Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття системи

ЛОГІСТИЧНІ СИСТЕМИ

 

Поняття логістичної системи є одним з базових понять логістики. Існують різноманітні системи, що забезпечують функціонування економічного механізму. З цих багатьох необхідно виділити саме логістичні системи з ціллю їх синтезу, аналізу та вдосконалення.

В енциклопедичному словнику: “Система (від грец. – цілісне, складене з частин, сполучення) – це багато елементів, що знаходяться у відносинах і зв’язках один з одним, утворюючих визначену цілісність, єдність”.

Для більш точного визначення поняття “система” наведемо властивості, якими повинна володіти система. Тоді, якщо вдасться, довести, що будь-який об’єкт наділений цією сукупністю властивостей, то можна стверджувати, що даний об’єкт є системою.

Існує чотири властивості, якими повинен володіти об’єкт, щоб його можна було вважати системою.

Перша властивість (цілісність та членування). Система є цілісна сукупність елементів, взаємодіючих один з одним. Слід мати на увазі, що елементи існують лише в системі. Поза системою це лише об’єкти, що володіють потенційною здатністю утворення системи. Елементи системи можуть бути різноякісними, але одночасно сумісними.

Друга властивість (зв’язку). Між елементами системи є суттєві зв’язки, які з закономірною необхідністю визначають інтегровані якості цієї системи. Зв’язки можуть бути речові, інформаційні, прямі, зворотні і т.д. Зв’язки між елементами всередині системи повинні бути більш потужними, ніж зв’язки окремих елементів з зовнішнім середовищем, так як в протилежному випадку система не зможе існувати.

Третя властивість (організація). Наявність системоформуючих факторів у елементів системи лише передбачає можливість її створення. Для появи системи необхідно сформувати впорядковані зв’язки, тобто визначену структуру, організацію системи.

Четверта властивість (інтеграційні якості).Наявність у системи інтеграційних якостей, тобто якостей, властивих системі вцілому, але не властивих ні одному з її елементів зокрема.

Можна навести багато прикладів систем. Наприклад, розглянемо звичайну кулькову ручку, чи має вона чотири властивості системи. Перше: ручка складається з окремих елементів – корпус, ковпачок, стержень, пружина і т.д. Друге: між елементами є зв’язки – ручка не розсипається, вона є єдиним цілим. Третє: зв’язки певним чином впорядковані. Всі частини розібраної ручки можна було б зв’язати ниткою. Вони також були б взаємозв’язані, але зв’язки не були б впорядковані і ручка б не мала потрібних якостей. Четверте: ручка має інтегративні (сумарні) якості, якими не володіє ні один з складових її елементів: ручкою можна зручно користуватись: писати, переносити.

Так само можна довести, що такі об’єкти, як автомобіль, студентська група, гуртовня, сукупність взаємозв’язаних підприємств, звичайна книга і багато інших звичних, оточуючих нас об’єктів також є системами.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. IV. Розподіл нервової системи
  6. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  7. IV. Філогенез кровоносної системи
  8. POS-системи
  9. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  10. VI. Філогенез нервової системи
  11. А/. Поняття про судовий процес.
  12. Автокореляційна характеристика системи




Переглядів: 534

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види логістики | Поняття логістичної системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.