Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аналіз забезпеченості підприємства трудовими ресурсами

Завдання та інформаційне забезпечення аналізу

Аналіз оплати праці

Аналіз продуктивності праці

Аналіз використання робочого часу на підприємстві

Аналіз забезпеченості підприємства трудовими ресурсами

Завдання та інформаційне забезпечення аналізу

Тема 7. Аналіз використання трудових ресурсів та витрат на оплату праці.

Аналіз ритмічності виробництва (реалізації) продукції

 

Ритмічність виробництва передбачає точне дотримання запланованих графіків виробництва. Ритмічність – рівномірний випуск продукції відповідно до графіка в обсязі і асортименті, передбачених планом.

В практиці ороботи промислових підприємств найпопулярнішими є прямі показники: коефіцієнт ритмічності, коефіцієнт варіації, коефіцієнт аритмічності..

Коефіцієнт ритмічності визначають як відношення фактичного (не вище планового завдання) випуску продукції до планового випуску продукції за формулою:

 

де і – обсяг виробленої продукції відповідно фактичний (без перевиконання планових завдань) і плановий.

 

Коефіцієнт варіації розраховується за формулою:

 

 

 

де – середнє значення обсягу виробленої продукції за графіком.

 

Характеризує середнє відхилення фактичного обсягу виробленої продукції від планового завдання.

 

Коефіцієнт аритмічності визначають як суму позитивних і негативних відносних відхилень від плану за кожний період.

 

Чим менш ритмічно працює підприємство, тим більше значення коефіцієнта аритмічності.

 

 

Основними завданнями аналізу трудових ресурсів є оцінка рівня забезпечення підприємства цим видом ресурсів та організації праці, пошук резервів підвищення ефективності використання трудових ресурсів, визначення їхнього впливу на результати господарської діяльності підприємства.

До джерел інформації аналізу трудових ресурсів належать: планові, обліково-звітні і не облікові документи.

До основних форм статистичної звітності належать: форма №1 – ПВ (місячна, квартальна) «Звіт з праці», форма №3 – ПВ (квартальна) «Звіт про використання робочого часу», форма №4 – ПВ 9річна) «Звіт про використання норм виробітку і стан нормування праці», форма №6 – ПВ (річна) «Звіт про кількість працівників працівників, їх якісний склад та професійне навчання», форма №3 – ПВ 9місячна) «Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу у працівниках».

 

 

Аналіз забезпечення підприємства трудовими ресурсами ресурсами передбачає горизонтальний і вертикальний порівняльні аналізи чисельності працівників, а також аналіз їх руху.

При проведенні горизонтального аналізу трудових ресурсів визначають абсолютні і відносні відхилення фактичної кількості працівників від планової кількості чи кількості попередніх періодів загалом по підприємству чи за окремими групами і категоріями.

Для визначення кількості зайнятих на підприємстві працівників застосовують такі показники: облікова і середня кількість працівників.

Облікова кількість штатних працівників – це показник кількості працівників на певну дату звітного періоду, враховуючи прийнятих цього дня працівників та виключаючи тих, які вибули в цей період.

Середня кількість працівників підприємства за період визначається як сума таких показників:

– середньооблікова кількість штатних працівників;

– середня кількість зовнішніх сумісників;

– середня кількість працюючих за цивільно-правовими договорами.

Вертикальний порівняльний аналіз трудових ресурсів передбачає розрахунок співвідношення між групами і категоріями працівників ,а також аналіз змін у структурі працівників.

Персонал підприємства з метою аналізу класифікують за різними озаками. За характером діяльності розрізняють персонал, зайнятий основною діяльністю (в промисловості – промислово-виробничий персонал, в будівництві – персонал, зайнятий будівельно-монтажними роботами), і персонал, зайнятий неосновною діяльністю тобто в обслуговуючих та інших господарствах.

Відповідно до виконуваних функцій персонал поділяють на такі основні категорії: менеджери, керівники, професіонали, технічні службовці, робітники та інші. Зростання частки робітників у складі персоналу основної діяльності вважають передумовою зростання продуктивності праці працівників. У складі функціональних груп персонал поділяють за професіями, спеціальностями і кваліфікацією. Наприклад, у табл.. зображено горизонтальний і вертикальний аналіз персоналу підприємства.

 


Динаміка, склад і структура працівників.

 

    Показник   Середньоблікова кількість, осіб Зміна кількості Структура персоналу, % Стуктурні зрушення, %
попередній рік звітний рік абсолютна, осіб відносна, % попередній рік звітний рік
Працівники основної діяльності, зокрема: керівники і фахівці службовці робітники, з них: водії пасажирських автобусів водіїї легкових автомобілів водії спеціальних автомобілів ремонтні і допоміжні робітники Працівники неосновної діяльності Персонал підприємства - разом                

 


На завершальному етапі аналізу забезпечення підприємства трудовимим ресурсами вивчають їх рух (прийом і вибуття).

Рух працівників за звітний період може бути наведений у вигляді балансу: облікова кількість штатних працівників на початок періоду плюс кількість прийнятих протягом звітного періоду мінус кількість тих, які вибули за цей період, дорівнює обліковій кількості штатних працівників на кінець періоду.

Крім абсолютних показників обчислюють відносні показники руху працівників, які розкривають інтенсивність руху і виражаються коефіцієнтами.

Коефіцієнт обороту з прийому. Відношення кількості прийнятих за звітний період працівників до середньооблікової кількості штатних працівників. Характеризує питому вагу прийнятих працівників на роботу.

Коефіцієнт обороту з вибуття. Відношення кількості працівників, які вибули за звітний період, до середньооблікової кількості штатних працівників. Характеризує питому вагу звільнених працівників незалежно від причин.

Коефіцієнт загального обороту. Відношення суми прийнятих працівників та тих, які вибули за звітний період, до середньооблікової кількості штатних працівників. Характеризує частку прийнятих та звільнених працівників за визначений період у загальній кількості штатних працівників.

Коефіцієнт плинності. Відношення кількості працівників, яких звільнено за звітний період за прогул та інші порушення трудової дисципліни, невідповідність займаній посаді, а також за власним бажанням. Характеризує надлишковий оборот, тобто питому вагу вільнених без проважних причин.

Коефіцієнт постійності кадрів. Відношення кількості працівників, які перебували в обліковому складі весь звітний рік, до середньооблікової кількості працівників за рік. Характеризує стабільність кадрів підприємства і часто використовується при оцінці недостатнього обороту, тобто уповільненні необхідного оновлення працівників і зростанні працівників пенсійного віку.

 


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  3. IV група- показники надійності підприємства
  4. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  5. SWOT-аналіз у туризмі
  6. SWOT-аналіз.
  7. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  8. V. Нюховий аналізатор
  9. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  10. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  11. АВС (XYZ)-аналіз
  12. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.




Переглядів: 2770

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз рівня, динаміки і структури обсягу виробленої та реалізованої продукції | Аналіз використання робочого часу на підприємстві

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.