Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Способи законного зниження податкових виплат.

Важливим елементом бюджетування і фінансового планування є податкове планування. Виплата податків — обов'язкова умова існування будь-якого підприємства. Більш того, ми будемо виходити з обов'язкової вимоги фірми бути законослухняною.

Питання складається в іншому — чи варто платити податки по максимуму? Чи не можна законним способом мінімізувати податкові виплати?

Така постановка питання припускає, що ми вже “вичерпали” можливості використання ерзац-грошей і неплатежів як способів скорочення податкових виплат.

Насамперед слід подумати про найбільш раціональну, з погляду податків, організаційно-правову форму підприємства.

Друге — знову ж організаційні міри у вигляді висновку договорів про спільну діяльність, створення спільних підприємств (очевидно, що тут Ви не тільки зможете трохи знизити свої податкові виплати, але і перекласти частину постійних витрат на плечі свого партнера (він, імовірно, буде думати про це ж!).

Дані заходи ефективні в холдингових структурах, де маються прибуткові і збиткові підрозділи, які, укладаючи договір про спільну діяльність, припускають, що більшу частину доходів від цієї діяльності одержить якраз збиткове підприємство. При цьому прибуткове буде списувати свій прибуток за рахунок збитків партнера. Зрозуміло, що загальні податкові виплати в цьому випадку знижуються. Дана схема буде ефективна в межах технологічних ланцюжків, де маються сировинні ланки і первинна переробка.

Вона буде також добре працювати в межах фінансово-промислових груп і підприємств-гігантів, що створюються та активно скуповують акції (до контрольного пакета і більш) своїх субпідрядників. Усі розрахунки в межах цих “пірамідальних” структур зводяться до форми комерційного кредиту. Податки ж у такому випадку виплачуються тільки після кінцевої реалізації продукції, тобто на останньому технологічному переділі (протягом же часу створення кінцевого продукту, а це може бути досить тривалий період, продукція, переходячи від одного учасника такої структури до іншого, не стає реалізованою, тобто з неї не платиться податок на прибуток!).

Наступні способи зниження податкових виплат зв'язані з використанням економічних механізмів. Ось вони і будуть нас цікавити.

Перспективним у цьому випадку може стати маніпулювання державними цінними паперами. Схема може бути такою. Відбувається “заміна” визначеної величини (суми) оборотних коштів підприємства фінансовими вкладеннями в державні цінні папери. Наприклад, береться кредит на закупівлю сировини, а в цей же час таку ж суму грошей з оборотних коштів спрямовують на придбання державних цінних паперів. Вони цілком відносяться на фінансові вкладення, доход же, отриманий від такого вкладення, віднімається з оподатковуваного прибутку, а відсоток по кредитах списується на собівартість. У результаті оподатковувана база підприємства скорочується на величину доходу по державним цінним паперам (у даний час цей ринок — самий прибутковий сегмент фінансового ринку в Україні, тому і у фінансових менеджерів є можливість скористатися цією простою, але абсолютно законною схемою).

Наступний спосіб — прискорення амортизації активної частини основних фондів. Треба помітити, що даний спосіб мінімізації прибутку був використаний на загальнонаціональному рівні при реалізації макроекономічної програми, відомої як “рейганоміка”, з значним ефектом. Він полягає ось в чому — та частина засобів, що списується на прискорену амортизацію, “випадає” з оподатковуваної бази. Цей спосіб може стати ефективним при постійному, а не спорадичному використанні. Аналогічний ефект може дати і включення в собівартість суми зносу нематеріальних активів.

Можна також застосувати спосіб, зв'язаний з оприбуткуванням дивідендів як внесків акціонерів на внутрішні інвестиційні нестатки. У даному випадку ми уникаємо оподатковування цих грошових сум. У межах цього можна також зробити перерозподіл у складі доходу працюючих за рахунок виплати доходів у вигляді дивідендів (хоча тут вигоди неочевидні).

Крім того, маються й інші способи зниження податкових виплат. Тим, хто зацікавився цією проблемою, радимо ознайомитися з такими податковими оглядами.

Зупинимося на одному дуже важливому зауваженні. Мінімізувати податки, звичайно, необхідно, але не можна цю тезу зводити в абсолют. Існує чимало способів, які при їх конкретному використанні далеко не завжди дають бажаний позитивний ефект. Пошлемося на думки вітчизняних підприємців, що взяли участь в опитуванні. Серед таких способів підприємці виділили:

o використання договорів закупівлі-продажу замість договорів підряду,

o використання винагород за рацпропозиції,

o створення контрольованих організацій, реалізація продукції яких не обкладається ПДВ, і деякі інші.


Читайте також:

 1. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 2. Аналіз причин аварійності та шляхи її зниження
 3. Б. Витребування майна з чужого незаконного володіння.
 4. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
 5. Біологічні способи лікування ран.
 6. Бюджет податкових платежів
 7. Валютний курс і способи його визначення
 8. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
 9. Види і способи вибіркового спостереження.
 10. Види недержавного пенсійного забезпечення та схеми фінансування пенсійних виплат.
 11. Види податкових декларацій
 12. Види податкових перевірок
Переглядів: 340

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бюджетування (основні поняття, механізм). | Планування дебіторської і кредиторської заборгованостей і їх роль у фінансовому плануванні і бюджетування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.