Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Провідниковий і центральний відділи.

Нейрони 1 порядку (аферентні) знаходяться в спинальних гангліях (іннервація кінцівок і тулуба) і гангліях деяких черепних нервів (іннервація м’язів голови і шиї)

Нейрони 2 порядку знаходяться в довгастому мозку в тонкому і клиноподібному ядрі (іннервація тулуба і кінцівок) і ядрах черепних нервів (іннервація м’язів голови і шиї).

При цьому нейрони переходять на інший бік (перехрещуються).

Нейрони 3 порядку знаходяться в проміжному мозку (таламус або зорові горби) і потім ідуть до кори.

Нейрони 4 порядку (і 4 відділ РА) знаходяться в передній центральній звивині кори великого мозку (аферентні і еферентні нейрони знаходяться поруч).

Інформація від механорецепторів потрапляє до мозку двома основними шляхами: через бічну петлю (lemniscus lateralis) -лемнісковий шлях та передній і бічний спинномозково - таламічні шляхи.

Лемнісковий шлях складається з товстих мієлінізованих волокон і передає у мозок сигнали про дотик до шкіри, про тиск на неї і рухи в суглобах. Цим шляхом швидко передається глибока чутливість від пропріорецепторів, диференційована за силою і місцем дії через тонкий і клиноподібний пучки (Голля і Бурдаха). Рецептивні поля нейронів значно збільшуються (у довгастому мозку – в 2- 30 раз, у корі мозку – в 15-100 раз), проте нейрони залишаються достатньо специфічними. У довгастому мозку аксони нейронів тонкого і клиноподібного ядер після перехреста між оливами довгастого мозку утворюють медіальну петлю, потім прямують до бічних ядер таламуса, де розміщені треті нейрони, аксони яких прямують до соматосенсорної зони кори великого мозку. Для кіркової частини лемністного шляху характерна чітка топографічна організація, т.б. проекція шкіряної поверхні здійснюється у центри мозку за принципом “крапка в крапку”. Роль сомато-сенсорної кори у інтегральній оцінці сомато-сенсорних сигналів, залученні їх у сферу свідомості і у сенсорному забезпеченні випрацювання рухових навичок.

Спинномозково-таламічний шлях. Перші нейрони цього шляху розміщені у спинномозкових вузлах, звідки до спинного мозку прямують мієлінізовані α - волокна з низькою швидкістю проведення збудження. Ці нейрони мають широкі рецептивні поля на поверхні шкіри. Другі нейрони розміщені у задніх рогах спинного мозку, а їхні аксони у вигляді переднього і бічного спинномозково-таламічних шляхів після перехреста на спинальному рівні прямують через довгастий мозок, покрівлю моста, з'єднуються з волокнами медіальної петлі і входять до бічного ядра таламуса. Центральні відростки третіх нейронів цих шляхів лише частково прямують до зацентральної звивини — соматосенсорної зони кори великого мозку. Спинпомозково-таламічні шляхи передають температурну, больову і тактильну чутливість. Больова чутливість не має представництва у корі великого мозку. Вищим больовим центром є таламус, де 60 % нейронів відповідних ядер реагують на больові подразнення.

 


Читайте також:

  1. Банківська система в ринковій економіці є звичайно дворівневою і включає центральний банк (емісійний) і комерційні (депозитні) банки різних видів.
  2. Влада – центральний компонент політичної системи.
  3. Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет
  4. Національний банк України – центральний банк держави, особливості становлення НБУ, принципи функціонування (додаток 3).
  5. Національний банк України — центральний банк держави
  6. Провідниковий відділ зорової сенсорної системи.
  7. Розділ III ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОРГАН ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ, ЩО РЕАЛІЗУЄ ДЕРЖАВНУ ПОЛІТИКУ У СФЕРІ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ
  8. Структурно-функціональна організація вестибулярної сенсорної системи, її рецепторний, провідниковий і кірковий відділи.
  9. Термодинамічний напівпровідниковий ТН
  10. Центральний банк та його функції
  11. Центральний процесор




Переглядів: 1006

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Периферичний відділ РА. | Лекція №14. Невизначений інтеграл

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.