Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Друга група показників (непрямі).

1) Брутто-коефіцієнт відтворення населення- число дівчаток, народжених у середньому однією жінкою до закінчення фертильного віку при збереженні на протязі її життя сучасного рівня народжуваності в кожному віці.

2) Нетто-коефіцієнт відтворення населення- число дівчаток, народжених у середньому однією жінкою впродовж всього життя і які дожили до віку матері, за умови збереження в кожному віці незмінних рівнів народжуваності і смертності даного періоду.

Даний коефіцієнт характеризує ступінь заміщення покоління жінок їх доньками при тривалому збереженні існуючих рівнів не тільки народжуваності, а й смертності. Розрахункова формула показника пов'язана з таблицями вікової смертності (дожиття) для жіночого населення, і приведена у спеціальних посібниках. Нетто-коефіцієнт, більший 1, говорить про розширене відтворення населення, менший 1 - про те, що дане населення не може відтворити себе в наступному поколінні, що веде до депопуляції. В Україні цей показник в межах 2007р. -0,61, у 2008р. -0,61.

3)Коефіцієнт шлюбного народження- відношення числа народжених у шлюбі до числа заміжніх жінок у фертильному (15-49 років) віці за певний проміжок часу.

4)Загальний коефіцієнт шлюбності (коефіцієнт шлюбності)- відношення кількості укладених шлюбів за певний період до середньорічної чисельності населення за цей період. Вираховується в проміле (%о).

5)Спеціальний коефіцієнт шлюбності- відношення кількості укладених шлюбів за певний період до середньорічної чисельності населення у шлюбному віці (16 років і старше).

Загальний коефіцієнт розлучень- відношення кількості розлучень за рік на 1000 осіб середньорічної кількості населення.

- Вікові коефіцієнти розлучень- відношення кількості розлучень за рік до середньорічної чисельності населення у шлюбному віці (16 років і старше).

- Спеціальний коефіцієнт розлучень- відношення кількості розлучень за рік до кількості шлюбів, що могли би бути розірвані (кількість існуючих шлюбів).

Середній розмірсім’ї - відношення кількості членів усіх сімей до загальної кількості сімей.

-Коефіцієнт сімейності- відношення кількості сімей до кількості членів усіх сімей. у

Показник сімейного навантаження- кількість осіб^ яких утримує працездатна особа.

Сальдо міграції- кількість населення, що прибуло і вибуло з даного місця. Сальдо позитивне годі, коли кількість прибулих є більшою за кількість вибулих.

Для покращення ситуації та поверненню мігрантів є покращення економічної ситуації в країні. Особливо актуальною є внутрішня міграція населення. Це насамперед стосується міграційних потоків місто-село. Необхідно скерувати потоки мігрантів у сільську місцевість населення репродуктивного віку. Для цього необхідно покращити умови проживання у сільській місцевості та забезпечити населення пропозицією праці.

Очікувана тривалість майбутнього життя— число років, яке в середньому належить прожити даному поколінню народжених або числа однолітків певного віку, якщо припустити, що протягом усього їхнього життя смертність в кожній віковій групі буде такою, як у роки, для яких обчислено показник. Іншими словами, показник виражається кількістю років, які проживе покоління дітей, що народилися у цьому році, за умови, що протягом всього життя покоління рівні смертності в усіх вікових групах будуть залишатися незмінними. Порогове значення цього показника становить 70 років. Значення цього показника у 2007 та 2008 роках становить 68,1. Показник розраховується на підставі таблиць дожиття (смертності) з урахуванням показників смертності в усіх вікових групах. Розрахунок показника ведеться органами державної статистики. Показник знаходиться в «зоні контролю» міжнародних організацій як індикатор соціально-економічного розвитку будь-якої держави.

Коефіцієнт демографічного навантаженняхарактеризує кількість непрацездатного населення на кожні 1000 осіб працездатного віку.

Слід зазначити, усі названі вище показники демографічних загроз є, незважаючи на складність або простоту їх розрахунку, територіальними. Разом з тим, наведені показники доцільно розраховувати для кожного регіону, для міського й сільського населення. Порогове значення цього показника 60 років. В Україні він становив у 2007 - 65,02, у 2008 - 65,02.

Депопуля́ція

систематичне зменшення абсолютної чисельності населення будь-якої країни або території як наслідок звуженого відтворення населення, коли наступні покоління чисельно менше за попередніх (смертність перевищує народжуваність, висока еміграція, існують обставини, що викликають великі втрати людей, наприклад, війна), тобто під час депопуляції спостерігається спад населення.

Репродуктивна система складається з чоловічих та жіночих статевих органів, але вони самі, без відповідного фізичного й репродуктивного здоров'я, не здатні забезпечити продовження людського роду. Репродуктивне здоров'я дає можливість людям мати повноцінних нащадків. Репродуктивна функція проявляється лише в певному віці, який є досить обмеженим, особливо з урахуванням сучасних екологічних обставин, здатних впливати на стан і функцію статевих органів та викликати мутації у геномі всіх клітин. Лише фізично, духовно й репродуктивно здорові люди можуть мати життєздатних, повноцінних нащадків.

Реадмісія(від англійського дієслова to readmit – приймати назад) – це взаємні зобов’язання держав, які закріплюються в міжнародних угодах, прийняти назад власних громадян, а також громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно прибули на територію однієї із Договірних Сторін, або прибувши законно втратили підстави для легального перебування.

Ферти́льність (лат. fertilis (родючий)) (також родючість, плодючість, здатність до відтворення потомства) — здатність зрілого організму давати нащадків, плоди, родючість, плодоносність, плодовитість, репродуктивна здатність. Протилежне поняття — стерильність.

 

 


Читайте також:

  1. I. Грецький період (друга половина VII — середина
  2. IV група- показники надійності підприємства
  3. А група
  4. А група
  5. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку
  6. Аналіз макроекономічних показників
  7. Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності підприємств будіндустрії
  8. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  9. Аналіз показників прибутковості та рентабельності підприємства
  10. Аналіз показників рентабельності.
  11. Аналіз показників складу, структури й технічного стану основних фондів.
  12. Аналіз ризикованості підприємства на основі показників фінансового стану.




Переглядів: 987

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Додаток 3 | Зарубіжний досвід управління персоналом.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.