Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення ціни позикового капіталу.

 

У загальному випадку ціна капіталу – це повна прибутковість відповідного фінансового інструмента. У реальності ціна, що платить підприємство за залучений капітал, може не збігатися з величиною прибутковості, отриманою інвестором. З одного боку, у покупця капіталу виникають додаткові витрати по залученню ресурсів (емісійні витрати, комісійні брокерам і банкам і т.п.), що збільшують ціну цих ресурсів. З іншого боку - витрати емітента по виплаті доходів інвесторам у деяких випадках виключаються із суми оподатковуваного прибутку. Тому фактична ціна капіталу для підприємства може виявитися нижче прибутковості, виплачуваної інвесторам. Розглянемо, як враховуються ці фактори при оцінці позикового капіталу.

Для залучення довгострокового позикового капіталу підприємства емітують облігації. Ціною такого капіталу для підприємств є повна прибутковість облігацій з урахуванням додаткових витрат емітента по розміщенню своїх зобов'язань. Іншими словами, процедура визначення ціни позикового капіталу в основному ідентична методиці розрахунку повної прибутковості облігацій. Розходження полягають у необхідності обліку додаткових емісійних витрат. Ще одна особливість оцінки позикового капіталу полягає в тому, що підприємство-емітент має право відносити суму доходів, які сплачуються по облігаціях, на собівартість своєї продукції (послуг), зменшуючи тим самим базу оподаткування на прибуток. Виникаючий при цьому ефект “податкового щита” знижує ціну капіталу для емітента. Для кількісного виміру величини даного ефекту повну прибутковість облігації множать на вираження (1 – t), де t – ставка податку на прибуток.

Таким чином, визначення ціни позикового капіталу виробляється в два етапи: спочатку розраховується повна прибутковість облігації (з урахуванням витрат по емісії), а потім отриманий результат коректується на величину впливу ефекту податкового щита. Наприклад, підприємство планує розмістити трирічні купонні невідзивні облігації номіналом 5 тис. грн. Купонна ставка складе 20% річних з виплатою 2 рази в рік. Розміщення облігацій передбачається зробити за курсом 97% від номіналу, витрати на емісію складуть 3% від фактично вирученої суми. Усі надходження від продажу облігацій підприємство одержить до початку 1-го року (нульовий період); усі виплати по облігаціях будуть здійснюватись наприкінці кожного півріччя. Прогнозний грошовий потік від даної фінансової операції (у розрахунку на 1 облігацію) буде мати такий вигляд (табл. 7.1). Величина припливу в 0-й період являє собою курсову вартість облігації 4,85 тис. грн. (5 * 0,97), зменшену на суму витрат по емісії 0,15 тис. грн. (4,85 * 0,03).


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. Ocнoвнi визначення здоров'я
  5. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  6. Аналіз використання капіталу.
  7. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  8. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  9. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  10. Балансова теорія визначення статі. Диференціація статі і роль гормонів у цьому процесі.
  11. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  12. Біостратиграфічні методи визначення віку порід




Переглядів: 976

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ціна і структура капіталу. | Грошовий потік від розміщення 3-літньої облігаційної позики, тис. грн.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.