Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ГЕШТАЛЬТ - терапія

ГЕШТАЛЬТ - функціональна структура, що за властивими їй законами, упорядковує різноманіття окремих явищ. Термін запропонований гештальт-психологією і є одним із основних понять. Спочатку застосовувався до опису психіки, але пізніше розповсюдився на область фізичних, фізіологічних, соціальних і інших явищ.

ГЕШТАЛЬТ-ГРУПА - групи, утворювані з метою психотерапевтичної дії при гештальт-терапії.

ГЕШТАЛЬТ-ПСИХОЛОГІЯ (гештальтизм) - напрям в західній психології, який виник в Німеччині в першій третині XX ст. На думку її теоретиків, предмети, що становлять наше оточення, сприймаються відчуттями не у вигляді окремих об'єктів, які повинні інтегруватися або свідомістю, як вважають структуралісти, або механізмами обумовлення, як стверджують біхевіорісти. Світ складається з організованих форм, і сприйняття світу теж організований: тобто, сприймається як організоване ціле, а не просто сума його частин.. Отже, сприйняття не зводиться до суми відчуттів, властивості фігури не описуються через властивості частин. Суб'єктивні переживання є всього лише феноменальним вираженням різних електричних процесів в мозку головному. По аналогії з електромагнітними полями у фізиці, свідомість в гештальт-психології розуміється як динамічне ціле - поле, в якому кожен об’єкт взаємодіє зі всіма іншими. Найвідоміші гештальт-психологи, це М. Вертхаймер, В. Келер, Д. Коффка. Близькі гештальт-психології загальнонаукові позиції займали: 1) К. Левин і його школа, що розповсюдили принцип системності і ідею пріоритету цілого в динаміці психічних утворень на мотивацію людської поведінки; 2) К. Гольдштейн - прихильник холізму в патопсихології; 3) Ф. Хайдер, що ввів поняття про гештальте в психологію соціальну для пояснення міжособистісного сприйняття.

ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ - Заснував- німецько-американський психолог Ф. Перлз (Перлі). Хоча він був супротивником створення теорій, проте сформулював ряд положень, щоб не припустити перетворення гештальт-терапії в простий набір прийомів. Принцип цілісності їм розповсюджується на проблему співвідношення між психічною і фізичною дійсністю. Будь-який аспект поведінки - прояв цілісного буття людини. Крім того, ідея цілісності означає розуміння індивіда як частини більш широкого поля, що включає також середовище. Але в цій єдності позначається контактна межа між індивідом і середовищем: у здорового вона рухлива, допускаючи і контакт з середовищем, і відхід від неї. Контакт - це формування гештальта, відхід - завершення. Проблема невротика в тому, що він знаходиться в ситуації незавершених гештальтів - незакінчених, невідреагованих проблем, що примушує його жити не тут – і - тепер, а орієнтуватися на минуле або йти в світ фантазій. Головне - це усвідомлення того, що і як відбувається, а не пошук причин того, що відбувається. Головна перешкода на шляху особистісного зростання - незавершеність, невідреагованих ситуацій минулого, а також – страх тієї пустки, що виникає, коли людина позбавляється звичних поведінкових кліше і ігор (ролей), де вона прикидається такою, якою хотіла би бути.

Психодрама (соціодрама)

1. Як підхід до психологічної корекції - пов'язана з ім'ям Дж. Моренно, якого багато хто вважає засновником групової психотерапії. Він трактував цей метод і як засіб вирішення соціальних проблем.

Один з перших видів групової психотерапії . Проводиться як подібно до імпровізованої театральної постановки за сюжетом історії, яку розповідає один з учасників групи, де клієнти поперемінно виступають як актори і глядачі, причому їх ролі спрямовані на моделювання життєвих ситуацій, що мають особистий сенс для учасників, на моделювання життєво важливих для них ситуацій.

2. З іншої точки зору психодрама розглядається як одна з проективних методик, що відноситься до групи методик катарсису.

Мета психодрами - діагностика і терапія неадекватних емоційних станів і реакцій, їх усунення, відпрацювання соціальної перцепції, поглиблення самопізнання.

В психодрамі зазвичай виділяються такі фази, як розминка, дія та інтеграція (обговорення). Власне дія як бажаний кінцевий результат припускає досягнення максимально можливого катарсису, пізнання і осяяння.

Для психодрами важлива спонтанність, активність, імпровізаційність поведінки. Вона застосовується при неврозах, у тому числі дитячих; при захворюваннях психосоматичних і алкоголізмі; при загостренні психопатій і девіантній поведінці підлітків. Можлива сімейна психодрама.


Читайте також:

  1. Аверсивна терапія і символічна економія
  2. Арт-терапія в роботі з дітьми, які перенесли сексуальне насильство
  3. Арт-терапія в роботі з правопорушниками
  4. Генна терапія
  5. Дезінтоксикаційна терапія
  6. Директивна і недирективна ігротерапія
  7. Замісна терапія природженого гіпотиреозу проводиться протягом усього життя.
  8. ІМУНОТЕРАПІЯ ХВОРИХ ЗЛОЯКІСНИМИ НОВОУТВОРАМИ
  9. Індивідуальна і групова ігротерапія
  10. Індивідуальна та групова ігротерапія. Вимоги до формування ігротерапевтичних груп.
  11. КАЗКОТЕРАПІЯ




Переглядів: 1349

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Протипоказання для застосування символдрами | Атрибути тренінгу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.