Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Права дитини, над якою встановлено опіку, піклування

 

Як і права та обов’язки опікунів (піклувальників), права ди­тини, над якою встановлено опіку чи піклування, регламентовано законом. Зокрема, зміст таких прав розкрито у статтях 247, 248 СК України.

Права дитини, над якою встановлено опіку або піклування:

1) на проживання в сім’ї опікуна або піклувальника, на піклування з його боку. Незалежно від того чи має дити­на житло, чи ні, вона може вимагати вселення на житлову площу опікуна (піклувальника). Або ж навпаки, опікун на час виконання опікунських обов’язків може вселитися на житлову площу дитини. Але таке вселення не пород­жує у нього самостійного права на житло дитини. Право на піклування можна трактувати як здійснення опікуна­ми (піклувальниками) належного сімейного виховання;

2) на забезпечення їй умов для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності. Відповідно до ст. 8 Закону України “Про охорону дитинства”, кож­на дитина має право на рівень життя, достатній для її фі­зичного, інтелектуального, морального, культурного, ду­ховного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, не­обхідних для всебічного розвитку дитини. Тому, беручи на себе функції щодо опіки та піклування над дітьми, що за­лишилися батьківського піклування, опікуни (піклуваль­ники) повинні виконувати вимоги законодавства щодо за­безпечення дитини належних умов виховання і розвитку;

3) на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування. У разі відсутності житла така дитина має право на його отриман­ня відповідно до закону.

Відповідно до Конституції України, кожна особа має пра­во на житло, тому відповідно, якщо дитина не мала житла до передачі її під опіку, держава повинна забезпечити її житло як тільки у цьому буде необхідність. Таким дітям житло має надаватись позачергово за нормами, встановле­ними законодавством.

Вирішення питань щодо збереження за неповнолітніми житла, а також щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які закін­чили навчально-виховні заклади і не мають житла, покладається на органи опіки та піклування;

4) на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника. Під зловживанням з боку опікуна чи піклувальника слід розуміти не виконання ними передбачених законом прав та обов’язків щодо підопічного, або виконання їх на шкоду інте­ресам підопічних. При виявленні таких фактів, як сам підопіч­ний, так і інші зацікавлені особи мають право оскаржити такі дії опікуна (піклувальника) до органу опіки та піклування чи до суду. У разі припинення опіки за підстави зловживань з боку опікуна (піклувальника) орган опіки та піклування або сам пі­допічний набуває права вимагати від опікуна (піклувальника) відшкодування майнових збитків, завданих недобросовісним або недбалим виконанням ним своїх опікунських обов’язків.

Встановлення опіки та піклування не припиняє права дити­ни на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, а також на відш­кодування шкоди у зв’язку із втратою годувальника.

Права дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, яка проживає у закладі охорони здоров’я, навчаль­ному або іншому дитячому закладі, в прийомній сім’ї:

1) на всебічний розвиток, виховання, освіту, повагу до її людської гідності;

2) на збереження права користування житлом, у якому вона раніше проживала. У разі відсутності житла така дитина має право на його отримання відповідно до закону;

3) на пільги, встановлені законом, при працевлаштуванні після закінчення строку перебування в дитячому закладі або за­кладі охорони здоров’я.

Влаштування дитини до закладу не припиняє права дитини на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, а також на відшко­дування шкоди у зв’язку із втратою годувальника.

 


Читайте також:

  1. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  2. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  3. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  4. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  5. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  6. Адміністративне право як галузь права
  7. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  8. Аксіологія права у структурі філософсько-правового знання. Соціальна цінність права.
  9. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  10. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  11. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  12. Антропологія права в структурі філософсько-правового знання.




Переглядів: 1367

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Права та обов’язки опікунів і піклувальників | Припинення опіки та піклування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.