Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Механічний метод дератизації.

 

Суть механічного методу дератизації полягає у відлові гри­зунів спеціальними знаряддями лову, часто при використанні хар­чових приманок. Це найбільш дос-тупний метод знищення гризунів в приміщеннях та на незабудованих територіях, безпечний для людей та домашніх тварин.

Механічні засоби знищення гризунів застосовують на тих об'єктах, де не можли-во, по тим чи іншим причинам, застосування хімічних чи біологічних засобів зни-щення, а також при обстеже­нні об'єктів з метою встановлення наявності в них гризунів та виду їх і для визначення ефективності (якості) проведених дератиза-ційних заходів та встановлення чисельності гризунів.

Деяка складність при розташуванні знарядь лову і необ­хідність систематичного спостереження за ними, а також не знач­не виробництво промисловістю знарядь лову, утруднює застосування такого методу всюди, тому метод застосовується часто з хімічним методом дератизації в комплексі.

Знаряддя лову гризунів в залежності від конструкції поді­ляють на знаряддя, що вбивають гризунів та знаряддя, що ловлять гризунів живими.

До знарядь першої групи належать пружинні, дротяні і дугові капкани. Принцип дії таких знарядь полягає в тому, що знищення гризунів в них проводиться за до-помогою пру­жини. Такі знаряддя потребують перезарядки після того як в них по-пали гризуни.

До знарядь другої групи належать пастки-коридорчики, сітчасті живоловки для мишей та пацюків, мишоловки конструкції Тишлеєва, пастки-верші, липкі маси. Принцип дії таких прист­роїв полягає в тому, що в них використовують збалансо-вані чи падаючі площадки з яких гризуни попадають в камери збору.

Ефективність застосування механічного методу дератизації залежить від конст-рукції знаряддя лову, раціонального підбору і застосування знарядь в якості засто-сованих приманок.

Застосування тих чи інших знарядь лову та їх кількості залежить від виду гризу-нів та їх чисельності на об'єкті і сані­тарно-технічного стану приміщень заселених гризунами. В серед­ньому достатньо використати 1 капкан на 10-30 м² площі чи одну живоловку на 50-70 м² площі заселеної гризунами.

Велике значення при застосуванні знарядь лову має належ­не їх розміщення. Як правило зна­ряддя лову розміщують в більшій кількості по периферії заселе­них приміщень, в місцях найбільшого скупчення гризунів - біля баз харчування, де частіше зустрічаються виходи з нір і частіше рухаються гризуни, в тихих місцях біля стін чи перегородок. Живоловки ставлять зав­жди в постійних місцях, в таких випадках гризуни привикають до них і перестають їх боятися.

На ефективність відлову впливає і чистота знарядь і відсутність на них сторон-нього запаху. Тому мити та вичищати такі засоби необхідно водою без застосу-вання деззасобів чи інших пахучих речовин, змащувати їх при збері­ганні необхід-но рослинним маслом чи жиром тварин.

Ефективність застосування знарядь лову залежить також від якості використаних приманок. Запах і зовнішній вигляд при­манок повинен бути природнім і приваб-лювати гризунів. Особливо ефективно застосування приманок в тих місцях, де во-ни відчувають недостатню кількість їжі. Для цього перед застосуванням знарядь дову (за декілька днів) з об'єкту вилучають харчові продукти і їх відходи, що мо-жуть бути використані гризунами як корм.

На елеваторах, на складах харчових продуктів та інших по­дібних об'єктах, де зберігається їжа рослинного походження, використовують звичайно приманки з продуктів тваринного чи рибного походження (напівкопчена ковбаса, сало, риба).

В місцях зберігання продуктів тваринного походження,в холодильниках, м’ясо-комбінатах використовують приманки рослинного по­ходження: хліб, зерно, овочі, зернята соняшника та ін. Особливо добре сірі пацюки та миші поїдають хліб під-жарений з цибулею на олії.

Можливі випадки, коли запропоновані гризунам приманки не поїдаються. Гри-зуни привикли до звичного харчування і не вживають нові незвичні їм продукти. В таких випадках необхідно встановити які продукти необхідно використати в якості харчових приманок. Для цього в визначених місцях необхідно розкласти різні продукти в невеликих кількостях (без знарядь лову) і спостерігати які про-дукти гризунам більше подобаються.

Взимку та ранньою весною, коли підвищується потреба у віта­мінах, доброю приманкою являються пророщений овес чи інші злаки, овочі, зелень.

Приманки завжди повинні бути свіжими і незабрудненими. В теплу пору року їх замінюють через 1-2 доби, в холодну пору року - через 3-4 доби.

Для пружинних капканів та пасток різної конструкції використовують хліб, ков-басу, рибу, сало вагою 1-2 г, які нарізають кубиками.

Дугові капкани використовують без приманок. Їх ефективність залежить від на-лежної розстановки. Капкани ставлять по 2-3, групами біля виходів з нір, таким чином, щоб гризун при пересуванні обов'язково наступив на тарілочку капкану. Для приваблювання гризуна до капкану можливо застосування і приманки, яку розміщають безпосе­редньо на тарілочці капкану.

Знищувати виловлених гризунів безпосередньо в знаряддях лову хімічними за-собами чи зануренням у воду не рекомендується. Металеві вироби ржавіють при застосуванні води, а використання хімічних засобів придає засобам специфічний запах, що відлякує гризунів. Зловлених гризунів необхідно знищувати в гумових міш­ках (мішках з прорезиненої тканини) в які закладають вату змо­ченою 50г 25% розчину нашатирного спирту та такою ж кількі­стю ефіру. В таких умовах гризуни гинуть протягом 10-15 хвилин.

Якщо знищені гризуни не підлягають дослідженню, то їх спалюють чи закопу-ють в землю на глибину 0,5 м попередньо засипавши хлорним вапном чи 5% роз-чином лізолу.

До механічних засобів знищення гризунів відносять і зас­тосування липучих мас для вилову. Склад липучої маси: каніфоль і касторове масло в співвідношенні 2:1. Виготовлену масу нама­щують на куски фанери чи товстого картону шаром 2-3 мм для від­лову пацюків і тонким шаром для відлову мишей. Такі листи розмі­щують біля виходу з нір та на стежках пересування гризунів, посе­редині листків поміща-ють приманку. Липка маса використовується протягом 10 - 12 діб, поки не висохне сама маса. При низьких Т°С липка маса не використовується - вона замерзає.

 


Читайте також:

  1. D) методу мозкового штурму.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I Метод Шеннона-Фано
  4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  6. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  9. АгротехнІЧНИЙ метод
  10. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  11. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 826

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Біологічний метод | Хімічний метод дератизації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.