8 Закону “Про оподаткування прибутку” встановлено, що кошти спільного інвестування інвестиційних фондів не включаються до валового доходу таких інвестиційних фондів, якщо жоден із засновників (учасників) та пов'язаних з ними осіб не володіє більш як 25 відсотками статутного фонду таких інвестиційних фондів і якщо такі інвестиційні фонди протягом 30 календарних днів після надання річного податкового звіту розподіляють між їх засновниками (учасниками) не менш як 90 відсотків сум річного доходу від інвестиційних операцій.

Кошти спільного інвестування - кошти, залучені від інвесторів інститутів спільного інвестування, доходи від здійснення операцій з активами інститутів спільного інвестування та доходи, нараховані за активами інститутів спільного інвестування ( визначено у Законі “Про інститути спільного інвестування”.

Доходи фізичних осіб від продажу акцій оподатковуються (Декрет КМУ “Про прибутковий податок з громадян”). При здійсненні операцій з купівлі-продажу акцій оподатковуваним доходом громадянина вважається прибуток, тобто різниця між доходом, отриманим від продажу таких акцій та документально підтвердженими витратами на їх придбання, понесеними громадянином протягом звітного року або попередніх звітних років. Прибуток, отриманий громадянином від операцій купівлі-продажу включається до складу його сукупного річного оподатковуваного доходу. Питання оподаткування доходів громадянина від продажу інвестиційних сертифікатів залишається неврегульованим.

Якщо громадянин отримує дивіденди по акціях закритого інвестиційного фонду, отримані ним кошти не включаються до складу оподатковуваного доходу. Діючий порядок оподаткування дивідендів передбачає утримання податку на дивіденди у джерела виплати згідно Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Принцип оподаткування дивідендів у джерела виплати призводить до подвійного оподаткування дивідендів. Дивіденди оподатковуються перший раз емітентом акцій, які входять до інвестиційного портфелю фонду, за ставкою 30 % (якщо нараховано дивідендів на суму 100 грн, то інвестиційний фонд отримає лише 70 грн.), а другий раз при сплаті акціонерам (учасникам) такого фонду у складі дивідендів за звітний рік (з тих самих 70 грн. громадянин отримує лише 49 грн.). Звичайні підприємтва-платники податку на прибуток мають право на суму сплаченого податку на дивіденди зменшити суму податкових зобов’язань з податку на прибуток. Інвестиційні фонди звільнені від сплати податку на прибуток, у зв’язку з чим ця норма не може бути застосована. Таким чином, доходи фізичної особи від отриманих дивідендів, хоч і звільнені від оподаткування прибутковим податком, але оподатковуються податком на дивіденди двічі, у зв’язку з чим така фізична особа отримує доход удвічі менший від фактичної суми дивідендів. Такий порядок оподаткування дивідендів суперечить принципу прозорості оподаткування інвестиційних фондів і потребує змін.

 


Читайте також:

  1. I. Доповнення до параграфу про точкову оцінку параметрів розподілу
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  4. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  5. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  6. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  7. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  8. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  9. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  10. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  11. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  12. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом




Переглядів: 650

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Витрати діяльності фінансових посередників та їх класифікація за функціональним призначенням. | Принцип прозорості оподаткування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.