Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



З історії розвитку систем електронного документообігу. Особливості впровадження електронного діловодства в Україні.

Виникнення систем електронного документообігу бере свій початок з кінця XIX ст., від часу появи фотоапарату і плівки, тобто відтоді, коли виникла можливість створювати зменшені копії документів.

Виникнення комп'ютерних систем із колективним доступом дозволило підняти технологію документообігу на якісно вищий щабель. Розширена система пошуку, можливість мати доступ до одного документа декільком користувачам одночасно, можливість віддаленої і розподіленої роботи при незначній собівартості зберігання і копіювання інформації зумовили тенденцію заміни мікрографічних документів на електронні.

З часом обладнання та програмне забезпечення вдосконалювалося. Виникали все більш швидкісні і невибагливі до якості паперового документа сканери, спеціальні плати, що дозволили прискорити процес друкування, та збільшились масиви зберігання інформації. Згодом з’явилися і набули активного розвитку системи розпізнавання машинописних і рукописних символів. З'явилися перші системи work-flow, призначені для організації процесу впровадження паперових документів для електронного архіву, які згодом поширилися на бізнес-процеси організацій та підприємств.

На початку 90-х років створено ще один новий клас систем управління електронними документами. Переважно це були файли текстових процесорів. Запити на такі рішення надходили від державних агенств і юридичних компаній.

Розвиток функціональності систем управління сталиспричинив зменшення їхньої вартості приблизно удвічі. Крім функції збереження і пошуку, у системах управління документами з'явилися засоби, що дозволяють контролювати життєвий цикл документа, тобто на відміну від своїх попередників системи управління документами орієнтовані на роботу з динамічними документами.

За статистикою, у США 85% документообігу залишає­ться паперовим, незважаючи на те, що 75% адміністративних функцій і 73% поштових операцій здійснюють через Інтернет. Водночас, незважаючи на екологічну загрозу скорочення площі лісів, прогнозується, що виробництво і використання паперу у найближчі п'ять років збільшиться в світі в 1,5 рази. Це свідчить про те, що паперовий документообіг, поки що не здаватиме своїх позицій.

Особливості впровадження електронного діловодства в Україні. Згідно із Законом України "Про затвердження завдань Національної програми інформатизації" (1998 р.) одним із найважливіших напрямів створення національної системи інформаційних ресурсів є повсюдне впровадження у діловодство країни електронного документообігу. Комп'ютеризація руху документів в установах, організаціях та на підприємствах з часу їх створення або одержання до закінчення виконання чи надсилання сприятиме підвищенню ефективності управлінської діяльності, оптимізації процесів прийняття управлінських рішень.

В умовах інформатизації суспільства ефективне забезпечення управління неможливе без впровадження електронного документообігу. Його відсутність зумовлює виникнення таких проблем:

— керівництво не має цілісної картини справ на підприємстві;

— структурні підрозділи, не маючи оперативної інформації про діяльність один одного, не мають злагодженості дій, внаслідок чого суттєво знижується якість обслуговування клієнтів і спро­можність організацій підтримувати зовнішні ділові контакти;

— низька продуктивність праці, існує відчуття необхідності ресурсів: людських, технічних, комунікаційних.

Наслідком цього стає необгрунтоване розширення штату працівників, невиправдана зміна технології виробництва, інвестиції в обладнання нових робочих місць, приміщення, комунікації, перепідготовка кадрів. У ситуації невиправданого зростання штатів та інвестицій у виробництво з'являється потреба у збільшенні обігового капіталу, що в свою чергу може призвести до нових кредитів і зменшити плановий прибуток.

Отже, без удосконалення документаційного забезпечення управління, розвиток підприємства здійснюється суто екстенсивним шляхом за рахунок раніше накопичених прибутків або збільшення дефіциту бюджету. Тому першочерговим завданням впровадження комп'ютеризації у діловодстві України є формування попиту на програми та послуги у цій галузі. Необхідність цього зумовлена такими чинниками:

- із документами працюють усі підприємства (організації, фірми, установи) і велика кількість окремих осіб;

- кожна організація стикається з багатьма проблемами в діловодстві, навіть якщо мова не йде про комп'ютеризацію: документи втрачають, не контролюють;

- за рахунок покращення діловодства організації отримують реальний шанс покращити якість свого управління, що є одним з актуальних завдань сучасної економіки;

- кваліфікація секретарів-референтів та осіб, що відповідають за ведення діловодства - недостатня, назріла потреба підвищення кваліфікаційного рівня секретарів-референтів.

Зростання потреб і запитів користувачів зумовлює необхідність вдосконалення програм комп'ютеризації діловодства та їхньої інтеграції з численними робочими місцями, інформаційними та прикладними програмами.

Правильну стратегію комп'ютеризації слід формувати з урахуванням національної специфіки. Різниця між продуктами і технологіями комп'ютеризації діловодства в західних країнах і в Україні полягає в тому, що рішення щодо електронного діловодства на українських підприємствах мають значною мірою враховувати наявність і широке поширення в Україні ділових паперових документів.

Майже ніхто із сучасних розробників комп'ютеризованих систем діловодства не застосовує всі технології разом: системи управління базами даних, системи пошуку документів та аналізу текстів, системи сканування та розпізнавання документів (рукописних і друкованих), середовище "клієнт-сервер" та ін. У результаті користувачі одержують електронні рішення від різних виробників, а це істотно підвищує вартість купівлі, впровадження й експлуатації систем. Обираючи систему комп'ютеризаціїї діловодства і ділових процедур, необхідно зважати на їх відповідність окремим завданням, які необхідно буде вирішувати, а також враховувати диференціацію запропонованих версій продуктів.

Цілий ряд національних особливостей ведення діловодства, мови, культури не дозволяють використовувати готові зарубіжні прикладні рішення. Сьогодні з'являється все більша кількість вітчизняних виробників, які пропонують недорогі якісні рішення щодо комп'ютеризації документообігу.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. G2G-модель електронного уряду
  3. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  4. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  5. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  6. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  7. III етап. Системний підхід
  8. III.Цілі розвитку особистості
  9. III.Цілі розвитку особистості
  10. III.Цілі розвитку особистості
  11. IV. Розподіл нервової системи
  12. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи




Переглядів: 4442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні засади впровадження комп'ютеризації діловодних процесів у туристичній діяльності | Електронний документ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.