Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Практичне заняття (2 години)

Тема 7

План

Тема 6

Непряме оподаткування в Україні

Основні поняття: непрямий податок, податок на додану вартість, платники податку на додану вартість, об'єкти оподаткуванню податком на додану вартість, база податку на додану вартість, методи обчислення розмірів доданої вартості, відшкодування податку на додану вартість з бюджету, система пільг податку на додану вартість, акцизний збір, об'єкт оподаткування акцизним збором, методи обчислення акцизного збору і порядок його сплати.

6.1. Лекція

Тема: Правові засади непрямого оподаткування в Україні

1. Переваги і недоліки непрямого оподаткування.

2. Податок на додану вартість.

3. Акцизний збір.

 

Тези лекції

Переваги і недоліки непрямого оподаткування.Поняття непрямого податку. Переваги непрямого оподаткування. Недоліки непрямого оподаткування. Види непрямих податків в світі та в Україні. Загальна характеристика непрямого оподаткування в Україні. Місце непрямих податків в формуванні дохідної частини Державного бюджету України. Непрямі податки які використовуються в Україні: податок на додану вартість, акцизний збір.

Податок на додану вартість.Поняття та функції податку на додану вартість. Платники податку на додану вартість. Об'єкти оподаткування податком на додану вартість. Методика обчислення обороту, який оподатковується податком на додану вартість. База податку на додану вартість. Методи обчислення розмірів доданої вартості. Порядок визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає сплаті в бюджет. Відшкодування податку з Державного бюджету України. Система пільг по податку на додану вартість. Визначення виникнення обов’язку сплати податку на додану вартість.

Акцизний збір.Поняття акцизного збору. Платники акцизного збору. Об'єкти оподаткування акцизним збором. Методи обчислення акцизного збору. Досвід розвинених країн в використанні акцизного збору. Пільги з податку. Товари (продукція) які підлягають оподаткуванню за акцизним збором.

6.2. Семінарське заняття (2 години)

Тема: Особливості непрямого оподаткування

Теоретичні запитання:

1. Поняття непрямого податку. Їх переваги та недоліки.

2. Податок на прибуток та його елементи.

3. Акцизний збір та його елементи.

4. Порядок нарахування та сплати непрямих податків в Україні.

Правові засади оподаткування доходів

фізичних осіб

Основні поняття: податок на доходи фізичних осіб, загальний оподаткований дохід, місячний оподаткований дохід, резидент та нерезидент податку на доходи фізичних осіб, податковий агент, податковий кредит, податкова соціальна пільга, декларація про доходи та витрати фізичної особи, правила подвійного оподаткування податком.

7.1. Лекція

Тема: Оподаткування доходів фізичних осіб

План:

 

1. Поняття податку на доходи фізичних осіб і його місце в податковій системі України.

2. Платники податку на доходи фізичних осіб і податковий агент.

3. Об'єкти оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

4. Податковий кредит і податкові соціальні пільги.

5. Порядок нарахування, утримання і сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Тези лекції

Поняття податку на доходи фізичних осіб і його місце в податковій системі України.Поняття податку. Роль та значення податку в системі оподаткування України. Поява податку на доходи фізичних осіб в Україні. Відмінність податку на доходи фізичних осіб від подохідного податку. Особливості податку на доходи фізичних осіб.

Платники податку на доходи фізичних осіб і податковий агент.Категорії платників податку на доходи фізичних осіб. Податковий агент. Права і обов’язки суб’єктів податку на доходи фізичних осіб.

Об'єкти оподаткування податком на доходи фізичних осіб.Об'єкти оподаткування. Місячних дохід. Сукупний річний дохід. Дохід резидента і нерезидента. Принцип подвійного оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Доходи які не включаються в об’єкт оподаткування.

Податковий кредит і податкові соціальні пільги.Поняття податкового кредиту. Механізм реалізації податкового кредиту. Витрати фізичної особи які надають можливість використання податкового кредиту. Правила нарахування сум податкового кредиту. Поняття податкової соціальної пільги. Правила використання податкової соціальної пільги. Розрахунок суми податкової соціальної пільги. Визначення суми заробітної плати для використання податкової соціальної пільги і податкового кредиту.

Порядок нарахування, утримання і сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету.Оподаткування за декларацією та у джерела отримання доходу. Правила обчислення і утримання податку з заробітної плати найманого робітника за основним місцем роботи. Правила обчислення і утримання податку з заробітної плати найманого робітника за основним місцем роботи. Випадки використання різновидів податкової соціальної пільги.

7.2. Семінарське заняття (2 години)

Тема: Особливості оподаткування різноманітних доходів фізичних осіб

Теоретичні запитання:

1. Місце податку на доходи фізичних осіб в системі податків України.

2. Платники податку.

3. Податковий агент та його компетенція

4. Ставка податку.

5. Пільги податку та податковий кредит.

Тема: Визначення сум податку на доходи фізичних осіб

Питання до розгляду:

1. Основні правила нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб.

2. Нарахування та сплата податку із заробітної плати найманого робітника.

3. Нарахування та сплата податку самозайнятою особою.

4. Нарахування та сплата податку фізичною особою яка отримала спадщину.

5. Нарахування та сплата податку фізичною особою при відчужені рухомого та нерухомого майна.

6. Оподаткування доходів отриманих іншими способами, які передбачено законом.

Задачі для розв’язання

1. Фізична особа має певну кількість побутового брухту чорних і кольорових металів. З метою одержання доходу вона здала металобрухт на підприємство, що займається збором побутового брухту й одержала за це гроші. Яким чином здійснюється оподатковування фізичної особи в даному випадку? Як повинен провадитися розрахунок з особою, що здала металобрухт?

2. Фізична особа є орендарем житлового приміщення в багатоповерховому житловому будинку. Яким чином здійснюється оподатковування даного зобов'язання? Хто виступає податковим агентом?

3. Жінка має дитину і виховує її, проживаючи разом з чоловіком без реєстрації шлюбу. Чи має вона право на соціальну податкову пільгу? Якщо має, то які документи потрібні для підтвердження соціально податкової пільги?

4. Платник податку має сина інваліда-дитинства 1 групи. Чи має право на податкову соціальну пільгу зазначений платник податків? У яких випадках платник податків має право на податкову соціальну пільгу? Які документи потрібні для надання податковому агентові для застосування податкової соціальної пільги?

5. Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб», передбачено, оподатковування грошового утримання, грошової винагороди й інших виплат, одержуваних військовослужбовцями й особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. Який механізм утримання податку і чи є компенсація сплачених сум податку?

6. Податковий агент зробив нарахування й утримання податку з доходу фізичних осіб, працівникам, що виконали покладені на них обов'язки. Оподатковуванню підлягала сума нарахованої заробітної плати. Навести правила визначення об'єкта оподаткування найманих робітників.

7. Фізична особа займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи в сфері торгівлі. Яким чином законодавством урегульовано оподатковування фізичних осіб – підприємців?

8. Студент денної форми навчання, навчається на платній (контрактній) основі, стипендію не одержує, сам оплачує навчання. Чи поширюється на заробіток студента право на застосування податкової соціальної пільги?


Читайте також:

  1. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  2. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  3. VІ. План та організаційна структура заняття
  4. Алергія та анафілаксія, їх практичне значення .
  5. Бактеріофаг, його природа і практичне застосування. Вплив бактеріофага на мінливість мікроорганізмів.
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вид заняття: лекція
  8. Вид заняття: лекція
  9. Вид заняття: лекція
  10. Вид заняття: лекція
  11. Відповідь на практичне завдання.
  12. Вступне заняття




Переглядів: 752

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Документальне оформлення та облік процесу реалізації турпродукту. | Необхідність страхування. Страховий захист як засіб економічної безпеки. Форми страхового захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.