Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція №8

Утримання та технічна експлуатація електрообладнання будинків, радіомереж та телеантен

В житлових та громадських будинках електроенергія витрачається на освітлення приміщенння, для роботи побутових та технічних приладів, силових установок, які забезпечують безперебійну роботу інж-техн систем. Капітальний та поточний ремонти систем електрообладнання будинку виконується організацією, яка експлуатує будинок. Всі електричні установки підлягають обов’язковому огляду у введених в експлуатацію будинках один раз на місяць протягом першого року експлуатації. Після першого року експлуатації підлягають щорічному огляду при підготовці будинку до експлуатації будинку в зимових умовах. При оглядах вимірюється опір ізоляції, визнач навантаження та напруга в різних точках електромережі.

При огляді електромереж перевіряють кріплення до будівель електрощитів, контролюють надійність заземлюючих пристроїв та стан запобіжного зхахисту.

 

 

Електродвигуни, пускові апарати будинків та котелень регулюють та обслуговують не менше 2 раз на місяць, інші силові установки та пускові апарати чи пристрої оглядають 1 раз на 3 місяці, а в майстернях біжучого ремонту 1 раз на тиждень.

При технічному огляді систем електрообладнання перевіряють надійність заземлюючих установок, до заземлення повинні бути підключені всі металеві частини установок та обладнання, які при пошкодженні можуть опинитися під напругою. В якості штучних заземлювачів можуть використовуватися металеві труби з площиною стінки 3,5 мм, які забиваються в землю на відстані 2,5-3 м одна від одної. Вся заземлююча проводка з’єднується зварюванням до електродвигунів заземлюючий провід під’єднюється до допоміжного болтового з’єднання або зварювання. Заземлюючі проводи ізоляції чи чорного кольору. Провід занурення перебуває в ізоляції у фіолетовий колір з чорною полосою.

Контур заземлення будинку (мал стор 39)

При огляді елетричних проводів звертають увагу на стан ізоляції та її кріплення (при відкритій проводці), а також оглядають стан ізоляційних трубопроводів, які використ. для захистуізольованих проводів. Особливо перевіряється стан ізоляції проводів у приміщеннях з підвищеною вологістю (сирі підвали, вапно, туалет, пральні).

Електровиключателі приладів таких приміщень бажано розташовувати за межами таких приміщень.

Порядок встановлення та техн експлуатація телевізійних антен загального користування визначається інструкціями відповідних служб, які здійснюють технічне обслуговування та ремонт елементів даної системи.

Аварійна та диспетчерська служби в системі утримання будинків міської забудови.

Залежність інтенсивності відказів елементів споруд від терміну експлуатації (мал стор 40)

Для усунення поломок в складі експлуатуючих підрозділів створ аварійно-диспетчерські служби. Залежно від кількості працівників, які задіяні на виконанні робіт по заявках, а також від обсягу елементів, які обслуговуються диспетчерські служби поділяють на відкриті та закриті. До відкритих диспетчерських служб відносяться такі – потік заявок, для яких формується достатньо великою кількістю об’єктів, які обслуговуються (не менше 25).

Залежно від кількості робітників, які виконують роботи диспетчерські служби розприділяють на одноканальні або багатоканальні.

Загальна схема диспетчерської служби (мал стор 41)

Завдання аварійно-диспетчерської служби полягає у виконанні робіт по усуненню несправності та аварій в терміни, тривалість яких не перевищує нормативну і виклюває утворення нескінченої черги на їх виконання. Це досягається шляхом розрахунку найбільш раціональної кількості працівників та підвищення інтенсивності роботи чи праці за рахунок організації робіт.

Черга на виконання робіт виникає, якщо:

1. Продуктивність праці робітників (пропускна здатність каналів) не відпов інтенсивності поступання заявок.

2. Вимоги на виконання робіт по усуненню несправностей поступаютьнерегулярно.

Практичними дослідженнями встановлено, що поступлення заявок на усунення несправностей підчиняється наступній математичній послідовності

= , - ймовірність поступлення в аварійно-диспетчерську службу к заявок; – середня кількість заявок за 1 часу або інтенсивність поступлення заявок.

 


Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
  12. Лекція 02.04.2013




Переглядів: 481

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Утримання та технічна експлуатація ліфтів | Лекція №9

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.