Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Процеси функціонування і розвитку, регламентація режимів запобігання і ліквідація НС.

Серед проблем, що вимагають першочергового розв’язання, особливе місце посідає проблема стійкого функціонування об’єктів народного господарювання, особливо в умовах НС.

Розвиток науково – технічного прогресу в Україні, реалізація великомасштабних проектів пов’язані з підвищенням ризику виникнення техногенних та природно - техногенних катастроф з регіональними , національними і глобальними наслідками.

Сьогодні в Україні експлуатуються ядерні реактори, хімічні об’єкти із значними запасами отруйних та вибухонебезпечних речовин. В промисловості значну частину займають потенційно небезпечні виробництва, до яких належать такі об’єкти, де відносно раптове порушення технологічних систем супроводжується тяжкими екологічними і соціально – економічними наслідками.

Потенційно небезпечні об’єкти (ПНО) мають велику питому вагу у структурі промислового виробництва, на які припадає 42% вартості основних промислово – виробничих фондів, більше як 38% обсягу виробництва і 21% працюючих. Щорічно країна втрачає тисячі людей внаслідок аварій на транспорті, у вугільній промисловості, від пожеж. Суттєве підвищення ризику виникнення НС в Україні пов’язане також і з тим, що найбільш небезпечні технічні системи і об’єкти розміщені,як правило, в місцях найбільшої концентрації людей. Внаслідок диспропорції в розміщенні продуктивних сил, які допускались протягом багатьох років, територія нашої країни зазнала значних техногенних навантажень. Ці навантаження ускладнюють функціонування техносфери і супроводжуються посиленням антропогенної дії на природне середовище [37].

Ефективність економіки держави залежить від того,наскільки окремі галуз, підприємства народного господарства здатні стійко працювати не тільки в звичайних умовах, а й в умовах надзвичайних ситуацій.

Значні руйнування, пожежі та втрати серед населення,викликані наслідками надзвичайних ситуацій, можуть стати причиною значного скорочення випуску продукції, а отже, і зниження економічного потенціалу держави.

Це вимагає завчасного вжиття заходів щодо забезпечення стійкого функціонування об’єктів на випадок виникнення НС та максимальне запобігання і ліквідації цих НС.

Структурно – функціональна схема державного управління безпекою та захистом населення від НС в Україні наведена на рис.8.1

 

 

 



Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  3. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  4. Алгоритм запобігання тупиків
  5. Блок 1. Соціально-демографічні та міграційні процеси.
  6. Бюджетні установи отримують кошти на своє функціонування з бюджету виключно на основі фінансових документів, які називаються кошторисами.
  7. Вади розвитку – це порушення внутрішньоутробного розвитку, відхилення від нормальної будови організму. Найлегші ступені вад розвитку називають аномаліями, найважчі – потворністю.
  8. Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.
  9. Валютний ринок, основи його функціонування. Основні види валютних операцій
  10. Вибір режимів обробки заготовки різанням
  11. Вибір схеми підключення абонентів залежно від режимів тиску.
  12. Вимоги до режимів праці і відпочинку та профілактичних медичних оглядів




Переглядів: 538

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структуру органів управління безпекою та захистом у НС. | Стаття 7. Права та обов'язки відправника у сфері перевезення небезпечних вантажів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.