Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хімічний метод дератизації.

 

Суть хімічного методу знищення гризунів полягає в застосуван­ні хімічних ре-човин для отруєння гризунів через шлунково-кишковий тракт чи органи дихання.

Існують в основному 3 методи знищення гризунів родентицидами:

1. Застосування отруєних приманок з застосуванням харчових продук­тів та води;

2. Опилення отрутами нір, ходів, стежок та інших площ приміщень, де мешкають гризуни. Гризуни рухаючись по запиленим площам контак­тують з отрутою, що прилипає до їх хутра, після чого отрута попадає в шлунок звірка, коли він очищає своє хутро.

3. Газація приміщень. При цьому методі використовують газоподібні хімічні ре-човини, які в процесі дихання гризуна над­ходять в його легені і спричиняють отруєння.

Родентициди (речовини, що викликають загибель гризунів), що використову-ються для виготовлення отруєних приманок і для запилення, забезпечують порів-няно швидке знищення гризунів в концентраціях безпечних для людей і домашніх тварин, вони не відлякують гризунів своїм смаком чи запахом, вони зручні для виготовлення отруєних приманок і для запилення.

З отрут, що знищують гризунів через шлунково-кишковий тракт найбільш часто використовують зоокумарін, ратиндан, фосфід цинку, рідше-монофторін, гліфтор, морську цибулю та ін.

З отрут, що знищують гризунів через органи дихання використо­вують сірчаний ангідрид, дууокись вуглецю, хлорпікрин, метилоромид, препарати синильної кис-лоти (циклони БІД).

Сучасні родентициди: розчини: Бродівіт (ДР-бродіфакум), Бромавіт (ДР-бро-мадіолон); порошки: Ратіндан Екстра (ДР-діфенацин), фосвіт (фосфід цинку); зер-нові принади: Вітара зернова суміш; парафінові принади: Вітара парафінові бри-кети; принади: Смерть щурам, Капкан-тістова принада; пастки: Капкан-клей. пастка.

В разі застосування отруєних приманок важливе значення має якість такої при-манки, залежить від привабливості для гризунів харчової основи, відповідністю дозування отрути в приманці, токсич­ності отрути та рівномірності розподілу от-рути в харчові основі.

Збільшення концентрації родентицидів в порівняні з встановленими нормами приводить до того, що гризуни не поїдають такі при­манки, крім того приманки з збільшеною концентрацією отрут небезпеч­ні для людей і домашніх тварин.

При недостатній концентрації родентицидів в приманці приво­дить до появи у гризунів оборонного рефлексу, після чого вони роз­пізнають приманки з отрутою і перестають їх вживати навіть коли змінена харчова основа. Величина порції от-руєної приманки залежить від виду гризуна. В зв’язку з тим, що пацюки однора-зово поїдають біль­ше приманки чим миші, родентициду в приманку добавляють менше чим в приманку для мишей.

Рівномірний розподіл отрути в харчовій основі досягається ре­тельним перемі-шуванням чи розтиранням складових частин приманки.

Ступінь з'їдання приманки залежить від привабливості продуктів, взятих для ви-готовлення приманок, кулінарної обробки і зовнішнього виду приманки, особливо якості маскування отрути в харчові основі. При підборі харчових продуктів не-обхідно врахову­вати біологічні особливості харчування конкретного виду гризу-на. Гризуни не вживають приманки, що прокисли, загнили чи покриті пліс­нявою або виготовлені з несвіжих продуктів.

Для приманок використовують як харчову основу: хліб, каші різних круп, фарш з м’яса чи риби, овочі, зерно та ін. продукти.

Отруєні приманки, що містять родентициди, виготовляють в спеціальній лабо-раторії, яка повинна бути забезпечена відповідними меблями і приладами, вклю-чає в себе виробниче, складське та побутове приміщення.

Виго­товлені приманки використовують в день виготовлення, передаються вони так як і сухі родентициди для запилення, по документам особам, що проводять де-ратизацію безпосередньо.


Читайте також:

  1. D) методу мозкового штурму.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I Метод Шеннона-Фано
  4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  6. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  9. АгротехнІЧНИЙ метод
  10. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  11. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 727

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Механічний метод дератизації. | Динаміка працездатностi

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.