Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 4

ВИСНОВКИ

Романо-германська правова сім'я має тривалу історію, своїм корінням сягаючи в середньовіччя. Свій історичний початок вона бере в Стародавньому Римі, оскільки її витоки знаходяться в римському праві. Це відрізняє дану правову сім'ю від інших іс­нуючих правових сімей.

Використання терміна «романо-германське право» обґрунто­вується тим, що дана правова сім'я включає правові системи «романських» і «германських» держав. Романо-германське право ще називають континентальним правом. Термін «континен­тальне право» увійшов у науку порівняльного правознавства наприкінці XIX ст. і є достатньо умовним.

Головною особливістю романо-германської правової сім'ї, як уже наголошувалося, є її формування на основі рецепції рим­ського права. У кожній окремій державі континентальної Європи формування національної правової системи базувалося, перш за все, на вивченні римського права і поєднувалося із записом норм звичаєвого права країни в точних і зрозумілих термінах, органі­зацією норм звичаєвого права в певну систему. Таким чином, можна стверджувати, що право країн романо-германської правової сім'ї характеризується стрункою єдиною схемою системи джерел права. Важливою особливістю романо-германського права є його яскраво виражений кодифікаційний характер. Історичною особливістю романо-германського права є підви­щений статус приватного права щодо публічного права, тобто дотримується принцип первинності приватного права і вторин­ності публічного права. Історично романо-германське право зро­било наголос на приватне право.

Правові системи, що входять у романо-германську правову сім'ю, мають добре розроблене законодавство. Якщо про­тягом тривалого часу основним джерелом романо-германського права була доктрина, то після французької кодифікації ним стає закон.

У романо-германській правовій доктрині закон і право не ото­тожнюються. Ця обставина знаходить відображення в тлумаченні закону, здійснюване судами.

Пряма правотворчість, здійснювана компетентними держав­ними органами, властива романо-германському праву (законо­давчій правовій сім'ї), що дозволяє будувати правову систему цілеспрямовано, досягати в усьому комплексі правових засобів високого рівня нормативних узагальнень і забезпечує її високу ефективність.

Поняття правової норми є одним із найважливіших елементів романо-германського права. Романо-германське право виробило єдину точку зору на ЇЇ розуміння. У цій сім'ї, де наука тради­ційно займається впорядкуванням і систематизацією рішень, що виносяться по конкретних справах, правова норма пере­стала виступати лише як засіб вирішення конкретного випадку. Розуміння правової норми зводиться до такого: норма права — це правило поведінки, що є загальним і загальнообов'язковим, має велике значення. Сама правова норма розглядається як абстрактне розпорядження, як вище правило поведінки для гро­мадян і державних органів.

 

 


 

Гідромуфта. Конструктивні схеми гідромуфт та їх характеристики. Регулювання гідромуфт

 

Конструктивно робочі колеса локомотивних гідромуфти (насос і турбіна) мають прямі, плоскі радіальні лопатки. В деяких конструкціях гідромуфт лопатки можуть бути вигнуті чи нахилені. Це впливає на величину напору, що розвиває насосне колесо.

 

Конструктивно гідромуфта складається з відцентрового насосу 1, колеса реактивної турбіни 2 і охоплюючого її кожуха 3 (рис.1). Насосне колесо 1 з’єднане з ведучим валом 5, колесо турбіни 2 – з відомим валом 4. Внутрішня порожнина гідромуфти ізольована сальниковими ущільненнями.

 

 

  Рис.1 - Конструктивна схема гідромуфти Оскільки перетворення енергії в гідромуфті проходить з втратами енергії, то К.к.д. гідромуфти , а тому . Передача моментів з насосного валу на турбінний вал гідромуфти проходить практично без зміни, тобто (1)  

Рівність (1) виражає основну властивість гідромуфти.

З огляду на рівність 2.1 К.к.д. гідромуфти буде відображати відношення потужностей турбінного валу до насосного, тобто

 

(2)

 

Величину називають передаточним відношенням гідромуфти, яке характеризує економічність її роботи.

 

При збільшені числа обертів турбіни і наближення його значення до К.к.д гідромуфти наближається до одиниці, а практично , і навпаки, при зменшені (при ), К.к.д. гідромуфти зменшується і при , її К.к.д. .

Різниця між числом обертів насосного і турбінного коліс гідромуфти, віднесена до числа обертів насосного колеса називаютьсковзанням гідромуфти, тобто

 

(3)

 

Аналіз виразу (3) показує, що найбільшому значенню

відповідає величина , а найменшому значенню відповідає значення . Цей режим називають режимом „стопа”, тобто муфта працює при зупиненому турбінному колесі.

 

Гідромуфта може передавати потужність і момент тільки при , чи при >0.

 

Характеристики гідромуфти

Прийнято, що момент, який передає гідромуфта при найбільшому значенні К.к.д. (розрахунковім) називають нормальним.

Основна характеристика гідромуфти представляє собою графіки зміни К.к.д. і крутячого моменту у вигляді відношення в залежності від передаточного відношення (рис.2).

Аналіз цієї характеристики показує, що шляхом збільшення сковзання і зменшення К.к.д. можливо різко збільшити момент, що передає муфта у порівнянні з нормальним. Разом з цим, при любих режимах роботи гідромуфти завжди зберігається рівність моментів, тобто .

  Характеристика гідромуфти Ця властивість гідромуфти отримала назву „повної прозорості” характеристики.   При проектуванні гідромуфт широко використовується принцип подібності, що дозволяє достатньо просто вирішувати складні задачі розрахунків і проектування гідромуфт.    

 

За змістом принцип подібності полягає в наступному: якщо взяти взірець гідромуфти з активним діаметром метр, заповнити її робочою рідиною з питомою вагою обертати насосний вал з числом обертів , то момент, що передає така гідромуфта при визначеному значені передаточного відношення називають коефіцієнтом моменту і має розмірність .

Залежність є характеристикою навантаження гідромуфти.

 

Виходячи з цього, якщо взяти гідромуфту з іншими розмірами і параметрами, то крутячий момент, що передає така муфта буде

 

(4)

 

Зовнішньою характеристикою гідромуфтиназивають залежність моменту , потужності і К.к.д. гідромуфти від числа обертів турбінного колеса при постійних обертах насосного колеса .

Число обертів турбінного колеса змінюється від до . При значеннях і потужність турбіни дорівнює нулю.

Приведена характеристика гідромуфти являє собою залежність коефіцієнта моменту і К.к.д. гідромуфти від передаточного відношення для сковзання .

 

а) б)   Характеристика повністю наповненої гідромуфти при : а – зовнішня; б – приведена.

Подібну характеристику іноді називають „безрозмірною характеристикою” не дивлячись на те, що коефіцієнт моменту має розмірність .

 

Аналіз характеристик гідромуфт дозволяє виділити їх основні властивості і особливості роботи, а саме:

· незалежне обертання відомого і ведучого валів;

· плавне рухання з місця і плавний розгін;

· відсутність пар тертя і, як наслідок, практична відсутність зносу основних деталей;

· обмеження крутильних коливань;

· високий К.к.д. (0.96-0.98);

· надійність в експлуатації;

· простота організації дистанційного і автоматичного управління.

 

Регульованих гідромуфт

 

До нерегульованих гідромуфт належать гідромуфти, у яких при постійних обертах ведучого валу, число обертів відомого валу, а відповідно і сковзання залежать від навантаження відомого валу.

 

До групи регульованих гідромуфт належать гідромуфти, у яких сковзання залежить не тільки від навантаження відомого валу, а і від положення регулюючого органу.

 

Регулювання числа обертів відомого валу можливо здійснювати:

1) при постійному числі обертів ведучого валу;

2) при змінному числі обертів ведучого валу.

 

 

Регулювання числа обертів відомого валу можливе трьома способами:

1) різною ступеню заповнення рідиною робочої порожнини;

2) механічною зміною форми робочої порожнини;

3) перенавантаження гідромуфти шляхом збільшення моменту, що передається, чи навпаки, шляхом зняття навантаження.

 

На практиці найбільше поширення отримав перший спосіб регулювання гідромуфт.

 


Читайте також:

  1. Вид заняття: лекція
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вступна лекція
  7. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  8. Клітинна селекція рослин.
  9. Колекція фонограм з голосами осіб, які анонімно повідомляли про загрозу вибуху
  10. ЛЕКЦІЯ (4): Мануфактурний період світової економіки
  11. Лекція - Геополітика держави на міжнародній арені
  12. Лекція 02.04.2013




Переглядів: 761

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Судова система в романо-германській правовій сім'ї | Методологія педагогічного дослідження

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.168 сек.