Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



У нашій країні допінгова експертиза проводиться в антидопінговій лабораторії, що оснащена новітніми приладами підвищеної здатності, і кваліфікованими фахівцями.

Про допінги написано тисячі сторінок, у той час як дотепер немає жодної книги, де б обговорювалися питання ідеології, як можна користуватися незабороненими, нешкідливими препаратами рослинного і тваринного походження.

Можна констатувати, що прийом допінгів викликає численні ускладнення в спортсменів, аж до летальних випадків. З цієї причини, а також і тому, що всі спортсмени повинні знаходитися в однакових умовах, МОЗ заборонив застосовувати ряд фармакологічних препаратів на тренуваннях і змаганнях. Деякі вважають, що це порушення прав людини, і кожен спортсмен вільний готуватися як захоче, з допінгами або без них. У цьому випадку результат змагань буде залежати від того, яка країна придумає більш могутній допінг або раціональну схему застосування відомих препаратів, і на стадіонах будуть змагатися фармакологи, а не спортсмени.

Допінги - це лікарські препарати, що застосовуються спортсменами для штучного, примусового підвищення працездатності в період учбово-тренувального процесу і змагальної діяльності. У залежності від виду спорту вони можуть мати зовсім різні і навіть протилежні фармакологічні дії: від психостимулюючого до транквилизуючого, від сечогінного до кардіотропного впливу. Тому допінги неправильно називати стимуляторами. Вони призначаються однократно або курсом, у залежності від поставлених задач і механізму дії лікарських речовин. Так, нікому в голову не прийде застосовувати анаболічні стероїди однократно, а психостимулятори - курсом.

Допінги і причини їх заборони

Судячи з публікацій, висновкам МК МОК, допінги застосовувалися і застосовуються у всіх країнах. Причиною тому - непомірне прагнення до досягнення призових місць у змаганнях і меркантильні інтереси спортсменів і тренерів, спортивних організацій, цілих країн. За останні десять років на цю тему була опублікована велика кількість статей і книг (особливо в США), у яких описується практичне застосування допінгів у спорті. Вони переведені на багато мов, у тому числі і на українську Публікації вітчизняних авторів спрямовані на боротьбу з допінгами: В.А. Рогозкін. "Метаболізм анаболічних андрогених стероїдів"; В.А. Семенов. "Лікарські засоби в спорті"

З приводу визначення поняття допінгу дотепер немає єдиної думки, а це надзвичайно важливо уточнити, тому що застосування допінгу може бути причиною санкцій, апеляцій і судових розглядів. Тому, можна дати наступне визначення, що відбиває суть даного явища: "Допінгом називають біологічно активну речовину, способи і методи штучного підвищення спортивної працездатності, що роблять побічні ефекти на організм і для яких маються спеціальні методи виявлення". Так, кров'яний допінг не є лікарським препаратом. Він являє собою завчасно узяту в спортсмена, оброблену різними методами кров (Уф-випромінююванням і іншими), а потім, перед змаганнями введену йому ж (кров, плазму або еритроцитарну масу) для збільшення її кількості, кисневотранспортної функції і неспецифічній стимуляції за рахунок розпаду червоної і білої кліток крові. Крім того, проводяться й інші маніпуляції по створенню нетрадиційних лікарських форм і методів уведення препаратів. Наприклад, практичні лікарі і тренери США розробили спеціалізовані методи введення анаболіків: "собачі сліди на снігу", сполучення, злиття, швидке переключення, циклічність, схема зниження дозування, схема підвищення дозування, плато, стероїдний стрибок, що відбиває особливості комбінованого і тривалого застосування цих заборонених препаратів так, щоб досягти максимального ефекту і не бути викритим службою допінгової експертизи .

Розробкою біологічно активних речовин рослинної природи в комбінації з продуктами підвищеної біологічної цінності недопінгової структури зайнятий Відділ біологічно активних речовин лабораторії, що 18 років очолював автор цих рядків - фармаколог, що неодноразово читав лекції на цю тему в Україні і за рубежем.

До допінгів відносяться всі психостимулятори, дихальні аналептики, адреноміметики, інгібітори МАО, холіноміметики, антихолінестерізні засоби, антидепресанти, наркотичні аналгетіки, серцеві гликозиди, тестостерон і анаболічні стероїди, кортикостероїди, пептидні гормони - СТГ, АКТГ, гонадотропини, еритропоетін і інші. Крім того, у всіх видах стрілянини заборонені бета-блокатори, оксибутират натрію, транквілізатори, снотворні засоби, маріхуана, гашиш і алкоголь, а для виключення маскування стероїдів, їх прискореного виведення і води - сечогінні засоби. До всіх груп лікарських засобів у списку заборонених препаратів є додавання: "і інші родинні з'єднання". Це означає, що може бути виявлений і невідомий допінг як за хімічною структурою, так і по фармакологічній дії.


Читайте також:

  1. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  2. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  3. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  6. Адміністративне судочинство в Україні
  7. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  8. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  9. АКТИВІЗАЦІЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО РУХУ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
  10. АНаліЗ СТанУ ЗДОРОВ'Я ДІТеЙ І ДОРОСЛИХ В УКРАЇНІ
  11. Аналіз стану та проблем реалізації Болонського процесу в Україні за ключовими напрямками.
  12. Аналіз цін конкурентів проводиться за допомогою




Переглядів: 457

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Допінг-контроль є найважливішою складовою частиною комплексної програми заходів, спрямованих на запобігання застосування спортсменами заборонених (допінгових) засобів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.