Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Переміщення товарів через митний кордон громадянами

Регіональні митниці, митниці, за погодженням зі ДМСУ можуть застосовувати проходження митного контролю у зонах спрощеного митного контролю (зеленим коридором) при переміщенні предметів громадянами (фізичні особи-резиденти та нерезиденти, які не є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності) через митний кордон України- спрощений митний контроль.

Статтею 68 Митного кодексу України передбачено застосування спрощеного митного контролю, який здійснюється у відповідних зонах (коридорах).

Спрощений митний контроль застосовується у випадках переміщення громадянами через митний кордон України товарів, що не підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню і не належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Громадяни, які проходять через зони (коридори) спрощеного митного контролю, звільняються від подання митної декларації.

Звільнення від подання митної декларації не означає звільнення громадян від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Наказом Державної митної служби України від 18.02.06 № 137 затверджені Правила застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом.

Відповідно до цих Правил:

„зелений” коридор – зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, не підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень;

„червоний” коридор – частина зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, призначена для здійснення в установленому законодавством порядку митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню чи на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.

Згідно із зазначеними Правилами спрощений митний контроль застосовується як при в’їзді громадян на митну територію України, так і при виїзді за її межі.

У місцях здійснення митного контролю, у тому числі спрощеного, на території (у приміщеннях) аеропорту створюються та позначаються зони митного контролю.

За рішенням посадової особи митного органу може здійснюватися вибірково митний контроль предметів, що переміщуються громадянами в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі, з розпакуванням місць багажу та/або із застосуванням технічних засобів митного контролю (металодетекторів, інтроскопів тощо).

На вимогу посадової особи митного органу громадянин зобов’язаний пред’явити вміст ручної поклажі та/або супроводжуваного багажу.

Ретельний огляд предметів здійснюється в спеціально відведених для цього приміщеннях митного органу.

Громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації – „зеленим” чи „червоним” коридором.

Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю „зеленим” коридором, – з моменту перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого” коридору.

Перелік відомостей, що оголошуються громадянами в разі переміщення ними через митний кордон України предметів, і форма митної декларації затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.97 № 748.

В пункті 10 вказаного Переліку зазначені предмети, які потребують обов’язкового декларування і переміщення яких через митний кордон здійснюється за дозвільними документами відповідних компетентних органів – будь-якої зброї, боєприпасів і вибухових речовин, наркотиків і психотропних речовин, культурних цінностей, друкованих видань та інших носіїв інформації, отруйних і сильнодіючих речовин та ліків, радіоактивних матеріалів, об’єктів флори і фауни, їхніх частин і одержаної з них продукції, високочастотних радіоелектронних пристроїв.

Порядок ввезення громадянами на митну територію України товарів та особистих речей регулюється Законом України від 13.09.01 № 2681 „Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України”

Товари, що безпосередньо ввозяться (пересилаються) громадянами в супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі або пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, які надходять в Україну в одній депеші від одного відправника на адресу одного одержувача (незалежно від кількості відправлень), сумарна митна вартість яких, заявлена громадянином або визначена митним органом шляхом складення митної вартості усіх товарів, не перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню у порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою в розмірі 20 відсотків митної вартості, податком на додану вартість та в установлених законодавством випадках акцизним та іншими зборами.

Товари, що пересилаються на адреси громадян у вантажних та експрес-відправленнях, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню митним органам в порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, податком на додану вартість та в установлених законодавством випадках акцизним та іншими зборами.

Оподаткування товарів, які безпосередньо ввозяться (пересилаються)громадянами в супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі, пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, надходять на адресу громадян у міжнародних експрес-відправленнях або у вантажних відправленнях, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кг, здійснюється за умови оформлення вантажної митної декларації та митного оформлення в порядку, передбаченому для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності у разі здійснення операцій з імпорту, з поданням дозволів (ліцензій) та сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання іноземного сертифіката, у випадках, установлених законодавством для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до положень цього Закону звільняються від оподаткування при ввезенні на митну територію України громадянами в супроводжуваному багажі:

- товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50кг;

- горілчані вироби у кількості 1 л, вино – 2 л, пиво – 5 л, тютюнові вироби – 200 цигарок (або 200 г цих виробів);

- особисті речі тощо

Митне оформлення й оподаткування товарів в залежності від способу їх переміщення громадянами наведена в таблиці:

Спосіб переміщення Умови переміщення Порядок декларування Порядок оподаткування
Супроводжуваний багаж Сумарна митна вартість всіх товарів до 1000 євро та/або загальна вага до 100 кг Письмове декларування, в порядку, передбаченому для громадян Ввізне мито – 20 %; Акцизний податок (якщо передбачений); Податок на додану вартість – 20 %
Несупроводжуваний багаж
Міжнародні поштові відправлення
Міжнародні експрес відправлення
Вантажні відправлення Сумарна митна вартість всіх товарів до 1000 євро та загальна вага до 100 кг Ввізне мито – за повними ставками Митного тарифу України; Акцизний податок (якщо передбачений); Податок на додану вартість – 20 %.
Супроводжуваний багаж Сумарна митна вартість всіх товарів понад 1000 євро та/або загальна вага перевищує 100 кг Письмове декларування, в порядку, передбаченому для суб’єктів ЗЕД (з поданням дозвільних документів) Ввізне мито – за повними ставками Митного тарифу України; Акцизний податок (якщо передбачений); Податок на додану вартість – 20 %
Несупроводжуваний багаж
Міжнародні поштові відправлення
Міжнародні експрес відправлення
Вантажні відправлення

Перелік предметів, віднесених до особистих речей громадян, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.01 № 1652 „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України продуктів харчування для власного споживання та перелік предметів, що не можуть бути віднесені до особистих речей громадян”. Цим переліком до особистих речей громадян віднесено:

1. Особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, які були в користуванні.

2. Предмети, такі як одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають, як правило, ознаки таких, які були у користуванні, або нові, що ввозяться, як правило, в одному екземплярі (комплекті).

3. Предмети особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки.

4. Індивідуальне письмове та канцелярське приладдя.

5. Фотоапарат, кіно- та відеокамера, приладдя до них.

6. Бінокль.

7. Переносний музичний інструмент.

8. Переносний звуковідтворювальний пристрій (магнітофон, диктофон тощо) з плівками, платівками та дисками.

9. Переносний радіоприймач.

10. Переносний телевізор.

11. Переносний персональний комп’ютер та приладдя до нього.

12. Калькулятор, електронна записна книжка.

13. Індивідуальні портативні медичні прилади для забезпечення життєдіяльності людини та для контролю за її станом, що мають ознаки таких, які були в користуванні.

14. Стільниковий, мобільний телефон, пейджер.

15. Дитяча коляска.

16. Інвалідна коляска.

17. Спортивне спорядження – велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу та віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.

18. Лікарські засоби, що переміщуються через митний кордон України в порядку та обсягах, які визначаються МОЗ.

19. Речі, призначені для облаштування житла та забезпечення життєдіяльності громадян, які перебували за кордоном у довготермінових відрядженнях.

20. Інші предмети першої потреби, які є власністю громадянина і призначені виключно для забезпечення його життєдіяльності та власного користування, не є товаром і не призначені для відчуження або передачі іншим особам та відповідають меті перебування за кордоном.

До особистих речей громадян не можуть бути віднесені інші предмети, крім тих, які зазначені в переліку.

Статтею 9 Закону встановленні обмеження щодо ввезення громадянами товарів на митну територію України. Відповідно до вимог якої пропуск на митну територію України сільськогосподарської продукції, що підпадає під визначення першої – двадцять четвертої груп Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що ввозиться громадянами, в будь-яких обсягах не дозволяється.

Це обмеження не поширюється, зокрема, на:

- лікеро-горілчані вироби у кількості 1 л, вино – 2 л, пиво – 5 л та тютюнові вироби в – 200 цигарок (або 200 г цих виробів), які ввозяться в особистому багажі громадянами;

- продукти харчування для власного споживання на загальну суму до 50 євро на одну особу, що ввозяться в таких обсягах:

- в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, – у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує двох кілограмів, кожного найменування на одну особу;

- без упаковки – у кількості, що не перевищує двох кілограмів кожного найменування на одну особу;

- без упаковки – неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж одиниця кожного найменування на одну особу.

Не підлягають пропуску через митний кордон України:

- товари, що можуть завдати шкоди здоров’ю або загрожувати життю населення та тваринному світу чи призвести до заподіяння шкоди довкіллю;

- літературні та художні твори, поліграфічна та інша друкована продукція, кіно-, фото-, аудіо- та відеоматеріали, що пропагують війну, жорстокість, порнографію, расову, етнічну або релігійну ворожнечу, закликають до насильницького повалення конституційного ладу в Україні;

- товари та особисті речі, на пропуск яких потрібні дозволи інших державних установ, без наявності цих дозволів. Перелік цих товарів та особистих речей визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з вимогами статті 97 Митного кодексу України порядок переміщення через митний кордон України валютних цінностей встановлюється Національним банком України.

Постанова Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 „Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України”, встановлює для резидентів і нерезидентів порядок переміщення (увезення, вивезення, пересилання) готівки і банківських металів через митний кордон України.


Читайте також:

  1. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  2. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  3. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  4. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  5. VII. За видами товарів і послуг
  6. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  7. Автомати для продажу штучних товарів
  8. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  9. Аналіз міжринкової взаємодії товарів і грошей
  10. Аналіз ризику через моделювання.
  11. Аналізцін і товарівконкурентів
  12. Асортимент шкільних товарів




Переглядів: 1054

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зони митного контролю. | Увезення в Україну та вивезення за межі України готівки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.