Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правила використання індикатора ADX

Рис.4.1. Ведмеже розходження Рис.4.2. Бичаче сходження

Дивергенція, побудована за максимумами

Принцип дії та відпрацювання тут точно такі ж, як і у випадку з дивергенцією, побудованою за мінімумами. В даному випадку в якості відправних точок беруться екстремуми-максимуми ціни та індикатора. Якщо наступний максимум ціни виявляється вищим за попередній, а на MACD видно, що наступний екстремум нижчий за попередній, то очевидний ефект дивергенції – сильний сигнал до зміни напряму попереднього тренду:

Корисність дивергенції полягає в тому, що цей сигнал відпрацьовується в більшості випадків, навіть на невеликих періодах графіків. Складність полягає в тому, що навіть якщо трейдер вчасно її виявив, не виключено, що ринок «намалює» подвійну або потрійну дивергенцію. Однак, множинні дивергенції відпрацьовуються значно потужніше у порівнянні з простими.

Таким чином, найбільш значущі сигнали для прогнозування подальшого руху тренду, які ми маємо змогу ідентифікувати за допомогою індикатора МАСD називаються “ведмежим розходженням (дивергенцією)” і “бичачим сходженням (конвергенцією)”, модельна ілюстрація яких наведена на рис.4.1. і 4.2.:

 

 

 


 

Діапазон Болінджера (Bollinger bаnds) – індикатор, названий ім’ям свого творця Джона Боллінджера. Лінії (смуги) Боллінджера - це трендовий індикатор. Bollinger Bands - як і мувінги, наноситься безпосередньо на графік ціни, і в цій якості він найбільш інформативний. Лінії Боллінджера реагують на зміну волатильності ринку і слугують прогнозними горизонтами потенційного руху ціни.

Канальні лінії діапазону Болінджера будуються вище і нижче від плинної середньої певного порядку, на віддалі, визначеній величиною середньоквадратичного відхилення ціни відносно заданої плинної середньої. Тому діапазони Болінджера немов би саморегулюються, розширюючись на нестійких ринках з великою волатильністю і звужуючись в періоди затишшя.

 

Якщо припустити, що значення біржових цін розподіляються по закону Гауса, то з ймовірністю 0,68 (68%) можна стверджувати що ціна буде відхилятися від середнього значення не більше, ніж на величину одного середньоквадратичного відхилення (1SD), з ймовірністю 0,95 (або 95%) – не більше, ніж на величину 2SD і з ймовірністю 0,99 (99%) – не більше, ніж на величину 3SD. Таким чином, ціни мають тенденцію залишатись в межах діапазону між його верхньою і нижньою лініями, якщо параметр ширини діапазону вибраний достатньо широкий.

Правила інтерпретації діапазонів Болінджера. Деякі дослідники поведінки ціни в діапазоні Болінджера стверджують, що в більшості випадків за межі ліній Болінджера виходить не більше чотирьох барів підряд, після чого наступає відкат. Тому після завершення формування четвертого бару в ряді барів, які підряд один за одним пробивають лінію Болінджера, можна відкривати позицію навіть проти тренду, коли в нашому арсеналі є принаймні ще два підтвердження даного сигналу. У випадку коли графік ціни коливається між цими двома лініями, то надійних сигналів про купівлю/продаж на основі аналізу ДБ ми не отримуємо. Рішення про відкриття позиції приймається тільки тоді, коли графік ціни перетинає лінію ДБ для повернення в нормальний стан. Разом з тим, слід мати на увазі, що інколи вихід за межі ДБ означає “Фальшивий прорив”. В даному випадку, надійним помічником для виявлення “фальшу” є показник обсягу (на фондовому ринку), який в такій ситуації має різко знизитись.

Попри вищевказані сигнали існує ще й набір додаткових сигналів, однак, вони є більш слабкими і можуть використовуватися в якості підтвердження інших сигналів.

По-перше, це сходження ліній Болінджера. Сходження може спостерігатись в ході зменшення волатильності ринку, при відсутності значних цінових коливань. Коли ж звуження ліній Болінджера відбувається з невеликим бичачим чи медвежим нахилом, то подається слабкий сигнал до продовження попередньої бичачої чи ведмежої тенденції. У випадку, коли звуження проходить горизонтально, - отримуємо слабкий сигнал до розвороту і початку нового тренду.

Другим сигналом є розходження. Розходження ліній Болінджера може відбуватися у двох випадках: при посиленні діючого тренду, або в ході початку нового тренду. У випадку коли розходження супроводжується великими обсягами укладених на ринку угод, то сигнал від індикатора буде мати більшу силу.

 

Дирекційна система (Directional Movement System).ДС визначає тенденцію і показує швидкість її руху, точніше, ідентифікує те, чи достатньо швидко розвивається тенденція для того, щоб відкривати позиції по ній. ДС допомагає отримувати вигоду, знаходячись ще в середині важливих трендів. Даний індикатор дозволяє визначити силу тенденції.

Якщо ADX (Average Directional Movement Index) зростає, то даний факт говорить про те, що ринкова тенденція стає сильнішою. За даного стану справ бажано укладати угоди тільки в напрямку тенденції. Коли ж ADX зменшується – отримуємо сигнал до того, що тенденція перебуває під питанням. В даному випадку важливими стають сигнали, які подаються осциляторами.

В ході аналізу дирекційних індикаторів (DM) ми отримуємо наступні сигнали:

1. Якщо лінія +DM знаходиться вище від лінії –DM, то в такому випадку маємо справу із бичачою динамікою тренду. Якщо ж лінія +DM знаходиться нижче від лінії – DM, то на ринку домінує ведмежий тренд.

2. Якщо лінії +DM і – DM розходяться, то динаміка тренду посилюється, у випадку коли дані лінії сходяться, то тренд тимчасово згасає або ж готується до розвороту.

3. Чим більшим є значення індикатора ADX, тим більш перегрітим вважається ринок, коли індикатор досягає своїх максимальних значень, необхідно подвоїти пильність, оскільки знаходитись на перегрітому ринку з точки зору ризику ймовірних втрат є настільки ж небажано, як і утримування відкритої позиції в період консолідації. Якщо ж ADX знаходиться у зоні своїх мінімальних значень, то це означає що ринок слабкий і знаходиться у флеті. Коли значення ADX починає зростати, то це означає, що ринок оживає і можна відкривати позиції у напрямі тренду.

4. Вважається, що коли ADX росте і досягає значення 15, то на ринку спостерігається утвердження тренду, що розпочався.

 

Правила роботи із використанням ADX

 

1. Купувати, коли +DM перевищує –DM, продавати, коли –DM перевищує +DM. Найбільш сприятливі умови для купівлі виникають тоді, коли і +DM і ADX знаходяться над –DM і ADX зростає. І навпаки, кращим моментом для продажу є час, коли –DM і ADX проходять вище від +DM, і ADX зростає.

2. Зменшення ADX свідчить про те, що ринок стає менш спрямованим. У випадку коли ADX іде вниз і проходить нижче обох ліній ДС, можна говорити про сонний, спокійний ринок. В такій ситуації не рекомендується послуговуватись методом ДС.

3. Кращий сигнал, з тих, що їх подає ДС, виникає після того, як ADX спочатку спускається нижче обох ліній дирекційного індикатора, а після того починає підніматися. В даному випадку потрібно бути готовим до виникнення нового ведмежого чи бичачого тренду. При зростанні ADX на 4 пункти (з 15 до 19), починаючи від своєї нижньої точки під обома лініями ДС, можна з великою часткою ймовірності говорити про початок нового тренду. Слід купувати, якщо +DM проходить вище, проставляючи захисні ордери нижче від найвищого останнього мінімуму. Якщо ж -DM проходить вище, то в такому разі потрібно поступати навпаки.

 

 

 

На завершення слід зазначити, що ДС є відмінним доповненням до сигналів, які подаються індикатором МАСD (особливо в частині підтвердження сигналу дивергенція/конвергенція) і лініями Болінджера.

 

Поведінка індикатора Ринкова тенденція Укладення угод
ріст посилюється в напрямі тенденції
падіння під питанням Після отримання інших сигналів, особливо важливими є сигнали осциляторів

Читайте також:

  1. V. Етичні правила психологічних досліджень
  2. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  3. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  4. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  5. Аналіз використання капіталу.
  6. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  7. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  8. Аналіз використання обладнання.
  9. Аналіз використання прибутку та резервів його зростання
  10. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  11. Аналіз використання фонду робочого часу.
  12. Аналіз ефективності використання каналів розподілу




Переглядів: 636

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Комп'ютерний (математичний) аналіз | Інтерпретація значень ADX

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.