Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перелік систем стимулювання в організації

У практиці бізнесу все частіше використовуються різні нововведення з мотивації праці. Серед таких інновацій – встановлення для конкретного працівника нестандартного, пільгового робочого режиму.

Цей вид мотивації у нас використовується поки що недостатньо. Проте він вважається одним з ефективних і плідних, особливо на малих приватних підприємствах, серед таких професій, як лікарі, юристи, викладачі, технічні працівники, сфера обслуговування.

Працівники визначають собі робочий графік на свій розсуд, так щоб він влаштовував компанію і був оптимальним для виконання необхідної роботи. Один працює з 8 до 16 години, інший – з 12 до 20 години. Якщо ви виконаєте роботу раніше, ваша справа – йти додому чи працювати далі. У деяких компаніях є чотири або навіть п’ять змін. Такі гнучкі зміни ведуть до скорочення робочого тижня, чотириденного або з трьома вихідними.

Деякі компанії навіть встановили «материнські зміни», щоб пристосуватися до школи або дитячого садка. Жінка не залишає організацію під час виношування і виховання дітей дошкільного віку. Багато підприємств дають можливість студентам навчатися за денною формою.

Гнучкі зміни знижують ухилення від роботи, запізнення і плинність робочої сили, підвищують настрій і продуктивність праці.

В арсеналі засобів ефективного управління персоналом важливе місце посідає система заходів щодо створення привабливого іміджу підприємства, виховання у людей відчуття гордості за належність до престижного підприємства. Серед них: пенсії та допомоги від підприємства, оплата медичного обслуговування, харчування, організація відпочинку та розваг, фірмових акцій, надання послуг тощо.

Набір додаткових виплат та пільг може бути досить різноманітним і передбачає можливість вибору. Деякі підприємства забезпечують для своїх працівників пільговий продаж акцій, організують щотижневий вечірній відпочинок, надають один раз на 4-5 років – додаткову відпустку, а також, їм надають допомогу в усиновленні дітей, сплачують частку витрат на їх утримання, лікування, навчання тощо.

Перелік систем стимулювання в організації можна представити у вигляді табл. 6.1.

Перераховані заходи прив’язують людину до підприємства, посилюють мотивацію і тим самим сприяють ефективній діяльності всього персоналу. Вмілий і досвідчений менеджер у своїй діяльності використовує весь арсенал факторів мотивації праці.

Таблиця 6.1

№ з/п Вид Форма стимулювання Основний зміст та джерела
1 2 3 4
    М А Т Е Р І А Л Ь Н А Заробітна плата Оплата праці найманого працівника, включаючи основну (відрядну, погодинну, тарифну) заробітну плату та додаткову: премії за профмайстерність; доплати за тяжкі умови праці, сумісництво, роботу в нічний час, у святкові та вихідні дні, за керівництво бригадою, оплата або компенсація за відпустку тощо.
Бонуси Разові виплати з прибутку організації. Розрізняють різні види бонусів: річний, піврічний, різдвяний бонуси, пов’язані, як правило, зі стажем роботи і величиною отримуваної зарплати. За вислугу років, цільовий експортний
Участь в акціонерному капіталі  
Участь в прибутках Купівля акцій організації (АО) та отримання дивідендів; купівля акцій за пільговими цінами, безплатне отримання акцій.
Плани додаткових виплат Встановлюється частка прибутку, а якої формується заохочувальний фонд. Виплати через участь у прибутках не є разовим бонусом. Розповсюджується на категорії персоналу, які спроможні реально впливати на величину прибутку. Частіше за все це управлінські кадри, і частка такого прибутку корелює з рангом керівника у службовій ієрархії і визначається в % до його доходу (базової зарплати)

 

    Н Е М А Т Е Р І А Л Ь Н А Стимулювання вільним часом Пов’язані частіше всього з працівниками, зайнятими організацією реалізації продукції і стимулюють пошук нових ринків збуту, шляхів максимізації збуту. До них належать подарунки від фірми, субсидування ділових витрат, покриття особистих видатків, опосередковано пов’язаних з роботою (ділових відряджень не тільки працівника, але й його дружини в поїздці). Це непрямі витрати, що не оподатковуються, і тому більш принадні
Трудове або організаційне стимулювання Регулювання часу за зайнятістю: 1) шляхом надання працівнику за активну і творчу діяльність додаткових вихідних, відпустки і т.д.; 2) шляхом організації гнучкого графіка роботи; 3) шляхом скорочення робочого часу за рахунок високої продуктивності праці
М О Р А Л Ь Н А Стимулювання, що регулює поведінку працівника на основі суспільного визнання Регулює поведінку працівника на основі задоволеності від роботи і передбачає творчі елементи в процесі організації і в самому характері ставлення до праці; можливість участі в управлінні; просування службовими сходами в межах тієї самої посади; творчі відрядження
  Вручення грамот, значків, вимпелів, розміщення фотографій на Дошці пошани
М А Т Е Р І А Л Ь Н А   З А О Х О Ч У Оплата транспортних витрат або обслуговування особистим транспортом Виділення коштів на оплату транспортних витрат; на придбання транспорту: а) з повним обслуговуванням (транспорт з водієм); б) частковим обслуговуванням; в) осіб, робота яких пов’язана із частими поїздками, керівного персоналу.
Організація харчування Виділення коштів на харчування в організації; на виплату субсидій на харчування
Продаж товарів, що випускаються організацією або отримуються за бартером Виділення коштів на погашення різниці цін від продажу цих товарів
Стипендіальні програми Виділення коштів на освіту (покриття витрат на навчання)
Програми підвищення кваліфікації Покриття витрат на організацію навчання (перепідготовку)
В А Л Ь Н А Програми медичного обслуговування Виділення коштів на організацію медичного обслуговування або укладання договорів з медичними закладами
Консультативні служби Оплата консультативних служб
Програми житлового будівництва Виділення коштів на особисте будівництво житла або на пайових умовах

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. III етап. Системний підхід
  7. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  8. IV. ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО
  9. IV. Розподіл нервової системи
  10. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  11. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  12. IV. Філогенез кровоносної системи




Переглядів: 823

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття нематеріального стимулювання. Неекономічні фактори мотивації. | Визначення та необхідність контролю.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.042 сек.