Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Переробна база компанії: газо- та нафтопереробні заводи України

 

Переробна база НАК "Нафтогаз України" складається з шести газопереробень, що входять до складу ДК "Укргазвидобування" та ПАТ "Укрнафта", виробляючи на них скраплений газ, моторні палива й інші типи нафтопродуктів.

Варто додати, що сучасна нафтопереробна промисловість України представлена шістьма нафтопереробними заводами загальною потужністю первинної переробки 51 млн т нафти на рік (це перевищує аналогічні потужності Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини взяті разом). Найпотужніші підприємства нафтопереробної промисловості України розташовані в Кременчуку, Лисичанську і Херсоні. Ці заводи виробляють 50 видів нафтопродуктів (всього відомо понад 300 найменувань цих продуктів). В умовах економічної кризи, що почалась у 2008 р., завантаженість вітчизняних нафтопереробних заводів знаходиться на рівні 8-12 %.

Застарілі технології та обладнання обумовлюють малу глибину переробки нафти – близько 55-65 % проти 80-90 % в розвинених країнах. Загальні номінальні потужності установок поглибленої переробки нафти (каталітичного крекінгу, коксування, термічного крекінгу, виробництва масел, бітумів) на всіх НПЗ України становить 6,92 млн т на рік (1999), з них каталітичного крекінгу – 3,68 млн т на рік, що становить відповідно 13,5 % та 7,2 % загальних потужностей переробки сирої нафти. Основні поставки нафти – з Росії, Казахстану та вітчизняні.

 

4 Транспортний напрям НАК "Нафтогаз України": ДК "Укртрансгаз" та ПАТ "Укртранснафта"

 

ДК "Укртрансгаз" – дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" створена в 1998 році на базі AT "Укргазпром" із передачею в користування розподільчих газопроводів. Транспортування газу в Україні розпочато після введення в експлуатацію газопроводу "Дашава-Стрий" у 1924 році.

Основні види діяльності ДК "Укртрансгаз" наступні:

- транспортування і постачання природного газу внутрішнім споживачам;

- транзит природного газу в країни Європи і СНД;

- облік природного і скрапленого газу;

- зберігання природного газу в підземних сховищах газу;

- виробництво стиснутого газу і забезпечення ним автомобільного транспорту;

- обслуговування і ремонт об'єктів транспорту і розподілу природного газу;

- будівництво газопроводів високого і низького тиску та об'єктів на них;

- надання інформаційних, консультаційних, маркетингових та посередницьких послуг у сфері зовнішньої та внутрішньої торгівлі;

- науково-дослідні, дослідно-конструкторські і проектні роботи в області транспорту і зберігання газу.

Транспортування природного газу належить до основних напрямків бізнесу НАК "Нафтогаз України". ДК "Укртрансгаз" виступає оператором системи магістральних газопроводів високого тиску загальною довжиною понад 37 000 кілометрів, в тому числі діаметром 1020-1420 мм – близько 15000 км. Мережа розподільних трубопроводів низького тиску загальною довжиною у 215 тис. км експлуатується також під керівництвом ДК "Укртрансгаз".

До складу газотранспортної системи України входять 72 компресорних станції загальною потужністю 5,6 тис. МВт та 13 підземних сховищ газу загальним обсягом зберігання понад 32 млрд м3.

До складу ДК "Укртрансгаз" входять 18 філій, виробничі об'єкти яких розташовані у всіх областях України.

У дочірній компанії операторами магістральних трубопроводів високого тиску є 6 управлінь магістральних газопроводів (УМГ) – ''Харківтрансгаз", "Львівтрансгаз", "Прикарпаттрансгаз", "Донбастрансгаз", "'Черкаситрансгаз" та "Київтрансгаз".

Для вирішення проблеми забезпечення України природним газом, а також підвищення надійності поставок газу в Західну Європу використовуються підземні сховища газу (ПСГ). ПСГ дають змогу резервувати запаси газу на території України. Особливо важливе значення мають ПСГ, які є на території Західної України (Богородчанське, Дашавське, Опарське, Більче-Волицьке, Угерське), оскільки вони є невід'ємними складовими найпотужнішої трансконтинентальної системи експортних газопроводів. Загальна активна місткість ПСГ ДК "Укртрансгаз" становить понад 32 млрд м3 газу.

ДК "Укртрансгаз" здійснює доставку природного газу магістральними газопроводами до газорозподільних станцій (для внутрішніх споживачів України), де газ передається до газопроводів середнього та низького тисків та їхньою мережею надходить до споживачів України. Дочірня компанія експлуатує 1337 газорозподільних станцій.

Відкрите акціонерне товариство "Укртранснафта" (з 10.06.2011 ПАТ "Укртранснафта") створено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 червня 2001 року № 256 на базі державних акціонерних товариств "Магістральні нафтопроводи "Дружба" та "Придніпровські магістральні нафтопроводи". Всі 100 % акцій ПАТ належать державі і знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України".

ПАТ "Укртранснафта" об'єднало систему магістральних нафтопроводів "Дружба", систему "Придніпровських магістральних нафтопроводів", новозбудовану систему Одеса-Броди та термінал "Південний" під Одесою.

Основними завданнями ПАТ "Укртранснафта" є:

- забезпечення системного підходу до розвитку нафтопровідного транспорту України;

- транспортування нафти на українські нафтопереробні заводи;

- транзитна поставка нафти в країни Східної та Центральної Європи;

- стабілізування, а в подальшому нарощування завантаженості нафтопроводів в нових ринкових умовах;

- сприяння інтеграції нафтопровідної системи України в європейську транспортну систему;

- створення сприятливих умов для іноземних партнерів з метою залучення інвестицій;

- застосування нових бізнес-підходів з метою забезпечення більшої комерційної привабливості нафтопровідної системи Одеса-Броди.

Загальна довжина нафтопроводів ПАТ "Укртранснафта" – 4574 км. Перекачування нафти забезпечують 40 нафтоперекачувальних станцій сумарною потужністю 580 тис. кВт. Ємність резервуарного парку становить майже 1 млн м3. Вхідна потужність системи нафтопроводів – понад 110 млн тонн нафти на рік.

Експортна пропускна здатність нафтопровідної системи – 66 млн тонн за рік. Понад 6000 висококваліфікованих працівників працює в підрозділах підприємства. "Придніпровські магістральні нафтопроводи" забезпечують транспортування східноукраїнської та імпортованої нафти на нафтопереробні підприємства сходу та півдня України, а також до Одеської нафтогавані. Цією системою російська нафта також може транспортуватися до Новоросійського порту з метою подальшого експорту морем.

Нафтопровідна система "Дружба" забезпечує транзит російської та казахської нафти до країн Центральної і Західної Європи та постачання нафтою нафтопереробних підприємств Західної України.

Ці дві системи вже близько 50 років забезпечують надійне транспортування нафти.

 


Читайте також:

  1. А/. Верховна Рада України.
  2. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  3. Аграрні закони України
  4. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  5. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  7. Адміністрація Президента України
  8. Адреси бібліотек України
  9. Акти Верховної Ради України
  10. Акти Кабінету Міністрів України
  11. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  12. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.




Переглядів: 726

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИКЛАД ОСНОВНОГО МАТЕРІАЛУ | Решта напрямків діяльності компанії: геологорозвідка, НДДКР, реалізація скрапленого та природного газу, бензинів, дизпалива

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.