Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Трифазні електричні кола

 

В сучасних умовах для промислових потреб виробляється, передається і розподіляється енергія багатофазної системи синусоїдних струмів.

Багатофазною електричною системою називають сукупність декількох електричних кіл, в яких діють періодичні ЕРС однієї частоти та однакової напруги, створені спільним джерелом електричної енергії і зсунуті між собою за фазою. Найбільше розповсюдження серед багатофазних електричних систем у промисловості отримала трифазна система, де джерелом електричної енергії є трифазний синхронний генератор. На практиці її використовують для живлення як трифазних, так і однофазних споживачів. Якщо ж повернутися до моделі пристрою отримання однофазного змінного струму, яку було розглянуто вище (рис. 2.3), то для отримання трифазного струму потрібно було б на одній осі пристрою розташувати три електрично незв’язані між собою рамки, площини яких зсунуті у просторі одна відносно одної за колом обертання.

Окремі електричні кола, які входять до складу такої системи називають фазами. На електричних схемах їх позначають великими буквами латинського алфавіту, наприклад для трифазної системи: А, В, С. На розподільчих пунктах шини трифазної системи виділяють відповідним кольором: фаза А – жовтим, В – зеленим, С – червоним.

Багатофазні (трифазні) електричні системи поділяють на симетричні і несиметричні; врівноважені і неврівноважені; зв’язані і незв’язані.

Симетричною багатофазною (трифазною) системою ЕРС (струмів) називають електричну систему, в якій генераторні ЕРС (струми) всіх фаз однакові між собою по величині і зсунуті за фазою одна відносно іншої на однаковий кут a.

,

де m – кількість фаз у багатофазній системі.

З рівняння випливає, що в трифазній симетричній системі, де m = 3, фазні ЕРС (рис. 3.1) зсунуті між собою на a = 2p/3 (тобто на 120°) і їх миттєві значення можна записати так:

;

;

.

При цьому комплекси діючих значень цих ЕРС будуть:

;

;

.

Якщо система не відповідає вказаним вище умовам, то її називають несиметричною.

Врівноваженою трифазною називають систему, в якій діє симетрична система генераторних ЕРС та у якої комплекси опорів навантаження фаз однакові – Zа = Zв = Zс. За цих умов миттєва потужність такої системи не змінюється у часі і є величиною сталою. Це є визначальною перевагою трифазних систем у порівнянні з однофазними. Якщо система не відповідає вказаним умовам то її називають неврівноваженою.

Систему, у якій фази електрично не зв’язані між собою, називають незв’язаною. Якщо окремі фази джерела зв’язані між собою в електричному відношенні і з’єднані з зв’язаними фазами споживача, то таку систему називають зв’язаною.

Зазначимо, що у силовій електроенергетиці використовують тільки зв’язані системи, де фази джерела і фази споживача з’єднують у зірку Y або у трикутник D. При цьому, схема з’єднання фаз джерела (обмоток генератора) не залежить від схеми з’єднання опорів споживача і навпаки. Всього, комбінацій з’єднання фаз джерела і споживача може бути п’ять:D–D; D–Y; Y–D; Y–Y; Y–0–Y. Остання із схем з’єднання фаз джерела і споживача – зірка-зірка з нейтральним (нульовим) проводом, є чотирипровідною схемою, решта – трипровідні схеми.

 


Читайте також:

  1. Б- не збуджена ділянка мембрани , на яку діють електричні струми збудженої ділянки. Стрілками показано напрям струмів, кружечками – дійсне переміщення іонів.
  2. Багатоконтурні лінійні електричні ланцюги
  3. БІОЕЛЕКТРИЧНІ ПОТЕНЦІАЛИ
  4. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
  5. Біоелектричні явища і збудження в тканинах.
  6. ВНУТРІШНЬОЗАВОДСЬКІ ЕЛЕКТРИЧНІ МЕРЕЖІ.
  7. Діелектричні втрати
  8. ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВТРАТИ
  9. Діелектричні втрати
  10. Діелектричні втрати в газах
  11. Діелектричні втрати в рідких діелектриках
  12. Діелектричні втрати у твердих діелектриках




Переглядів: 2339

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Облік податкових платежів до бюджетів. | З’єднання у зірку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.