Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Контрольні запитання.

Здійснення карантинних та інших санітарно-протиепідемічних заходів. Технічні засоби і способи проведення дезактивації, дегазації та дезінфекції території, техніки, транспорту, будівель, приміщень та засобів захисту продовольства, води, фуражу.

Карантин– це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Дезінфекційні заходи (дезінфекція, дезінсекція, дератизація) – це заходи щодо знищення у середовищі життєдіяльності людини збудників інфекційних хвороб (дезінфекція) та їх переносників – комах (дезінсекція) і гризунів (дератизація).

Санітарно-протиепідемічні правила і норми – це нормативно-правові акти (накази, інструкції, правила, положення тощо) спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров’я, вимоги яких спрямовані на запобігання виникненню та поширенню інфекційних хвороб [44].

Відомо [37], що внаслідок виникнення НС мирного (воєнного) часу люди, будівлі, споруди, територія, вода, продукти харчування, сировина можуть бути заражені радіоактивними, отруйними речовинами і бактеріальними засобами.

Спеціальна обробкає складовою частиною ліквідації наслідків масового ураження і являє собою комплекс заходів, що проводиться з метою відновлення готовності транспортних засобів, техніки, спеціальних формувань і населення.

Спеціальна обробка включає комплекс робіт із знезараження різних поверхонь технічних засобів і санітарної обробки населення.

Знезараження –це виконання робіт з дезактивації, дегазації і дезінфекції заражених поверхонь.

Дезактивація – це видалення радіоактивних речовин (РР) із забруднених поверхонь транспортних засобів і техніки, будівель і споруд, території, одягу і засобів індивідуального захисту виконується у випадках коли ступінь забруднення перевищує допустимі норми ( 200 мР/год і більше ). Вона проводиться водою під тиском 2-3 атмосфери , або обробкоюдезактивуючими речовинами, протиранням ганчірками, що змочені в бензині, дизельному паливі. Обробка може проводитись газокрапельним потоком.

Дезактивація будівель і спорудпроводиться змиванням водою. Злив починається з даху і ведеться зверху вниз. Особливо ретельно миються : вікна, двері, нижні поверхи будівлі. Для недопущення потрапляння зараженої води у внутрішні приміщення, слід щільно закрити двері, вікна, вентиляційні отвори та ін.

Дезактивація поділяється:на часткову і повну. Проводитьсявона в основному двома способами: механічним і фізико-хімічним.

Дезактивацію транспортних засобів і техніки проводятьіз застосуванням 0,15% розчину СФ-2 у воді (влітку) або аміачні води для підвищення ефективності змивання РР застосовуютьповерхнево-активні і комплексоутворюючі речовини, кислоти і луги. Саме до перших належить порошок СФ-2 і препарати ОП-1, ОП-10; до других фосфати натрію і лимонної кислоти, солі цих кислот.

Дезактивацію внутрішніх приміщень проводитьсяобмітанням віниками і щітками та протиранням вогкими ганчірками. Підлога миється теплою водою з милом, шампунями або 2-3% содовим розчином.

Ділянки з твердим покриттям (бетон, асфальт) змиваються струменем води під великим тиском за допомогою поливальних машин. Ділянки, які не мають твердого покриття дезактивуються шляхом зрізання забрудненого шару грунту завтовшки 5-10 см бульдозерами , грейдерами, а засипання забруднених ділянок території шаром незараженого грунту завтовшки 8-10 см; переорюванням забрудненої території на глибину до 20 см, взимку зрізанням верхнього шару снігу до 20 см чи сколюванням ожеледі, льоду.

Продукти і харчова сировина дезактивується шляхом заміни забрудненої тари або обробки, а також зняттям забрудненого шару. Олію, жири відстоюють протягом 3-5 днів. Овочі промивають водою. Забруднена їжа та хліб знищується.

Дегазація –це розклад отруйних речовин до нетоксичних продуктів і видалення їх із заражених поверхонь з метою зниження ступеня зараженості до допустимих норм. Проводиться за допомогою спеціальних технічних засобів, поливомийних машин із застосуванням дегазуючих речовин, води, органічних розчинників, миючих засобів. За відсутністю розчинів ОР змивають розчинниками (бензин, гас, дизпаливо).

Розчинниками можуть бути як вода так і органічні рідини (дихлоретан, трихлоретан, бензин та ін.). Дегазація може проводиться за допомогою хімічного або механічного способів. Хімічний спосіб здійснюється шляхом поливання дегазуючими розчинами. Механічний спосіб – зрізання і видалення верхнього шару грунту за допомогою грейдера на 7-8 см, пористого снігу до

20 см або ізоляції зараженої поверхні з використанням настилів : соломи, очерету, гілок, дощок та ін. Дегазація території з твердим покриттям проводиться обробкою розчином хлорного вапна.

Дезінфекція – це знищення у зовнішньому середовищі збудників заразних хвороб як це наведено вище. Дезінфекція передбачає :

1) дезінфекцію-знищення хвороботворних мікроорганізмів;

2) дезінсекцію-знищення комах, збудників інфекційних захворювань;

3) дератизацію-знищення гризунів, що є переносниками інфекційних захворювань.

Дезінсекцію і дератизацію на місцевості проводять пропалюванням поверхневого шару грунту і випалюванням рослинності – інсектицидами, що розпилюють з літаків і гелікоптерів, аерозольних машин, ранцевих дегазаційних приладів і аерозольних балонів.

В житлових приміщеннях комах знищують дезінсекційними порошками, аерозолями та розчинами (дихлофос, хлорофос та ін.). Дезінфекцію проводять наступними способами: хімічним, фізичним, механічним і комбінованим. Фізичний спосіб дезінфекції –це кип’ятіння білизни, посуду, предметів догляду за хворим та ін. Механічний спосіб дезінфекції – здійснюється тими ж методами і заходами що і дегазація, і передбачає видалення зараженого шару грунту. Хімічний спосіб дезінфекції –здійснюється поливанням споруд і території суспензіями : 2/3 основної солі гіпохлориду кальцію з вмістом 5-6 % активного хлору. Знезараження на об’єктах, в тому числі і в лікувальних закладах, проводиться персоналом об’єкту. Робочі місця дезінфікуються самими робітниками.

Санітарна обробка населенняподіляється на часткову і повну. Під частковою обробкоюрозуміється механічне очищення і обробка відкритих ділянок шкіри, зовнішніх поверхонь, одягу, взуття, засобів індивідуального захисту або протирання за допомогою індивідуальних протихімічних пакетів.

Повна санітарна обробка –знезараження тіла людини дезінфікуючою рецептурою обмивання людей зі зміною білизни і одягу, дезінфекції, (дезінсекції) знятого одягу. Повну санітарну обробку утворюють на базі лазень, душових, а також на спеціальних обмивальних майданчиках, що розгортається в польових умовах. Профілактичні дезінфекційні заходи в навчальних закладах, в місцях масового відпочинку, будівлях і спорудах – проводяться не рідше двох разів на рік – навесні та восени, за відповідним договором.

 


Читайте також:

 1. Грошові кошти — готівка, кошти на рахунках у банку та депозити до запитання.
 2. Дайте відповіді на контрольні питання
 3. Запитання.
 4. Запитання.
 5. Запитання.
 6. ІІ. Контрольні запитання
 7. ІІ. ТЕСТОВІ КОНТРОЛЬНІ РОБОТИ.
 8. Індивідуальний метод обліку кількості знесених яєць проводять у селекційних стадах, застосовують для цього контрольні гнізда, або утримання в індивідуальних клітках.
 9. Конденсатозбірники і контрольні трубки
 10. Контрольні відповіді до задач
 11. Контрольні відповіді до задач
 12. Контрольні відповіді до тестів
Переглядів: 814

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація взаємодії сил при проведенні аварійно-рятувальних робіт та основних видів забезпечення безпеки у зоні НС. | Грошово-кредитна політика України в ринковій економіці.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.