Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Судові рішення

 

Ст. 38.1.d містить посилання (у російсько- та україномовних варіантах) на «судові рішення» (англ. – «judicial decisions»). На відміну від попередніх, у цьому пункті прямо зазначається, що судові рішення не виступають окремим джерелом, адже мають застосовуватись як «допоміжний засіб для встановлення норм права». Більш того, згідно зі ст. 59 Статуту Міжнародного Суду ООН, рішення Суду обов’язкові виключно у конкретному спорі і лише для сторін цього спору. Це значно обмежує роль судових рішень у порівнянні з тією, що вони мають в англо-американській правовій системі, унеможливлюючи застосування stare desicis, тобто прецедентну систему судочинства[45].

У цьому контексті постає два запитання: які рішення охоплюються терміном «судові рішення» і як вони можуть застосовуватись?

Використаний термін «judicial decisions» може тлумачитись досить широко, охоплюючи як рішення Міжнародного Суду ООН, так і інших міжнародних судових й арбітражних органів, і навіть рішення національних судів. Конкретний вплив того чи іншого рішення залежить від багатьох факторів; щонайменше, від рівня органу, що прийняв рішення, та значення конкретного рішення для розвитку подальшої практики у відповідній сфері. Окрім цього, при вирішені спору можуть братись до уваги рішення національних судів Сторін як такі, що виступають свідченням opinio juris відповідної держави[46]. У кожній із зазначених категорій можна наводити численні приклади рішень, посилання на які використовуються досить часто. Зокрема, такими є рішення Міжнародного Суду ООН у справах про військову та напіввійськову діяльність у та проти Нікарагуа, про дипломатичний та консульський персонал США у Тегерані, про континентальний шельф Північного моря та багато інших; серед міжнародних арбітражних рішень часто звертаються до рішень трибуналу між США та Іраном, Арбітражної комісії з колишньої Югославії; часто можна зустріти звернення до рішень Верховного Суду США[47].

Це означає, зокрема, що Міжнародний Суд ООН ретельно досліджує власну практику при винесенні рішення у подібних справах, чим забезпечується у тому числі й послідовність («спадковість») рішень.

Утім, слід пам’ятати, що відповідні рішення не створюють норми права, а лише застосовуються для визначення належних джерел регулювання. Наприклад, звернення до судових рішень може застосовуватись з метою відшукування попередньо встановленого існування певного звичаю або для посилення аргументації; окрім цього, відомі судові справи можуть виступати наочними прикладами застосування конкретних норм міжнародного права. Водночас, деякі рішення, що традиційно цитуються, або, частіше, обґрунтування при прийнятті таких рішень, були настільки важливими для розвитку відповідної галузі, що вийшли за межі традиційного тлумачення вже існуючих норм права[48]. Саме тому досить популярною відповіддю не обмежених жорстким позитивізмом юристів-міжнародників на запитання про існування прецеденту у міжнародному праві є «юридично він не існує, але практично – майже так».

Однак, ще раз слід підкреслити, що це не означає існування прецеденту як окремого джерела міжнародного права, а радше повинно спонукати студентів докладніше вивчати практику міжнародних судових і арбітражних органів для більш глибокого розуміння сутності міжнародного права та механізмів його застосування.

 


Читайте також:

  1. Алгоритм прийняття рішення при прийманні сигналів з випадковою початковою фазою
  2. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  3. Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
  4. Багатокритерійні завдання і можливі шляхи їхнього рішення.
  5. Вашингтонська конференція та її рішення
  6. Визнання та виконання міжнародного комерційного арбітражного рішення
  7. Виконання рішення про виселення боржника та вселення стягувача
  8. Виконання рішення про відібрання дитини
  9. Виконання рішення про відібрання дитини
  10. Виконання рішення.
  11. Вимоги, яким мають відповідати судові рішення адміністративних судів
  12. Вирішення господарських спорів




Переглядів: 737

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні принципи права | Справедливість

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.