Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СУСПІЛЬСТВА В СУЧАСНОМУ СВІТІ

 

 

Тип Період існування Характеристики
Суспільства “першого світу” Від XVIII ст. дотпер. Засновані на індустріальному виробництві і здебільшого вільному підприємництві. Більшість людей живуть у містах або в селищах міського типу, зовсім небагато працюють у сільському господарстві. Велика класова нерівність, хоч і менш яскраво виражена, ніж у традиційних державах. Окремі політичні спільноти або національні держави, включаючи нації Заходу, японію, Австралію та Нову Зеландію.
Суспільства “другого світу” Від початку ХХ ст. до початку 1990-х рр. Засновані на індустрії, але з економічною системою централізованого планування. Невелика частка населення працює в сільському господарстві; більшість живе в містах та селищах міського типу. Велика класова нерівність не подолана. Окремі політичні спільноти або національні держави. До 1989 р. включали в себе Радянський Союз та Східну Європу, але соціальні зміни почали перетворювати їх на економічні системи вільного підприємництва, переводячи їх у категорію суспільств “першого світу”.
Суспільства “третього світу” Від XVIII ст. (колонізовані території) до сьогодні. Більшість населення працює в сільському господарстві, застосовуючи традиційні методи виробітку аграрної продукції. Певна кількість сільськогосподарської продукції продається на світових ринках. Деякі мають системи вільного підприємництва, інші вдаються до централізованого планування. Окремі політичні спільноти або національні держави, включаючи Китай, індію і більшість африканських та південноамериканських країн.
Нещодавно індустріалі- зовані країни Від 1970 –х рр. до сьогодні. Колишні суспільства “третього світу”, тепер засновані на індустріальному виробництві та здебільшого вільному підприємництві. Більшість людей живуть у містах та в селищах міського типу, небагато працюють у сільському господарстві. Велика класова нерівність, більше виражена, аніж у суспільствах “першого світу”. Середній прибуток на душу населення значно менший, ніж у суспільствах “першого світу”. Включають Гонконг, Південну Корею, Сингапур, Тайвань, Бразилію і Мексику.

 

РЕЗЮМЕ

1. Країни світу стають усе більше взаємозалежні; цей процес відомий під назвою “глобалізація”. ГЛОБАЛІЗАЦІЯ – суспільні, політичні та економічні зв’язки, що перетинають кордони між країнами, у вирішальний спосіб формують долю тих, хто живе в кожній з таких країн. Розвиток світових суспільних зв’язків спричиняє великомасштабну нерівність між індустріальними суспільствами і суспільствами “третього світу”.


Читайте також:

  1. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  2. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  3. Атрибути громадянського суспільства
  4. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
  5. Безумовною є інформація про події, що реально відбуваються у матеріальному світі.
  6. В чому була провідна роль української шляхти як верхівки українського суспільства в політичному житті XIV-XVI ст.
  7. Вдосконалення нормативно-правової бази міста на етапі переходу до інформаційного суспільства
  8. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  9. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  10. Види правотворчості громадянського суспільства.
  11. Визначте соціальні перетворення в процесі радянізації українського суспільства.
  12. Відмінність держави від інших організацій суспільства.




Переглядів: 404

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РАННІ ТИПИ ЛЮДСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА | Трансформація соціальної структури українського суспільства.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.