Норми цивільного права в основному регулюють майнові відносини. Разом з тим особисті немайнові благатеж можуть бути об'єктом цивільних правовідносин.
Особисті немайнові права громадян розділяють на дві групи:
1) особисті немайнові права, не пов'язані з майновими.Такі є ім'я, честь, гідність, ділова репутація.
Під ім'ям в широкому сенсі розуміється ім'я, по батькові, прізвище. Кожен громадянин має право вимагати від інших осіб, щоб його називали ім'ям, що належить йому, і не спотворювали його.
Честь — це суспільна оцінка моральних якостей людини. Гідність — це самооцінка особи, усвідомлення громадянином своїх якостей. Честь і гідність взаємозв'язані і тому, наприклад, розповсюдження про громадянина помилкових відомостей, що порочать його, рівне принижує і честь, і гідність особи.
Ділова репутація — це суспільна оцінка ділових якостей громадянина.
Честь, гідність і ділова репутація громадян захищаються в судовому порядку. Громадянин, чиї особисті немайнові права порушені, має право вимагати: спростування невідповідних або неправдиво викладених відомостей, що порочать його; відшкодування майнової і моральної шкоди, заподіяної розповсюдженням таких відомостей;
2) особисті немайнові права, пов'язані з майновими.До ним відносяться авторські права (права на твори науки, літератури, мистецтва), права, суміжні з авторськими (права виконавців, виробників фонограм, організацій віщання), право на відкриття, право на винахід, корисну модель, промисловий зразок, знак для товарів і послуг, раціоналізаторська пропозиція.
Дана група особистих немайнових прав також захищається в судовому порядку, як правило, шляхом їх відновлення. Наприклад, у разі спотворення імені автора при випуску твору в світ або спотворення змісту твору автор має право вимагати відновлення порушеного права шляхом внесення відповідних виправлень. Крім того, особа, чиє право порушено, має право вимагати відшкодування моральної і матеріальної шкоди (наприклад, повернення незаконно одержаного гонорару).