Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Повноваження начальника Головного слідчого управління.

Начальник Головного слідчого управління представляє Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України в центральних органах виконавчої влади України, а також за дорученням Міністра – у відносинах з правоохоронними органами інших держав, інформує Міністра внутрішніх справ України про стан слідчої роботи та заходи, спрямовані на її вдосконалення, хід розслідування злочинів, що мають значний суспільний резонанс. Він здійснює в органах досудового слідства системи МВС України державну кадрову політику. З цією метою опрацьовує і вносить на розгляд Міністра внутрішніх справ України, колегії МВС України пропозиції про структуру і штатну чисельність слідчого апарату системи МВС, про перерозподіл штатної чисельності слідчих між територіальними і транспортними органами досудового слідства з урахуванням навантаження на слідчих, криміногенної ситуації (обстановки) та наявного некомплекту.

До його повноважень належить визначення функціональних обов’язків своїх заступників і керівників структурних підрозділів Головного слідчого управління, завдань підрозділів та затвердження функціональних обов’язків особового складу і планів діяльності ГСУ. У межах своєї компетенції видає накази, розпорядження, вказівки з питань організації роботи органів досудового слідства, які є обов’язковими для виконання керівниками органів і підрозділів внутрішніх справ та працівниками органів досудового слідства системи МВС, а також скасовує накази, розпорядження, вказівки керівників підпорядкованих слідчих підрозділів, які суперечать чинному законодавству.

Начальник Головного слідчого управління вносить Міністру внутрішніх справ України пропозиції щодо присвоєння особам старшого начальницького складу спеціального звання «полковник міліції» або пониження в спеціальному званні, позбавлення спеціального звання, а також про відновлення в спеціальному званні працівників органів досудового слідства системи МВС; нагородження працівників досудового слідства органів внутрішніх справ державними нагородами та відзнаками МВС України. У встановленому порядку витребує для вивчення від органів дізнання, досудового слідства необхідні відомості, матеріали, кримінальні справи та заслуховує на оперативних нарадах звіти керівників слідчих підрозділів про організацію слідчої роботи, а також слідчих, керівників органів дізнання та інших працівників органів внутрішніх справ – про стан розкриття і розслідування злочинів в окремих кримінальних справах. У відповідності до законодавства має право передавати справу від одного слідчого іншому, доручати розслідування справи декільком слідчим підпорядкованих органів досудового слідства, а також слідчим Головного слідчого управління.

До повноважень начальника ГСУ входить розгляд подань слідчих органів внутрішніх справ щодо продовження строків тримання обвинувачених під вартою понад 9 місяців, клопотань щодо продовження строку досудового слідства понад 6 місяців у справах, які знаходяться в провадженні цих слідчих, а також клопотань щодо надіслання кримінальних справ до правоохоронних органів інших країн відповідно до міжнародних договорів і угод. Керівник ГСУ забезпечує достовірність статистичної звітності й обліку даних про характер, обсяг і результати слідчої роботи, а також регулярне узагальнення та вдосконалення слідчої практики; проводить атестацію працівників Головного слідчого управління, які мають спеціальні звання начальницького складу органів внутрішніх справ; дає згоду на призначення на посади заступників начальників ГУМВС, УМВС – начальників слідчих управлінь.

Начальник Головного слідчого управління заохочує працівників органів досудового слідства і накладає на них стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України або вносить пропозиції з цих питань Міністру внутрішніх справ України; вносить пропозиції про встановлення чи зміну працівникам ГСУ посадових окладів у передбачених законодавством розмірах та в межах затвердженого фонду заробітної плати; дає дозвіл працівникам управління на відрядження і надає їм відпустки; у відповідності до законодавства розпоряджається матеріальними цінностями і грошовими засобами, виділеними для потреб Головного слідчого управління; розподіляє між підлеглими слідчими підрозділами техніку та інше майно, яке надійшло за цільовим призначенням.

На період тимчасової відсутності начальника ГСУ МВС України його обов’язки виконує перший заступник або заступник начальника Головного слідчого управління.

Слідче управління головного управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізничному транспорті є структурним підрозділом ГУМВС, УМВС, який забезпечує організаційно–методичне керівництво діяльністю органів досудового слідства підпорядкованих міськрайлінорганів та підрозділів спеціальної міліції і безпосереднє розслідування кримінальних справ.

Штатна чисельність слідчого управління та зміни до нього затверджуються наказами МВС України. Його робота здійснюється за лінійно–зональним принципом та відповідно до перспективних і поточних планів, які повинні узгоджуватися із загальними планами ГСУ МВС України і формуватися з урахуванням оперативної обстановки. Порядок взаємодії слідчого управління з органами, які здійснюють оперативно–розшукову діяльність, дізнання, експертні функції, установлюється чинним законодавством і нормативно–правовими актами МВС України.


Читайте також:

  1. I. Оболонки та підоболонкові порожнини головного мозку
  2. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  3. Адаптивні організаційні структури управління.
  4. Адміністративне право і державне управління.
  5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Аналіз організаційних структур управління.
  7. Базові (головні, стратегічні) психологічні проблеми управління.
  8. Бюджетне повноваження Державного казначейства України.
  9. Бюджетні повноваження ДКСУ
  10. Бюрократичні організаційні структури управління.
  11. Варіанти неврологічних і мовних порушень залежно від характеру перинатального ураження головного мозку.
  12. Варіанти управління матеріальними потоками в рамках внутрішньовиробничих логістичних систем: штовхаюча система і тягнуча система управління.




Переглядів: 595

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура органів досудового слідства | Повноваження начальника слідчого управління.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.