У структурі соціологічного знання виділяється також теоретична і емпірична соціологія.
Наприклад, тема дослідження відношення до шлюбу: біографія бабусі-матері-доньки
Рівні соціології
1.Теоретична соціологія (рівень фундаментальних досліджень). Завданням є розгляд суспільства як цілісного організму, розкриття місця і ролі соціальних зв'язків у ньому, формулювання основних принципів соціологічного пізнання, основних методологічних підходів до аналізу соціальних явищ.
2. Спеціальні соціологічні теорії. На цьому рівні знаходяться галузі соціального знання, що мають своїм предметом дослідження окремих соціальних спільнотвідносно самостійних, специфічних підсистем соціального цілого і соціальних процесів ( соціологія особистості, соціологія етносу, соціологія політики, тощо). 3. Соціальна інженерія. (емпіричні соціологічні дослідження скеровані на аналіз фактів, дії, вчинків, громадської думки людей).
Крім зазначених рівнів, у структурі соціологічного знання виділяються макро-, мезо-та мікросоціологія.
У межах макросоціологіі вивчається суспільство як цілісна система, як єдиний організм, складний, самовпорядкований, саморегульований, що складається з безлічі частин, елементів.
У рамках мезосоціологіі досліджуються наявні в суспільстві групи людей (сім’я, соціально-демографічні спільноти,класи, поселенські, територіально-регіональні спільноти,народи, нації, прихильники певних політичних ідей, члени релігійних громад, творчі спілки, неформальні угрупування, тощо), а також створені людьми стабільні форми організації життя, названі інститутами: інститут шлюбу, сім'ї, церкви,обряди, політики, професії, освіти, держави і т. д.
На рівні мікросоціології ставиться мета пізнання діяльності окремої людини, мотиви, характер дій, стимули і перешкоди. Однак ці рівні не можна розглядати окремо один від одного як незалежно існуючі елементи соціального знання. Навпаки, ці рівні необхідно розглядати в тісному взаємозв'язку, тому що розуміння загальної соціальної картини, суспільних закономірностей можливо тільки на основі поведінки окремих суб'єктів суспільства та міжособистісного спілкування.
Теоретична соціологія - це сукупність різноманітних концепцій, що розробляють аспекти соціального розвитку суспільства та дають їх інтерпретацію. Емпірична соціологія носить більше прикладний характер і спрямована на вирішення актуальних практичних питань суспільного життя. Емпірична соціологія на відміну від теоретичної не спрямована на створення всеосяжної картини соціальної дійсності. Таким чином, соціологія є багатовимірної і багаторівневою системою наукового знання, яка складається з елементів, які конкретизують загальне знання про предмет науки, методи дослідження та способи його оформлення.