Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття цивільного права, його система.

Адвокатура України.

Адвокатура України — це добровільне професійне суспільне об'єднання. Адвокатура покликана сприяти захисту прав і свобод людини і громадянина, представляти законні інтереси фізичних і юридичних осіб, надавати їм правову допомогу. Діяльність адвокатури регламентується Законом України «Про адвокатуру» (19 грудня 1992 р.).

Згідно законодавству України адвокатом може бути громадянин України, який:

1) має вищу юридичну освіту;

2) стаж роботи за фахом юриста або помічника адвоката не менше 2 років;

3) склав кваліфікаційні іспити;

4) одержав свідоцтво про право на адвокатську діяльність і ліцензію на заняття адвокатською діяльністю;

5) приніс Присягу адвоката України.

Адвокатом не може бути обличчя, що має судимість. Адвокат не має права працювати в суді, прокуратурі, органах внутрішніх справ, СБУ, органах виконавчої влади держави.

Види адвокатської діяльності:

1) захист громадян в процесі дізнання, попереднього слідства і розгляду справи в суді;

2) дача консультацій, довідок і роз'яснень з юридичних питань;

3) складання заяв, скарг і інших документів правового характеру;

4) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб в суді і інших державних органах;

5) правове забезпечення підприємницької діяльності.

У своїй професійній діяльності адвокат має право:

1) представляти і захищати інтереси громадян і юридичних осіб за їх дорученням у всіх органах, підприємствах, установах і організаціях;

2) збирати відомості про факти, які можуть бути використані як докази в цивільних, господарських, кримінальних справах і справах про адміністративні правопорушення;

3) запрошувати і одержувати документи або їх копії від підприємств, установ і організацій, а від громадян - з їх згоди;

4) знайомитися на підприємствах, в установах, організаціях з необхідними для виконання доручення документами і матеріалами, за винятком тих, таємниця яких охороняється законом;

5) одержувати письмові виведення фахівців з питань, що вима-гають спеціальних знань;

6) застосовувати науково – технічні засоби відповідно до чинного законодавства;

7) бути присутнім під час розгляду його клопотань і скарг на засіданні колегіальних органів і давати відповідні пояснення ним.

При здійсненні своїх професійних обов'язків адвокат зобов'язаний дотримувати вимоги законодавства України, застосовувати всі передбачені законом способи захисту осіб, зберігати адвокатську таємницю.

Тема 7: Основи цивільного права України.

 

Цивільне право — галузь права України, регулююча майнові і особисті немайнові відносини фізичних і юридичних осіб.

З нормами цивільного права ми стикаємося щодня. Поїздка в суспільному транспорті, покупка газети, відвідини театру і незліченна безліч інших різноманітних відносин регулюються цивільним правом. Цивільне право грає таку важливу роль в житті суспільства, в економіці країни, що цивільний кодекс інший раз називають (неофіційно) другою, або економічною конституцією країни.

Основи цивільно-правового регулювання в нашій країні закріплює Конституція України. Такі, зокрема: непорушність права приватної власності, економічне різноманіття (різноманіття форм права власності), свобода підприємницької діяльності, право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Цивільно-правові норми містяться в різних нормативно-правових актах, найважливішим з яких є Цивільний кодекс України. Діючий Цивільний кодекс України був введений в дію з 1 січня 2004г.

Внутрішня будова Цивільного кодексу України відповідає структурі галузі цивільного права, тобто кодекс має Загальну і Особливу частині.

Загальна частина Цивільного кодексу містить норми, що визначають підстави (юридичні факти) виникнення цивільних прав і обов'язків, здійснення цивільних прав і їх захист, поняття суб'єктів права, представництва, довіреності, позовної давності.

Особлива частина Цивільного кодексу регулює відносини власності, зобов'язальні відносини, авторське право і суміжні права, спадкоємство. Значна частина статей особливої частини Цивільного кодексу відмінена останніми роками. Зокрема, відносини власності в даний час регулюються Законом України «Про власність», особисті немайнові і пов'язані з ними майнові права на результати інтелектуальної і творчої діяльності регулюються Законом України «Про авторське право і суміжні права» (11 липня 2001 р.).

7.2. Поняття, зміст і види цивільних правовідносин.

Цивільно-правове відношення— це суспільне відношення, врегульоване нормою цивільного права, учасники якого є носіями цивільних прав і обов'язків.

Цивільне право регулює широкий круг різноманітних відносин:

1) майнові відносини.Майнові відносини «обслуговують» економ-мічну сферу діяльності людини, задоволення його матеріальних потреб. Це — відносини власності, відносини, витікаючі з договорів, а також із спричинення майнової шкоди. У такі відносини практично щодня, якщо не щогодини, вступає кожна людина;

2) особисті немайнові відносини, пов'язані з майновими. Такі відносини, пов'язані з авторським правом, правом на винахід або відкриття. Зв'язок даних особистих немайнових прав з майновими виявляється в тому, що авторство породжує інтелектуальну власність, право на винагороду;

3)особисті немайнові відносини, не пов'язані з майновими.В даному випадку йдеться про відносини, пов'язані із захистом прав, невіддільних від особи і тому непередаваних і невідчужуваних. Такі ім'я, честь, гідність. Цивільно-правові норми регулюють відносини, пов'язані із захистом цих особистих прав.

Як і всі правові відносини, цивільне правовідношення має свій склад (структуру):

1) суб'єкти цивільного правовідношення.До них відносяться фізичні особи (громадяни України, іноземні громадяни або піддані, особи без громадянства), юридичні особи (організації, підприємства, установи), Українська держава, Автономна Республіка Крим, органи місцевого самоврядування;

2) об'єкт цивільного правовідношення. Це — матеріальніі немате-ріальні блага, з приводу яких виникло правовідношення. До матеріаль-них благ відносять майно (речі, гроші, цінні папери), роботи і послуги. До нематеріальних — результати інтелектуальної діяльності (твори науки, літератури, мистецтва), ім'я, честь, гідність, ділова репутація, торгова марка, фірмовий знак і т.д.;

3) зміст цивільного правовідношення.Воно включає суб'єктивні права і відповідні їм юридичні обов'язки суб'єктів правовідношення.

Проаналізуємо, наприклад, цивільно-правове відношення, що виникло в результаті укладення договору оренди житлового приміщення. Суб'єктами правовідношення є орендодавець і орендар, об'єктом — приміщення. Зміст даного правового відношення включає: право орендо-давця вимагати від орендаря обумовленої орендної платні і обов'язок — надати житлове приміщення в придатному для користування стані; право орендаря користуватися даним приміщенням і обов'язок — вчасно вносити орендну платню.


Читайте також:

  1. II. Поняття соціального процесу.
  2. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  3. А/. Поняття про судовий процес.
  4. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  5. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  6. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  7. Агроценоз як система.
  8. Адвокат як представник по потерпілого, цивільного позивача і цивільного відповідача.
  9. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  10. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  11. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  12. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.




Переглядів: 595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття правоохоронної діяльності України. | Поняття особистих немайнових прав.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.