Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Економічні інтереси, їх взаємозв’язок з потребами.

Економічний закон зростання потреб.

Носіями економічних благ виступають найрізноманіт­ніші товари та послуги.

В їхній сукупності розрізняють:

- споживчі блага(товари та послуги, призначені для безпосереднього задоволення людських потреб) і виробничі блага(товари та послуги, призначені для виробництва спо­живчих благ);

- матеріальні блага(товари та послуги сфери мате­ріального виробництва) і нематеріальні блага(створюють­ся у сфері нематеріального виробництва);

Найважливішою ознакою потреб є їхній динамічний, мінливий характер.

Безперервний економічний та духовний прогрес су­спільства неминуче зумовлює як кількісне, так і якісне зро­стання потреб. Виникнення нових потреб супроводжується постійним урізноманітненням, примноженням, збагаченням та ускладненням їхньої структури. Прагнення задоволь­нити зростаючі потреби є спонукальним мотивом удоско­налення економічної діяльності, нарощування виробницт­ва економічних благ та поліпшення їхніх якісних характе­ристик. Однак зростання та розвиток потреб завжди випе­реджає можливості виробництва і не збігається з рівнем фактичного споживання. У цьому виявляється авангардна роль потреб, що знайшла відображення в економічному за­коні зростання потреб.

Всезагальний економічний закон зростання потребвідбиває внутрішньо необхідні, суттєві й сталі зв'яз­ки між виробництвом та споживанням, потребами та існуючими можливостями їхнього задоволення.

Задоволення потреб забезпечується в процесі реалізації економічних інтересів. Економічний інтерес– це мотив та стимул соціальних цілеспрямованих дій економічних суб’єктів з метою отримання певних результатів для задоволення різноманітних потреб.

Економічний інтерес є перш за все породженням і соціальним проявом потреби, її усвідомленням. Але формуються та реалізуються інтереси через практичну діяльність людей. Зміст інтересів визначається матеріальними умовами життя, місцем, яке вони посідають в історико-конкретних виробничих відносинах, а також політичними, моральними та соціальними факторами.

Економічні інтереси можна класифікувати за суб’єктами їх реалізації на державні, колективні та особисті (рис. 1.7). В особистому інтересі проявляються відносини між працівником і суспільством у цілому, а також між працівником і підприємством за формами участі у виробництві, розподілом доходів, вирішенням трудових суперечок, умовами праці та побуту та ін.

Інтереси трудових колективів фіксуються при укладанні трудових договорів і реалізуються у процесі спільної праці, участі у розподілі прибутку, підтриманні соціального партнерства тощо.

Держава реалізує свої економічні інтереси, які за суттю можна вважати загальнонародними: засоби економічної політики, розподіл національного доходу, регулювання суспільного виробництва, проведення політики соціального захисту. Роль економічних інтересів держави як своєрідної форми загальнонародних інтересів поступово зростає.

Економічні потреби та інтереси спонукають виробництво до розвитку, щоб все повніше і краще задовольняти різноманітні особисті і виробничі потреби, підвищувати рівень споживання та якість життя людей.


 
 

 


Рис. 1.7 Класифікація економічних інтересів

 


Читайте також:

  1. V. Економічні цикли.
  2. Адміністративні, економічні й інституційні методи.
  3. Акціонерна власність в економічній системі
  4. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.
  5. Античний Рим: економічні причини розвитку і занепаду
  6. Безробіття: сутність, види, соціально – економічні наслідки.
  7. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки
  8. Біосфера, її складові, взаємозв’язок між ними.
  9. Блага поділяють на економічні та неекономічні.
  10. Валютно-фінансова інтеграція в Європі: історичні, економічні та інституційні засади
  11. Взаємозв’язок бюджету з іншими фінансовими планами
  12. Взаємозв’язок витрат і доходу. «Хрест» Кейнса




Переглядів: 1543

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економічні потреби суспільства, їхня суть та структура. Економічний закон зростання потреб. Економічні інтереси: сутність, суб'єкти, класифікація. | Суспільне виробництво. Матеріальне і нематеріальне виробництво. Фактори виробництва.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.