Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МІКРОФЛОРА ОЧЕЙ І ВУХ

BOX

МІКРОФЛОРА СЕЧОСТАТЕВИХ ОРГАНІВ

Паренхіма нирок, ниркові мисочки, сечоводи, сечовий міхур, сеча, порожнина матки й маткові труби у здорових людей вільні від мікробів.

У зовнішній частині уретри і статевих органів чоловіків і жінок зустрічаються Mycobacterium smegmatis, які морфологічно подібні до мікобактерій туберкульозу. Ці сапрофіти знаходяться в секреті сальних залоз, які розташовані на головці статевого члена у чоловіків і на малих статевих губах у жінок. Крім того, у невеликій кількості наявні стафілококи, стрептококи, пептококи, пептострептококи, коринебактерії, бактероїди, фузобактерії, мікоплазми (Mycoplasma hominis), гриби родів Candida, Torulopsis, Geotrichum.

У піхві здорових жінок переважають молочнокислі бактерії (палички Додерлайна), дифтероїди та грамнегативні Comma variabile. Значно рідше виявляють стрето-, стафіло-, пептококи та клостридії. У 15-20% вагітних жінок зустрічається Streptococcus agalactiae, дуже небезпечний для новонароджених. Присутність грамнегативних бактерій є наслідком фекальної контамінації.

Мікрофлора піхви характеризується закономірними змінами на різних етапах статевого дозрівання. У дівчат перші мікроорганізми виникають у піхві через добу після народження. Протягом перших чотирьох тижнів виникають лактобактерії (Lactobacillus acidophilus). Вони передаються від матері під час народження дитини. Для розвитку молочнокислих бактерій (паличок Додерлайна) у новонароджених у цей період створюються сприятливі умови, оскільки їх організм насичений естроген ними гормонами, що перейшли від матері, а секрет піхви має кислу реакцію. Паличка Додерлайна (лактобацила, піхвова паличка) – грампозитивні, нерухомі, неспороутворюючі бактерії двох форм: тонкі, загострені на кінцях, і товсті з обрубленими кінцями; факультативні анаероби, ростуть на цукрових і кров’яних середовищах; проявляють сахаролітичні і протеолітичні властивості. Використовують глікоген, який синтезується клітинами епітелію і перетворюють його у молочну кислоту, внаслідок чого рН вагіни становить 4,4 – 4, 6. В той же період у піхві можна виявити стафілококи (Staphylococcus saprophiticus), стрептококи (Streptococcus faecalis), коринебактерії (Corynebacterium xerosis) та інші. Протягом наступних десяти років у секреті піхви дівчат мікроорганізми практично не виявляються. В цей період з організму дитини зникають гормони, що передалися мамою, та підвищується рН секрету піхви до нейтрального або слабо лужного, зникає глікоген. Під час статевого дозрівання з’являються молочнокислі бактерії Додерлайна. Це пов’язане з естрогенізацією організму власними гормонами та зниженням рН секрету піхви до кислої реакції. В періоди менструальних циклів секрет піхви має лужну реакцію, у зв’язку з чим разом з молочнокислими бактеріями і коринебактеріями зустрічаються стафілококи, негемолітичні стрептококи, мікоплазми, дріжджові гриби і найпростіші. На шийці матки також знаходяться бактерії, що проникають туди з піхви. Порожнина матки у здорових жінок стерильна.

 

У 47% здорових людей слизова оболонка очей не містить мікроорганізмів. У решти на кон’юктиві знаходять Staphylococcus epidermidis, S.aureus (5%), Cotynebacterium xerosis, C.hoffmani, нейсерії, стрептококи, гемофільні бактерії, мікоплазми, деякі види вірусів. В окремих випадках автофлора очей (як і проникнення бактерій ззовні) може викликати кон’юктивіти, блефарити тощо.

Шкіра зовнішнього слухового проходу заселена стафілококами (S.epidermidis, S.auricularis) та дифтероїдами. Рідше тут зустрічаються псевдомонади й ентеробактерії. Середнє і внутрішнє вухо стерильні. Періодично до них можуть проникати мікроорганізми з носоглотки, але вони швидко гинуть. За певних умов при масовому проникненні бактерій в середнє вухо виникає отит.


Читайте також:

  1. Мікрофлора
  2. Мікрофлора води.
  3. Мікрофлора ґрунту.
  4. Мікрофлора людини.
  5. Мікрофлора повітря.
  6. МІКРОФЛОРА ПОРОЖНИНИ РОТА
  7. МІКРОФЛОРА ШКІРИ
  8. Поширення мікробів у природі. Мікрофлора організму людини, її значення. Гнотобіологія. Циркуляція патогенних мікроорганізмів у довкіллі. Мікроекологія.
  9. Травлення у передшлунках, мікрофлора передшлунків.




Переглядів: 1189

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кількісний вміст мікроорганізмів у різних відділах шлунково-кишкового тракту | Поняття охорони здоров'я та принципів державного регулювання охороною здоров'я в Україні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.