Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Параметри будівель, конструкцій, дефектів і пошкоджень, контрольованих при обстеженні

Лекція №3

Культ. В індуїзмі немає цілісної церковної організації та церковної ієрархії. Натомість наявні чисельні течії і напрями. Як і сотні років тому, особливу шанобливу відданість індуси виявляють щодо вірувань – ведизму, брахманізму з їх чисельними обрядами, церемоніями, ритуалами. Здебільшого – це общини, кожен її храм має свою ієрархію божеств, а звідси – й власну систему церемоній. У великих храмах вшановують індуїстких богів – Вішну, Шіву, Калі, Крішну.

Обряд поховання характеризується спалюванням душі небіжчика на річці Ганг, після якого над нею розвіюється попіл. Поховання в землю практикується рідко.

Центр індуїствського паломництва є Айодох’я, Матхура, Дварака, Канчіпурам, Пушкар, Мадураї.

 

Контрольними параметрами будівлі є: габаритні розміри, поверховість, висота поверху; конструктивна схема; тип і глибина закладення фундаментів; навантаження і впливи; загальний крен, розміри між осями основних конструктивних елементів (проліт, крок колон, балок, ферм), позначки характерних вузлів, відстані між вузлами і т. д.; геометричні розміри конструктивних елементів; конструкції вузлів і стиків, типи і матеріал несучих і огороджувальних конструкцій.

Контрольними параметрами для бетонних конструкцій є: геометричні розміри; міцність бетону конструкцій; проникність бетону; лужність бетону; морозостійкість бетону.

Контрольними параметрами для залізобетонних конструкцій є: геометричні розміри, ширина розкриття тріщин; вид арматури; прогини; товщина захисного шару бетону; міцність бетону конструкцій; проникність бетону; лужність бетону; морозостійкість бетону; діаметри, кількість і розташування арматури; міцність арматури; стан стиків або вузлів збірних конструкцій. Контрольними параметрами для кам'яних конструкцій є: тип і якість виконання кладки; вигляд і марки каменів і розчину; геометричні розміри (товщина і висота стін, розміри простінків); міцність каменів і розчину; морозостійкість каміння; товщина швів кладки; величина пустошовку; вид, діаметри , кількість і розташування арматури; міцність арматури; вологість кладки.

У число контрольованих параметрів, при обстеженні бетонних, залізобетонних і кам'яних конструкцій, слід включати:

-Характеристики міцності бетону, каменів і розчину у випадках, якщо:

-Наявна документація не містить проектних даних про міцність матеріалу, а ці відомості необхідні при оцінці стану конструкцій;

-Є підстави припускати, що при приготуванні та укладанні матеріалів були порушені вимоги, що діють на момент будівництва;

-Є підстави припускати, що матеріал у ранньому віці піддався впливу негативних температур;

-Матеріал має суттєві корозійні пошкодження, пошкодження в результаті пожежі або в результаті змінного заморожування і відтавання;

-Конструкція піддавалася значному динамічному або вібраційному впливу;

-В результаті перевірочних розрахунків з використанням проектних значень міцності матеріалів встановлено, що несуча здатність конструкції недостатня, а є підстави вважати, що фактична міцність бетону вище проектної;

-При зміні навантажень або умов експлуатацiї.

Кількість, діаметр і міцність арматури у випадках, якщо:

-Відсутні проектні дані про армування, а ці відомості необхідні при оцінці стану конструкцій;

-Є підстави припускати, що при виготовленні були допущені відступи від проекту в армуванні;

-Прогини і ширина розкриття тріщин перевищують допустимі;

-Характер тріщин і пошкоджень свідчить про можливе відступі від вимог проекту з армування;

-Є ознаки, що свідчать про корозію арматури;

-Конструкція піддавалася впливу пожежі;

-Метою обстеження є вишукування резервів несучої здатності конструкцій.

В інших випадках контрольовані параметри, наведені в цьому пункті, при обстеженні можуть не визначатися, а при виконанні перевірних розрахунків конструкцій прийматися за проектними даними.

Контрольними параметрами для металевих конструкцій є: геометричні розміри, прогини, межа текучості і тимчасовий опір металу; відносне подовження; ударна в'язкість при різних температурах і після механічного старіння; хімічний склад сталі; межа плинності, тимчасовий опір, відносне подовження, ударна в'язкість і хімічний склад зварних швів, болтів, заклепок; розміри (довжина, катет) зварних швів; кількість і діаметр заклепок і болтів у вузлах; клас точності і клас міцності болтів.

При обстеженні металевих конструкцій в число контрольованих параметрів (з проведенням лабораторних випробувань) слід включати міцнісні характеристики стали, зварних швів, болтів і заклепок, їх пластичність, хімічний склад і схильність до крихкого руйнування у випадках, якщо:

-Відсутні виконавча документація та сертифікати або недостатні наявні в них відомості;

-Виявлені в конструкціях пошкодження, пов'язані з низькою якістю сталі (розшарування, тендітні тріщини та ін);

-Вишукуються резерви несучої здатності конструкцій;

-Метал зазнав пластичні деформації або вплив високих температур;

-Можливий розвиток міжкристалітної корозії або корозійного розтріскування металу.

В інших випадках контрольовані параметри, наведені в цьому пункті, при обстеженні можуть не визначатися, а при виконанні перевірних розрахунків конструкцій прийматися за проектною та виконавчої документації.

Контрольними параметрами для дерев'яних конструкцій є геометричні розміри; прогини; порода деревини і її сорт; міцнісні характеристики деревини; вологість деревини; ширина річних шарів і вміст у них пізньої деревини; вид фанери та її міцнісні характеристики; міцнісні характеристики сталевих або алюмінієвих елементів: межа плинності , тимчасовий опір, відносне подовження; матеріал, кількість, розміщення і розміри з'єднувальних елементів; ступінь просочення деревини антипіренами; довжина і глибина лобових врубок; довжина опорної площадки і глибина підрізування розтягнутої зони згинальних елементів; вигляд і розміри ослаблення перерізів врубками, вирізами.

При обстеженні дерев'яних конструкцій в число контрольованих параметрів слід включати міцнісні характеристики деревини, фанери, сталевих або алюмінієвих елементів у випадках, якщо:

-Відсутні робочі креслення, паспорти та сертифікати на конструкції;

-Виявлені в конструкціях гниль, грибкові, ентомологічні та інші пошкодження деревини;

-Вишукуються резерви несучої здатності конструкцій;

-Конструкції зазнали впливу високих температур або сильно зволожені.

В інших випадках контрольовані параметри, наведені в цьому пункті, при обстеженні можуть не визначатися, а при виконанні перевірних розрахунків конструкцій прийматися за проектною та виконавчої документації.

Основними контрольованими параметрами дефектів і пошкоджень залізобетонних конструкційє: ширина розкриття та глибина тріщин, їх розташування і характер; розміри і розташування відколів з ​​оголенням і без оголення арматури; ступінь пошкодження арматури та стан її зчеплення з бетоном; ступінь пошкодження закладних деталей і стан стиків і вузлів сполучень збірних конструкцій; розміри і глибина просочення нафтопродуктами; глибина перетвореного шару бетону; температура нагріву бетону при пожежі.

Основними контрольованими параметрами дефектів і пошкоджень кам'яних конструкцій є: ширина розкриття тріщин, їх характер і розташування; глибина і розміри місцевих ушкоджень кладки.

Основними контрольованими параметрами дефектів і пошкоджень металевих конструкцій є: розміри ослаблення поперечного перерізу елементів не передбачені проектом; розміри тріщин в основному металі, зварних швах і околошовной зоні зварних швів; непровари, неповномірні, наявність кратерів, лускатість та ін в зварних швах; підрізи основного металу; загальне викривлення елементу або конструкції по всій довжині між точками закріплення; місцеві викривлення на частині довжини елемента або вм'ятини; взаємне зміщення конструкцій; зазори в місцях сполучення конструкцій; зсув болтів і заклепок з розбивочних осей і рисок; глибина корозії елементів; ступінь руйнування захисних покриттів і ін

Основними контрольованими параметрами дефектів і пошкоджень дерев'яних конструкцій є: ступінь ураження деревини грибками, ентомологічні шкідниками, гниллю; ослаблення поперечного перерізу елементів не передбачені проектом; розміри і розташування тріщин від усихання; загальне викривлення елементу або конструкції по всій довжині між точками закріплення; місцеве випинання елементів; зазори між елементами; непроклеі в клеєних конструкціях; деформації майданчиків зминання; глибина корозії металевих елементів і деталей та ін

Перелік контрольованих параметрів може бути розширений або скорочений у програмі обстеження в залежності від виду конструкцій, їх стану, виду впливу (пожежа, агресивне середовище тощо), повноти технічної документації, цілей і завдань обстеження.

 


Читайте також:

  1. Аналітичні параметри
  2. Аналітичні параметри
  3. Артеріальний пульс, основні параметри
  4. Будова, характеристики і параметри біполярного транзистора
  5. Варіатори та їхні основні параметри
  6. Вибір раціональних способів усунення заданих дефектів
  7. Вибір раціональних способів усунення заданих дефектів
  8. Вибір способів усунення дефектів
  9. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
  10. Вікна та їх основні параметри
  11. Вплив методів перепроектування робіт на базові параметри роботи
  12. ВТОРИННI ПАРАМЕТРИ ДОВГОЇ ЛIНIЇ




Переглядів: 2173

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЛЕКЦІЯ №3. ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІ РЕЛІГІЇ. | Визначення розташування арматури і товщини захисного шару бетону

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.