Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Огляд і дослідження письмових та речових доказів у місці їх знаходження.

Відповідно до статті 39 ГПК України підставою для проведення огляду й дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження може бути неможливість чи складність їх доправлення до суду.

Окремою підставою для проведення огляду і дослідження речових доказів у місці їх знаходження може бути можливість їх швидкого псування. Такі речові докази повинні бути оглянуті й досліджені негайно.

Після огляду й дослідження речові докази, що можуть швидко зіпсуватися, підлягають реалізації в установленому порядку. Зазвичай це стосується продовольчих товарів у спорах, що виникають із договорів поставки чи купівлі-продажу.

Господарський суд може провести огляд і дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження в порядку підготовки справи до розгляду на підставі ст. 65 ГПК України.

Про необхідність проведення огляду й дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження повинно бути зазначено у позовній заяві чи відзиві або у клопотанні. Особа, яка обґрунтовує письмовим чи речовим доказом свої вимоги чи заперечення, повинна вказати, які обставини підтверджуються цим доказом, за якою адресою він знаходиться, із зазначенням особи, що володіє цим доказом.

Про проведення огляду й дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження суд виносить ухвалу. Однак якщо питання про огляд і дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження виникає після початку розгляду справи, суд у порядку ст. 77 ГПК України повинен відкласти розгляд справи і в цій же ухвалі зазначити про необхідність проведення цієї процесуальної дії, час і місце проведення огляду і дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження з метою забезпечення прав сторін та інших учасників процесу на участь у цій процесуальній дії.

Вирішуючи питання про проведення огляду і дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження, суд повинен, насамперед, установити, що цей доказ є належним і допустимим.

Якщо письмові чи речові докази, які підлягають огляду й дослідженню в місці їх знаходження, знаходяться за територіальними межами юрисдикції господарського суду, що розглядає справу, суд не вправі відмовити в огляді і дослідженні письмових і речових доказів у місці їх знаходження, оскільки норми ГПК України не зв'язують суд певними територіальними межами, та в господарському процесі відсутні процесуальні можливості судового доручення.

Сторони та інші учасники судового процесу мають право брати участь в огляді й дослідженні письмових і речових доказів у місці їх знаходження. З метою забезпечення реалізації цього права господарський суд повідомляє цих осіб про час і місце огляду та дослідження доказів. Повідомлення направляється через надіслання ухвали про проведення огляду й дослідження письмових і речових доказів у місці їх знаходження особам, які беруть участь у справі.

Нез'явлення належним чином повідомлених осіб не перешкоджає проведенню огляду й дослідження доказів. У разі нез'явлення осіб, які беруть участь у справі, суд перевіряє, чи належним чином цих осіб було повідомлено. Якщо суд установить, що нез'явлення осіб спричинене неналежним повідомленням, він не вправі проводити огляд і дослідження доказів за відсутності цих осіб.

Якщо в процесі огляду й дослідження письмових і речових доказів виникне необхідність у застосуванні спеціальних знань, суд залучає до участі у цих процесуальних діях експерта.

Якщо під час проведення огляду й дослідження письмових і речових доказів в місці їх знаходження здійснюється фотографування, аудіо- та відеозапис, суд може залучити відповідного фахівця.

Існують також правила документування процесуальних дій з огляду й дослідження письмових і речових доказів за місцем їх знаходження та результатів цих дій. Безпосередньо в процесі огляду й дослідження ведеться протокол, що складається та оформлюється в порядку, встановленому ст. 811 ГПК.

До протоколу повинні бути додані складені чи перевірені під час огляду документи, зроблені фотознімки, аудіо- та відеозаписи. Протокол огляду й дослідження письмових і речових доказів за місцем їх знаходження разом із додатками приєднується до справи.

Протокол огляду й дослідження письмових і речових доказів за місцем їх знаходження підписується суддею. Однак, зважаючи на те, що до цього документа застосовуються норми ст. 811 ГПК, протокол повинен підписати суддя (суддя - головуючий у колегії суддів) і секретар судового засідання. До цього протоколу застосовуються також правила ст. 811 ГПК щодо подання та розгляду зауважень на протокол.

 

  1. Пояснення сторін , третіх осіб та інших осіб.

Пояснення учасників справи та інших осіб, у тому числі посадових осіб підприємств, установ, організацій, державних та інших органів як засіб доказування обов’язково використовується в будь - якій справі, оскільки це первинний доказовий матеріал, на якому засновуються вимоги позивача і заперечення відповідача.

Господарський суд може викликати будь - яких осіб для надання пояснень, проте в разі нез’явлення посадових чи інших осіб за викликом суду до відповідальності може притягатися підприємство, установа, організація, державний та інший орган, а не конкретна фізична особа.

Під поняттям «пояснення сторони» в господарському процесі, слід розуміти пояснення, які надають уповноважені згідно з законодавством та установчими документами посадові особи, представники організацій ( ст.. 28 ГПК України).

Пояснення складаються з вільної розповіді господарському суду про те , що особі відомо по справі. Потім їй можуть бути задані питання судом по суті заявлених позовних вимог. Пояснення даються усно, але в необхідних випадках на вимогу суду пояснення мають бути викладені письмово.

При перевірці достовірності доказів необхідно враховувати зацікавленість сторін і третіх осіб у результатах справи, оскільки їх пояснення є одним із видів особистих доказів.


Читайте також:

  1. II. Відкриття і подолання схоластичного світогляду
  2. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  3. Актуальність дослідження
  4. Алгоритм дослідження кон’юктури
  5. Аналіз документів як метод соціологічного дослідження.
  6. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  7. Аналіз потреб споживачів та аналіз конкурентів у процесі маркетингового дослідження
  8. Аналітичний метод дослідження
  9. Аналітичний огляд
  10. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів
  11. Анкета — основний інструмент дослідження
  12. Біохімічне дослідження жовчі.




Переглядів: 2440

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила подання оригіналів документів. | Призначення і проведення експертизи. Висновок судового експерта.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.