Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Форми деформації правосвідомості у сучасній Україні та напрями їх подолання.

Правова ідеологія та правова психологія.

Декілька істотних ознак, що характеризують правову ідеологію: науковість, класовість (корпоративність), народність, об'єктивність, партійність, реальність, можливість концептуального осмислення і виразу корінних інтересів і цілей класу (корпорації, всього суспільства), спрямованість на реалізацію своїх можливостей через різні форми свідомості, щоб стати мотивом практичної діяльності певного народу.

Без політико-правової ідеології неможливе сучасне цивілізоване суспільство. Для України правова ідеологія зараз набуває особливого значення.

Одним із важливих компонентів правової свідомості є мова, правова мова, мовна правосвідомість. Це, по-перше, є основою для вивчення правової культури; по-друге, мова передає правові традиції, цінності; по-третє, мова організовує традиційне, істинне сприйняття світу та правового світу. Правова мова відображає правову культуру суспільства, його головні цінності, норми, технологію, спосіб правового життя, виховання (формування) правової свідомості, правових знань та правової компетенції особи (індивіда)-суспільства-держава. Формування правосвідомості особи припускає не просто правову інформованість, оволодіння певною сумою знань, а компетентне розуміння суті правової дійсності, оскільки тільки таке розуміння дозволяє правильно оцінити характер тих або інших явищ правової сфери життєдіяльності суспільства.

Визначальною умовою розвитку правосвідомості є освіта (в тому числі – юридична). Сьогодні може сприяти внутрішній інтеграції галузі вищої юридичної освіти кардинальне оновлення змісту освіти. Нині воно, значною мірою, відстає від глобальних тенденцій розвитку суспільства, від потреб формування вільної особи в умовах демократизації суспільства.

Перепоною розвитку правової системи України є наявність деформацій правової свідомості у сучасному українському суспільстві. Так, антиподом правової культури, деформацією правової свідомості є правовий нігілізм. Найбільш поширеними формами прояву правового нігілізму в Україні є порушення законодавства, негативне ставлення до існуючої системи права, ігнорування вимог Конституції, порушення прав і свобод людини, корупція, недосконалість правотворчості й недоліки в правозастосуванні та правоохоронній діяльності. Ці недоліки заважають демократичним перетворенням у нашому суспільстві, гальмують процес розбудови правової держави, що в сучасних умовах загрожує її політичній незалежності та суверенітету.

Факторами, що підтримують нігілістичні настанови особистості, є відсутність національної правової ідеології, архетипічні характеристики української правосвідомості, адміністративний нігілізм і загальна інституціональна несформованість соціально-правової системи в сучасній Україні.

Подолання негативних явищ у розвитку правової культури та правосвідомості в Україні як ніколи актуальне сьогодні – в умовах інтенсифікації глобалізаційних процесів. Це можна пояснити наступними чинниками:

- зростання необхідності усвідомлення кожним індивідом особливостей власної культури з метою збереження її вихідних цінностей в умовах правової акультурації;

- лише перехід до нового, більш високого рівня, правової свідомості (із збереженням певних національних особливостей, традицій) сприятиме реальній побудові України як правової держави. Відповідно, за таких умов наша країна зможе виступати в якості самостійного члена світової спільноти, що зможе претендувати на належне до себе ставлення;

- реальне реформування правової сфери, впровадження реформ у життя можливе лише за підтримки суспільства, усвідомлення ним необхідності здійснення перетворень. Саме тому належний рівень правової освіти та загальний високий рівень правової свідомості у суспільстві забезпечує стабільний його розвиток.

Підсумовуючи, ми можемо зазначити, що основною тенденцією розвитку національних правових культур в умовах глобалізації є правова акультурація. Правова культура та правосвідомість неподільні між собою, їх функціонування в суспільстві обумовлено взаємовпливом та взаємозалежністю. Особливої уваги у зв’язку з цим потребує питання впровадження правової ідеології, а також посилена увага до проявів деформації правової свідомості.


Читайте також:

  1. IV. Критерій питомої потенціальної енергії деформації формозміни
  2. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  3. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  6. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  10. Адміністративне судочинство в Україні
  11. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  12. Акредитив та його форми




Переглядів: 798

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття правової акультурації та проблема взаємовпливу правових культур. | Тема 6. Договірне регулювання відносин у сфері права інтелектуальної власності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.