Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Визначення розташування арматури і товщини захисного шару бетону

Детальне обстеження бетонних і залізобетонних конструкцій

Особливості обстеження бетонних і залізобетонних конструкцій

 

Визначення та оцінку стану лакофарбових покриттів залізобетонних конструкцій необхідно виконувати за методикою ГОСТ 6992-68. При цьому фіксуються такі основні види пошкоджень: розтріскування і відшарування, які характеризуються глибиною руйнування верхнього шару (до грунтовки), міхури і корозійні осередки, що характеризуються їх діаметром у мм. Площа окремих видів пошкоджень покриття висловлюють орієнтовно у відсотках по відношенню до всієї пофарбованої поверхні конструкції (елемента).

Ефективність захисних покриттів при впливі на них агресивної виробничого середовища визначається станом бетону конструкцій після видалення захисних покриттів.

1.4.1. У процесі візуальних обстежень проводиться орієнтовна оцінка міцності бетону. У цьому випадку можна використовувати метод простукування поверхні конструкції молотком масою 0,4-0,8 кг безпосередньо по очищеному ділянці бетону або по зубилу, встановленому перпендикулярно поверхні елемента При цьому для оцінки міцності приймають мінімальні значення, отримані в результаті 10 ударів. Більш дзвінкий звук при простукуванні відповідає більш міцному і щільному бетону.

1.4.2 При наявності зволожених ділянок і поверхневих висолів на бетоні конструкції визначають величину цих ділянок і причину їх появи.

1.4.3. Результати візуального огляду залізобетонних конструкцій фіксують у вигляді карти дефектів, нанесених на схематичні плани або розрізи будівлі або складають таблиці дефектів з рекомендаціями щодо класифікації дефектів і пошкоджень з оцінкою категорії стану конструкцій.

 

 

Для визначення ступеня корозійного руйнування бетону використовуються фізико-хімічні методи. Дослідження змін хімічного складу проводиться за допомогою диференційно-термічного і рентгено-структурного методів, що виконуються в лабораторії на зразках, відібраних з експлуатованих конструкцій.

Вивчення структурних змін бетону проводиться за допомогою ручної лупи, що дає невелике збільшення. Такий огляд дозволяє вивчити поверхню зразка, виявити наявність великих пор, тріщин та інших дефектів.

За допомогою мікроскопічного методу, виявляють взаємне розташування і характер зчеплення цементного каменю і зерен заповнювача, стан контакту між бетоном і арматурою, форму, розмір і кількість пір, розмір і напрямок тріщин.

 

Для визначення характеру розташування арматури і товщини захисного шару бетону в залізобетонної конструкції застосовують магнітні та електромагнітні методи за ГОСТ 22904-78 або радіаційні методи просвічування і іонізуючого випромінювання за ГОСТ 17625-83 з вибірковою контрольною перевіркою отриманих результатів шляхом пробивки борозен і безпосередніми вимірами.

Радіаційні методи, як правило, застосовують для обстеження стану і контролю якості збірних і монолітних залізобетонних конструкцій при будівництві, експлуатації і реконструкції особливо відповідальних будівель і споруд. Визначення характеристик армування магнітним методом виробляють зазвичай у таких конструкціях, як колони, балки невеликого перерізу, елементи кроквяних ферм і т.п.

Товщину захисного шару бетону визначають також методом розкриття арматури. Цей метод слід застосовувати як додатковий у випадках, коли необхідні візуальна оцінка стану арматури або відбір проб арматурних елементів, або коли неможливо застосувати неруйнівний метод контрол


Читайте також:

 1. I визначення впливу окремих факторів
 2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
 3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
 4. Ocнoвнi визначення здоров'я
 5. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
 6. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 7. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
 8. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
 9. Балансова теорія визначення статі. Диференціація статі і роль гормонів у цьому процесі.
 10. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
 11. Бетонування в зимових умовах
 12. Біостратиграфічні методи визначення віку порід
Переглядів: 719

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Параметри будівель, конструкцій, дефектів і пошкоджень, контрольованих при обстеженні | Операційні системи та їх функції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.