Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ІІ.3.7 Зовнішні стіни та їх елементи

ІІ.3.6 Каркас

Каркас проектують, як правило, збірним залізобетонним, Розрізка рам залізобетонного каркасу на збірні елементи здійснюється у відповідності з розрахунковою схемою. Для рамного каркасу використовують розрізку на Г-, Т-, Н-подібні площинні або просторові елементи, що дозволяє забезпечити заводське виготовлення вузлів рам і стиковку збірних елементів у зонах нульових згинаючих моментів. Така розрізка має серйозні статичні переваги, але вона не є технологічна у зв’язку з тим, що для виготовлення такого каркасу необхідні форми складної конфігурації і великі виробничі площі.

Для в’язевого каркасу використовують розрізку на прямолінійні елементи з відсіканням ригеля від стійки у вузлі рами, тому що при сприйнятті горизонтальних навантажень діафрагмами жорсткості з’єднання ригеля зі стійкою може бути шарнірним. На практиці в цьому з’єднанні виникає часткове защемлення ригеля в колоні у зв’язку з необхідністю використання стальних в’язів, що забезпечують монтажну стійкість ригеля. В’язева система дає можливість уніфікувати ригелі за висотою будівлі і з’єднань ригелів з колонами.

При в’язевому каркасі розрізку колон по висоті виконують на висоті 0,7 м над рівнем підлоги. Для з'єднання колони з ригелем в ній передбачають «потайні» консолі, які закладними деталями зварюються з опорними частинами ригелів. Поперечний переріз ригеля – тавр з поличкою в стиснутій зоні для спирання настилів перекриттів, що забезпечує зменшення конструктивної висоти перекриття. Висота ребра приймається рівною висоті панелі перекриття. Стик колон по висоті – жорсткий. Стикування здійснюється через центруючу стальну прокладку зі зварюванням випусків кутових стержнів поздовжньої арматури колон з наступним обетонуванням самого стику.

 

 

Зовнішні стіни – найбільш складна конструкція будівлі. Вони піддаються багаточисельним і різнотипним силовим і несиловим впливам. Несучі стіни сприймають власну вагу та тимчасові навантаження від опертих на стіни перекриттів і дахів, впливів від вітру, нерівномірних деформацій основи, сейсміки і т. ін. З зовнішньої сторони зовнішні стіни піддаються дії сонячної радіації, атмосферних опадів, змінних температур і вологості зовнішнього повітря, вуличного шуму, а з внутрішньої – впливу теплового потоку і потоку водяних парів.

Зовнішня стіна як несуча конструкція повинна відповідати вимогам міцності, довговічності будівлі, забезпечувати необхідний температурно-вологісний режим внутрішнього об’єму будівлі. Зовнішні стіни , залежно від конструктивної схеми будівлі, можуть виконуватися із різних матеріалів: із крупних блоків, із крупних стінових панелей і бути одно-, дво- або тришаровими, а також із інших непрозорих або прозорих матеріалів.

З точки зору статичної функції зовнішні стіни ділять на несучі, самонесучі і ненесучі (по поверхах передають власну вагу не несучі конструкції).

Несучі і ненесучі зовнішні стіни використовують в будівлях любої поверховості, самонесучі – в будівлях середньої поверховості.

Зовнішні стіни можуть бути одношаровими або багатошаровими (2, 3): одношарові стіни виконують, як правило, з цегли або бетону. Багатошарові: несучі шари – із бетону, для теплоізоляції – ефективні утеплювачі, для декоративного опорядження – бетон, розчин чи пофарбування.

Загальна товщина зовнішньої стіни призначається рівною максимальній величині, отриманій із статичного (конструктивного) та теплотехнічного розрахунків. Товщини цегляних стін 1 (250), 1 ½ (380), 2 (510), 2 ½ (640), 3 (770) цеглини (мм). В повнозбірному бетонному домобудуванні розрахункові товщини зовнішніх стін – 300.350.400 мм.

Конструкції зовнішніх стін надзвичайно різноманітні.

При двошарових панелях несучий шар із важкого або з конструктивного бетону розташовується з середини, а теплоізоляційний шар ззовні.

В тришарових панелях внутрішній і зовнішній шари виконуються із важкого або полегшеного конструктивного бетону, середній – із утеплювача (пінопласт або інший матеріал).

Жорсткість і стійкість конструкцій панельної будівлі при дії горизонтальних навантажень та нерівномірними деформаціями основи забезпечуються поперечними і поздовжніми стінами, з’єднаними між собою із перекриттями в єдину просторову систему. В об'єднанні всіх конструкцій будівлі в єдину систему основна роль належить конструкціям в'язів між панелями, які перешкоджають розвитку деформацій у стиках.

Вікно є найбільш розповсюдженим типом світлопрозорої огорожі. Розміри вікон призначають у відповідності з вимогами природного освітлення, архітектурної композиції, економії одноразових і експлуатаційних витрат (рис.ІІ.8). Необхідність обмеження площі вікон пояснюється їх високою вартістю, збільшенням витрат на опалення і т. ін.

У зовнішніх стінах, крім вікон і дверей, влаштовують також балкони, лоджії та еркери.

 

Рис.ІІ.8 – Номенклатура стандартних вікон:

а – для житлових; б – для громадських будівель; габарити з індексом С – для віконних блоків зі спареними стулками, з індексом Р – для роздільних стулок

.Балкони і лоджії являють собою відкриті приміщання, що зв’язують внутрішній простір будівлі із зовнішнім, збагачують об’ємно-просторову композицію споруди і покращують її експлуатаційні якості. Балкон – відкрита площадка, що примикає з однієї сторони до зовнішньої стіни, а з інших - замкнута огорожею висотою не менше 1 м. Лоджія – площадка, з трьох сторін обмежена стінами і тільки з однієї сторони має огорожу. Ширина балкону рідко перевищує 1 м, а його протяжність і форма вибираються з урахуванням функціональних, композицій них і конструктивних вимог.

Еркер – винесена за площину фасадної стіни частина кімнати прямокутної, трикутної, трапецієвидної, напівкруглої або іншої форми. У зв’язку з тим що функціональним призначенням еркера є покращення умов інсоляції приміщень та сектору огляду, він має на вертикальних гранях вікна або суцільне засклення. Залежно від об’ємно-планувального рішення будівлі та його конструктивної схеми еркери проектують несучими або ненесучими.

 


Читайте також:

  1. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Азот, фосфор, біогенні елементи та їх сполуки, органічні речовини
  4. Аналіз зовнішніх ризиків
  5. Базові елементи управління проектом
  6. Будова й основні елементи машини
  7. Вал має 5 опорних шийок, зовнішні діаметри яких послідовно збільшуються для полегшення встановлення вала в головку.
  8. Валідація НАССР- отримання об'єктивного доказу того, що елементи НАССР-плану результативні.
  9. Види валютних систем та їх елементи
  10. Визначення зовнішніх і внутрішніх надлишкових тисків
  11. Визначення і елементи накопиченого капіталу.
  12. Визначення навантажень на елементи систем регулювання вітроустановок




Переглядів: 3020

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІІ.3.5 Основи і фундаменти | ІІ.3.9 Перекриття

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.075 сек.