Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МІКРОФЛОРА ПОРОЖНИНИ РОТА

МІКРОФЛОРА ДІХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

У повітрі, що вдихається, є значна кількість мікроорганізмів, адсорбованих на частинках пилу. 3/4 - 4/5 їх затримується в носоглотці. У порожнині носа в нормі кількість мікроорганізмів незначна, оскільки слизова носа продукує муцин і лізоцим – речовини бактерицидної дії.

Серед резидентної мікрофлори дихальних шляхів найчастіше знаходять зеленячі, гемолітичні й негемолітичні стрептококи, коринебактерії, нейсерії, стафілококи, мікрококи, пептострептококи, бактероїди. Значно рідше виявляють актиноміцети, мікоплазми, трепонеми, ентеробактерії й гриби роду Candida.

Основна маса мікрофлори припадає на долю Streptococcus viridians (понад 90% всіх мікроорганізмів). Біля 10% людей є носіями Staphylococcus aureus, а серед медпрацівників хірургічних і акушерсько-гінекологічних стаціонарів цей вид виділяють у 40-90% обстежених осіб.

Слизова оболонка трахеї, бронхів, бронхіол і альвеол здорової людини, як правило, не містить мікроорганізмів.

Не дивлячись на бактерицидну дію слини, в порожнині рота створюються сприятливі умови для розвитку мікроорганізмів. Там є амінокислоти, білки, ліпіди, вуглеводи.

Мікрофлора ротової порожнини – дуже складний мікробіоценоз, в якому тісно співіснують аероби й анаероби, грампозитивні і грамнегативні бактерії, гриби, віруси та найпростіші. Найбільш характерними представниками є ротові стрептококи (Streptococcus salivarius, S.mitis, S.mutans, S.sanguis, S.viridans); анаеробні пептострептококи (Peptostreptococcus anaerobius, P.productus, P.parvulus, P.lanceolatus, P.micros); стафілококи (Staphylococcus epidermidis, S.saprophyticus, S.hominis,S.hyicus); мікрококи (Micrococcus luteus, M.varians); бактероїди (Bacteroides fragilis, B.melaninogenicus, B.gingivalis); спірохети (Treponema denticola, T.macrodentium, T.orale, T.vincentii, Borellia); нейсерії (Neisseria flava, N.sicca); лептотрихи (Leptotrichia buccalis); вейлонели (Veilonella parvula); лактобацили (Lactobacillus casei, L.acidophilus); фузобактерії (Fusobacterium nucleatum, F.periodenticum, F.plauti); превотели (Prevotella disiens); кампілобактерії (Campylobacter sputorum); гриби родів Actinomyces, Candida; мікоплазми (Mycoplasma orale, M.salivarium).

До випадкових, але досить небезпечних представників ротової мікрофлори слід віднести Streptococcus pyogenes, S.viridans, S.pneumoniae, Corynebacterium diphteriae, Staphylococcus aureus, віруси герпесу, епідемічного паратиту, ВІЛ-інфекції тощо.

За даними ряду авторів, у здорової людини з порожнини рота висівають стрептококи і лактобацили в 100% випадків, ентерококи – в 20-30%, дріжджі роду Candida – в 30-50%, стафілококи – в 30-60%. Кількісний та якісний склад мікрофлори ротової порожнини залежить від дієти і віку людини.

Найбільш постійний мешканець - Streptococcus salivarius – має позитивний тропізм до органів порожнини рота – щокам, язику. Бактерії S.mutans, S.sanguis прикріплюються до зубів і викликають карієс, який мають 40-90% населення, руйнують емаль за рахунок продуктів життєдіяльності. В основі їх прикріплення до зубів лежить здатність утворювати кислі полісахариди у присутності цукру.

В цілому, у порожнині роту нараховується приблизно 160 видів мікроорганізмів, крім тих, що випадково заносяться з водою та їжею.

Бактеріологічні дослідження вмісту ротової порожнини проводять з метою вивчення етіології патологічних процесів слизової, ясен, зубів, діагностики ряду специфічних захворювань (сифіліс, туберкульоз, ангіна Симановського-Плаута-Венсана, ВІЛ-інфекція), при виготовленні нових матеріалів для протезів та пломбування зубів.


Читайте також:

  1. I. Оболонки та підоболонкові порожнини головного мозку
  2. Відношення органів черевної порожнини до очеревини.
  3. Мікрофлора
  4. Мікрофлора води.
  5. Мікрофлора ґрунту.
  6. Мікрофлора людини.
  7. МІКРОФЛОРА ОЧЕЙ І ВУХ
  8. Мікрофлора повітря.
  9. МІКРОФЛОРА ШКІРИ
  10. Організація кабінету гігієни ротової порожнини в умовах поліклініки.
  11. Патологія ротової порожнини. Порушення апетиту.




Переглядів: 2849

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
МІКРОФЛОРА ШКІРИ | Кількісний вміст мікроорганізмів у різних відділах шлунково-кишкового тракту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.