Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Договори матеріально-технічного забезпечення.

Господарська діяльність сільськогосподарських товаровиробників значною мірою залежить від рівня їхнього матеріально-технічного забезпечення продукцією виробничо-технічного призначення (сільськогосподарськими машинами, устаткуванням, запасними частинами до них, паливно-мастильними матеріалами, мінеральними добривами, засобами захисту рослин, тощо).

Основною правовою формою, за допомогою якої вирішуються питання постачання продукції виробничо-технічного призначення є господарський договір. Правове регулювання договору забезпечується Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими нормативними актами.

В договорі постачання вказуються такі основні умови: найменування, кількість, розгорнутий асортимент продукції, а разі потреби – комплектність машин та устаткування, державний стандарт або технічні умови; вимоги до якості і упаковки; строк дії договору; ціна продукції, порядок і строки розрахунків, форми розрахунків; порядок виконання договору; відповідальність сторін за порушення умов договору; порядок розв’язання спорів між сторонами по договору; підстави дострокового розірвання договору; способи забезпечення виконання договору; реквізити сторін. Сторони мають право внести в договір любі додаткові умови, якщо вони будуть вважати їх необхідними.

У відповідності з чинним законодавством договір вважається укладеним тоді, коли між сторонами досягнуто згоди з усіх існуючих його умов. Момент укладення договору визначається моментом надання угоді встановленої юридичної форми. Якщо одна із сторін не погоджується з якою-небудь умовою договору, то складається протокол розбіжностей, умови якого або приймаються сторонами за погодженням, або передаються на розгляд господарського суду в 20-ти денний строк.

В умовах розвитку ринкових відносин одне з провідних місць належить налагодженню прямих зв’язків аграрних підприємств із безпосередніми виробниками техніки, запасних частин до неї, мінеральних добрив та іншої продукції виробничо-технічного призначення. Юридичне оформлення таких відносин здійснюється шляхом прийняття замовлення до виконання, оформивши додатково специфікацію на конкретну продукцію, яка замовляється. Саме замовлення і специфікація повинні бути підписані сторонами і завірені печатками, тільки тоді вони набувають юридичної сили.

Невід’ємною складовою технологічного процесу виробництва продукції рослинництва є роботи, які виконують суб’єкти агрохімічного обслуговування. Дані відносини регулюються ЗУ: «Про пестициди і агрохімікати», «Про меліорацію земель».

Агрохімічне обслуговування можуть здійснювати підприємства, установи, організації всіх форм власності та громадяни. Відповідно до ч. 2 ст. 11 ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» особи, які здійснюють агрохімічне обслуговування, повинні мати допуск на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.

Об’єктом договору про виконання агрохімічних робіт є виконання певного комплексу агрохімічних робіт: а) внесення у грунт відповідних мінеральних добрив з використанням спеціальної авіації, інших технічних засобів; б) застосування пестицидів і агрохімікатів з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати»; в) захист рослин, який включає в себе комплекс заходів щодо запобігання зменшенню втрат врожаю сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур’янів; г) інші роботи.

Іншим видом договорів є договори про виконання меліоративних робіт.
В. О. Ситник розглядає меліоративні договори як договори про надання послуг. У той самий час він визначає, що результатом меліоративного договору практично завжди є ділянки покращення природних ресурсів чи комплексів як матеріальних об’єктів, які після застосування людської праці для їх покращення набувають споживчих товарних якостей.

Відповідно до ЗУ «Про меліорацію земель» об’єктом договору про виконання меліоративних робіт є здійснення певного комплексу меліоративних робіт: створення спеціальних гідротехнічних споруд на схилах та інших землях; викорчовування дерев і чагарників, розчищення від каміння, зрізування купин, вирівнювання поверхні, меліоративна оранка, залуження тощо; гіпсування, вапнування та фосфоритування грунтів; плантажна оранка, глибоке меліоративне розпушення, щілювання, кротовий аераційний дренаж, піскування, глинування; інші види робіт.

 


Читайте також:

  1. Бойові дії 1618-1652 рр. Зборівський та Білоцерківський договори.
  2. В залежності від підстав укладеннядоговори поділяються на вільні та обов'язкові.
  3. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  4. Вербальні договори
  5. Види пенсійного забезпечення.
  6. Види соціального забезпечення.
  7. Визначення пріоритетів стабілізації розвитку економіки та державне управлінське забезпечення.
  8. Відкрите програмне забезпечення.
  9. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕДОТРИМАННЯ НОРМ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ТА ЕТИКЕТУ В ПРОЦЕСІ РОЗРОБКИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
  10. Воєнні дії під керівництвом Б.Хмельницького в ході Національно-визвольної війни українського народу 1648-1653рр.Зборісвький та Білоцерківський договори.
  11. Воєнні дії під керівництвом Б.Хмельницького в ході Національно-визвольної війни українського народу 1648-1653рр.Зборісвький та Білоцерківський договори.
  12. Господарські договори




Переглядів: 1457

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Договірні відносини сільськогосподарських підприємств щодо впровадження досягнень науково-технічного прогресу та передового досвіду у виробництво. | Договори щодо виробництва цукру, м’ясо-молочних та інших харчових продуктів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.