Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Платіжне доручення та інші банківські документи

Касова книга

Журнал касових документів

Ужурналі«Касові документи» зберігається список усіх створених видаткових і прибуткових ордерів для всіх організацій, за якими ведеться облік в інформаційній базі. Крім того, створювати нові касові документи зручно саме зжурналу касових документів, для цього достатньо просто натиснути кнопку «Додати» і в діалоговому вікні, що відкрилося, вибрати, який саме документ створюватиметься.

Звіт «Касова книга» можна викликати через головне меню про­грами — «Каса». Дані цього звіту можна використовувати для заповнення різних регламентованих форм: касова книга, журнал реєстрації прибуткових касових ордерів, журнал реєстрації видаткових касових ордерів, Книга обліку прийнятих і виданих грошей. Усі звіти формуються автоматично, потрібно тільки задати період, за який бажаємо сформувати звіт, організацію та валюту.

Форми останнього аркуша в місяці та останнього аркуша в році дещо розрізняються: у нижній їх частині виводиться кількість аркушів за місяць/рік. Сформувати аркуші з таким написом дозволяє перемикач у верхній частині вікна.

Якщо каса формується не за день, а за період, звіт буде багатосторінковим.Звіт роздруковують у двох примірниках. Один примірник використовують для формування касової книги, інший — як звіт касира.

2.2. Безготівкові розрахунки

Основним документом, що регламентує порядок проведення безготівкових розрахунків, є Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правлінню НБУ.

Облік руху безготівкових грошових коштів згідно з Інструкцією про застосування плану рахунків ведеться на субрахунках 3-го класу «Грошові кошти, розрахунки та інші активи».

Господарські операції, пов'язані з банком та розрахунковими рахунками, в «1С:Бухгалтерії для України» оформляються документами, зібраними в головному меню«Банк».

Для оформлення операцій, пов'язаних з рухом безготівкових грошових коштів, у програмі призначено такі документи:

«Платіжне доручення вхідне» — цим документом оформляються операції надходження оплати від покупця, повернення грошових коштів постачальнику, розрахунки за кредитами і позиками, інші розрахунки з контрагентами, інкасація гро­шових коштів, купівля-продаж валюти та інші надходження безготівкових грошових коштів;

«Платіжне доручення вихідне» — оформляються операції з оплати рахун­ків тощо.

Для оформлення операцій з банком за розрахунково-касове обслуговування та інші банківські послуги використовують документи:

«Платіжний ордер на надходження грошових засобів»;

«Платіжний ордер на списання грошових засобів».

Платіжні ордери також використовують при оформленні операцій надходження або списання грошових коштів, що здійснюються на підставі таких розрахункових документів, як вимога, вимога-доручення чи акредитив.

Платіжний ордер не має друкованої форми.

Платіжне доручення вхідне

Платіжним дорученням може бути оформлено такі операції:

«Оплата від покупця» — призначена для відображення надходження безго­тівкових грошових коштів від покупця. При проведенні документа буде визначено стан розрахунків за договором і сума, що надійшла, автоматично розподілиться на аванс та оплату;

«Повернення грошових коштів постачальником» — указується під час надходження безготівкових грошових коштів, повернених постачальником;

«Купівля-продаж валюти» — використовується для реєстрації факту зара­хування придбаних валютних коштів на валютний рахунок або надходження коштів у гривні за продану валюту на рахунок;

«Надходження засобів від ФСС» — отримання грошових коштів від фонду со­ціального страхування на оплату лікарняних працівнику та ін.

У документах реєстрації надходження безготівкових грошових коштів друковані
форми не передбачено.

Платіжне доручення вихідне

Платіжні доручення можна заповнювати і як самостійно створений документ, і через механізм введення на підставі. Документ«Платіжне доручення вихідне»вводиться на підставі документів«Надходження товарів та послуг», «Надходження додаткових витрат», «Повернення товарів від покупця».

Цим документом відображаються такі види господарських операцій:

«Оплата постачальнику»призначено для відображення розрахунків з постачальниками;

«Повернення грошей покупцю» — використовується для відображення повернення безготівкових грошових коштів покупцю;

«Перерахування податків/внесків по заробітній платі» — використовується для відображення факту сплати податків. Для виконання операції необхідно вказати рахунок обліку розрахунків щодо податку, який перераховується, значення аналітичних вимірів, вибраних для цього рахунка, і статтю руху грошових коштів;

«Розрахунки по кредитах та позиках з контрагентами» — цей вид операції використовується для відображення сплати за кредитами та позиками;

«Купівля-продаж валюти» — цей вид операції використовується для реєстрації факту перерахування валютних коштів для продажу або в разі перерахування гривні для купівлі валюти;

«Перерахування заробітної плати»використовується для списання безготівкових грошових коштів на перерахування заробітної плати;

«Перерахування грошових коштів підзвітній особі» — застосовується при перерахуванні грошових коштів підзвітній особі. При цьому у формі документа з довідника «Фізичні особи» необхідно вказати підзвітну особу та ін.


Читайте також:

  1. WEB-документи та CGI-інтерфейси
  2. Банк приймає до оплати вимога-доручення від платника протягом 20 календарних днів із дати оформлення його одержувачем.
  3. Банківські об'єднання
  4. Банківські об’єднання
  5. Банківські правовідносини
  6. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  7. Банківські ресурси, їх види та класифікація
  8. Банківські ризики та їх характеристика
  9. Банківські установи на кредитному ринку
  10. БОЛОНСЬКИЙ ПРОЦЕС. ДОКУМЕНТИ БОЛОНСЬКОГО ПРОЦЕСУ.
  11. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  12. Використання векселів у банківській діяльності




Переглядів: 4451

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відповідність форм первинних документів з обліку фінансово-розрахункових операцій та їх електронних аналогів | Банківська виписка

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.