Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Самостійне вивчення

Внутрішньоклітинні тільця-включення (елементарні тільця), їх діагностичне значення.4. Культивування і резистентність вірусів. Патогенні властивості вірусів. 5.Інтерферон і противірусний імунітет.6. Діагностика вірусних хвороб.

Фільтрація. Суперцентрифугування.

Для діагностики вірусних хвороб застосовують фільтрацію. Рідини які містять вірус (ексудат, кров, сироватка) пропускають через фільтри певних розмірів з використанням синтетичних смол і полімерних матеріалів. Ультрафільтрація – пропускають рідини через колоїдні фільтри мембранами через точно виміряними найдрібнішими порами. вірус ящуру 8-12 мкм., сказу 100-150 мкм. Суперцентригування – визначають швидкість осідання частинок у полі центрифуги під впливом значної центробіжної сили при 50000 і більше обертів за хвилину.

Вірус, що проник у клітину не можна розпізнати жодним чином. Великі віруси (вірус віспи) можна побачити за допомогою світлового мікроскопа (елементарні тільця). Окремі види вірусів у цитоплазмі чи ядрі ураженої вірусом клітин здатні зумовлювати утворення специфічні для кожного захворювання внутрішньоклітинні включення (сказ – тільця Бабеша Негрі), які більші за вірус і при спец забарвленні видно під звичайним мікроскопом. Це колонії вірусів.

Основною метою культивування віру­сівв умовах лабораторії є потреба розмноження збудника з тим, що розпізнати його за допомогою різних методів. Крім того, культиву­вання здійснюється в разі отримання вірусного матеріалу, необхід­ного для створення діагностиків, вакцин тощо. Культивування віру­сів можливе на чутливих лабораторних тваринах, пташиних ембрі­онах, що розвиваються, або у клітинних культурах. Перевагу віддають клітинним культурам. Стійкість (резистентність) вірусів до висушування, низьких температур, ефіру, хлороформу, спиртів, гліцерину.

Патогенна дія вірусів на організм тварини пов'язана з ушко­дженням чутливих клітин, що супроводжується місцевою та загальною реакціями. У місці розмноження спостерігається руйнування клітин. Вірус спочатку розмножується в місці проникнення (ворота інфекції), потім поширюється з кров'ю, лімфою нервовими волокнами чи іншим шляхом по всьому організму, досягає найчутливіших до нього клітин, де і накопичується у найбільшій концент­рації. У зв'язку з цим розрізняють епітеліотропні, нейротропні, ан­тропні, ентеротропні та пневмотропні віруси.

Тропізм вірусів — патоген­ний фактор. Залежно від інтенсивності руйнування клітин, лока­лізації накопичення вірусу спостерігаються ті чи інші прояви кліні­ки і тяжкість перебігу хвороби та її закінчення. Є віруси, які зумовлюють розвиток пухлинних хвороб. Чимало вірусних інфекцій мають латентний перебіг.

В інфікованому організмі утворюється захисна білкова речовина противірусної дії низької молекулярної ваги – інтерферон. Перешкоджає розмноженню вірусу, діє на нуклеїнову кислоту. Імунітет при вірусних хворобах високо специфічний і в більшості випадках стійкий. При віспі на все життя, при грипі ні. Віруліцидні антитіла утворюються в організмі і нейтралізують патогенну дію вірусу. Приклад – специфічна сироватка.(Ящур).

Діагностика вірусних хвороб здійснюється на виявленні антитіл у патматеріалі за допомогою однієї з серологічних реакцій імунофлюарисценції, дифузної преципітації, реакції зв’язування комплементу.

Шляхом виділення з пат матеріалу збудника та його ідентифікації в одній з серологічних реакцій, встановлення чотирьохразового приросту антитіл у крові тварин що перехворіли. Клініко епізоотичні дані.

Поняття про пріони. Хвороби тварин і людей, які викликають пріони.

Пріони – білкові речовини знаходяться в мозках та нервовому стовбурі. Мають надзвичайно високу стійкість до дії фізичних і хімічних факторів. Викликають захворювання губчаста енцелопатія великої рогатої худоби.

 


Читайте також:

  1. Cтатистичне вивчення причин розлучень.
  2. II. Мета вивчення курсу.
  3. IV. Вивчення нового матеріалу – 20 хв.
  4. IV. Вивчення нового матеріалу.
  5. IV. Вивчення нового матеріалу.
  6. IІІ. Вивченняння нового навчального матеріалу.
  7. V. Вивчення нового матеріалу.
  8. Аксіологічний підхід до вивчення педагогічних явищ.
  9. Вивчення
  10. Вивчення антонімів
  11. Вивчення взаємозв’язків правопорушень з іншими соціальними явищами
  12. Вивчення вогнепальної зброї і наслідків її застосування для вирішен­ня діагностичних та ідентифікаційних завдань.




Переглядів: 709

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття про віруси, їх класифікацію, морфологію та фізіологію. | Патогенність та вірулентність мікробів, їх значення та застосування. 3.Ворота інфекцій та дія мікробів на організми тварин, птахів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.