Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Піонер українського хокею в Австралії - Омелян Бучацький

Видатні діячі спортивного руху української діаспори.

Роль української діаспори у становленні НОК України.

Західна українська спортивна діаспора відіграла суттєву роль у становленні сучасного спортивного руху в Україні та входженні нашої держави на міжнародну спортивну та олімпійську арену.

З проголошенням НОК України УСЦАК та інші структури українського діаспорного спорту відразу налагодили тісну співпрацю з керівниками українського спорту.

У 1991 р. Україна стала незалежною державою. Цей факт отримав своє відлуння і на американському континенті. УСЦАК бере на себе почесну, довгоочікувану, але разом з тим надзвичайно відповідальну місію, яка передбачає відродження спорту в Україні, визнання українських спортсменів у світі. Провід УСЦАК почав тісно співпрацювати з НОК України, Міністерством молоді та спорту, Українською Спортивною Асоціацією (Львів), федераціями України з окремих видів спорту та іншими спортивними організаціями України. Важливим кроком УСЦАК в даному напрямку стало заснування «Фонду відродження спорту в Україні», завдяки якому УСЦАКом були сплачені дуже великі кошти до понад 30-ти Міжнародних федерацій і асоціацій для того, щоб Українські федерації змогли увійти до них рівноправними членами. Віншуванням кропіткої праці УСЦАК в останньому десятиріччі є Ігри Олімпіади 1996 в Атланті, для підготовки до якої збірній команді України були створені належні умови саме Проводом УСЦАК. Постійну опіку і допомогу члени збірної України відчували і під час проходження Олімпіади. А 10-те місце України серед 197 країн світу - це успіх, як українських спортсменів, тренерів, керівників, так і усієї української громади в США і Канаді.

Не меншу допомогу було надано українцями в діаспорі при підготовці наших збірних до Ігор в Нагано та Сіднеї.

Україна відчула суттєву фінансову допомогу, допомогу у медичному і матеріально-технічному забезпечені національних збірних команд, волонтерську та моральну підтримку на міжнародних змаганнях.

Омелян Бучацький народився 20 березня 1918 року у сім’ї священика Олександра Бучацького і Марії Сосенко у м. Львові. Завдяки батькові, який був великим прихильником спорту, Омелян ще змалку почав займатися спортивними іграми : футболом, хокеєм, баскетболом, настільним тенісом.

З 1928 року О.Бучацький активно займається хокеєм. З 1934 року відбувається велика подія у хокейній кар’єрі Омеляна Бучацького - він грає за команду своєї мрії СТ «Україна».

У 1936 році опиняється у професійному польському клубі «Сілесія» (Катовіце). Провівши ряд матчів за цей клуб, за свою яскраву гру обирається на матч 50 кращих гравців Ліґи Північної і Південної Польщі.

Закінчивши в 1936 р. Академічну гімназію у Львові, викладає до 1939 р. право у Львівському державному університеті ім. І. Франка. Від 1939 р. до 1941 р. викладав в Торговому інституті.

В 1938 р. вперше публікується у львівському журналі «Змаг».

22 лютого 1944 року одружився з Лесею Боднар. В липні 1944 року з дружиною виїхав до Словаччини, де професійно грає до 1945 року. З 1945 р. продовжує спортивну діяльність в УСТ «Лев». У 1948 році перебирається до Австрії, де стає граючим тренером команди IEV (Інсбрук), в якій грає і працює до 1950 року. У 1948 році приймає австрійське громадянство і грає за збірну Австрії на чемпіонаті світу в Стокгольмі. В цей період живе у перехідному таборі Міттенвальд (Німеччина) і виступає за команду «Довбуш», яку вважає найбільш екстраординарною серед усіх за які він виступав. Був членом Ради Фізичної Культури (РФК) у Німеччині.

У 1950 році О. Бучацький емігрує до Австралії. У цій країні продовжив свою хокейну кар’єру у клубі «Леви» (Сідней). Організовує команду європейських футболістів “Бомберс”. До сьогоднішнього дня рекорд тривалості хокейної кар’єри (до 51 року) Омеляна Бучацького виглядає унікальним.

Активний член в суспільному житті українців Австралії, О.Бучацький написав біля 1000 статей, був співредактором різних альманахів: «РФК» (Баварія), «Вільна думка» (Сідней), четвертого тому «Енциклопедії Української Діаспори - Австралія», «Українці в Австралії» (другий том).

Помер Омелян Бучацький 1 вересня 1997 року у Сіднеї.

На думку багатьох дослідників спортивного руху української діаспори Омелян Бучацький був одним з кращих українських хокеїстів довоєнного періоду. Разом з тим це була яскрава незабутня постать у розвитку українського спорту далекого від нас австралійського континенту.


Читайте також:

  1. Антифеодальна боротьба українського народу
  2. Боротьба українського козацтва проти турецько-татарської агресії.
  3. Боротьба українського народу за національну освіту й рідну мову
  4. Боротьба українського народу проти німецько-австрійської окупації та гетьманату.
  5. Боротьба, яка розпочалася в середині XVII ст. на українських землях, насамперед мала на меті звільнення українського народу з-під панування Речі Посполитої.
  6. Брестська церковна унія і її наслідку для українського народу.
  7. В українському інформаційному просторі аналітична журналістика також повинна відіграти вже зараз видатну роль: збудувати духовну будівлю українського національного світу.
  8. В чому була провідна роль української шляхти як верхівки українського суспільства в політичному житті XIV-XVI ст.
  9. Вивіз давальницької сировини українського замовника за межі митної території україни і ввіз в україну готової продукції
  10. Види українського козацтва
  11. Визвольна революція українського народу сер. 17 століття. Воєнні дії 1648-1649 р.р.
  12. Визначте місце України в планах імперіалістичних держав напередодні та на початку Першої Світової війни. В чому полягала трагедія українського народу в цій війні?




Переглядів: 519

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Діяльність Української Спортової Централі Америки і Канади. | Євстахій (Стах) Габа

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.